Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 50 metrów ode mnie


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Światłowód 50 metrów ode mnie

O jakiej mówimy rozrzutności, jeżeli do tego węzła podłączona jest sieć przyłączy w sąsiedniej miejscowości (141 przyłączy), gdzie umowy podpisało z tego mniej niż 20 osób. Reszta to niewykorzystane przyłącza pod płotami domów, których nikt nie chce.

 

A to co jest w tej studzience, rozmawiałem z monterami którzy do tego łączyli światłowody, dwa razy w odstępie ponad roku, raz właśnie gdy łączyli sąsiednią miejscowość, a drugi raz komercyjnie firmę, i udzielili mi tych samych informacji. Jest to tak zrobione żeby z tego węzła nie tyle podłączyć kiedyś (nie wiadomo kiedy), miejscowość w której tenże węzeł się znajduje, ale także szło to do sąsiedniej wioski, stąd ten nadmiar. Łączona do tego jest też szkoła z OSE, to było robione jako pierwsze, ponad 3 lata temu, ale akurat wtedy nie rozmawiałem z ekipą która to robiła.

 

Plany rozbudowy całej okolicy na mapbook.uke.gov są od lat, wszystko usiane adresami do rozbudowy do 1.12.2023, i tak to sobie czeka, nic się nigdzie nie dzieje. Jak wyślesz pismo do centrum projektów popc z zapytaniem o szczegóły, to ci odpiszą żebyś złożył deklarację chęci przyłączenia (którą składałeś już 10 lat temu, i dawno jesteś na listach). A i jeszcze napiszą ci że umowa została rozwiązana przed rozpoczęciem prac związanych z realizacją inwestycji, przez Orange z przyczyn od nich niezależnych. Co by sugerowało że te terminy do końca roku 2023 są w praktyce nieaktualne.

 

Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, pisałem wszędzie gdzie na tym forum radzili, maile, pisma pocztą, byłem w salonach, w gminie. Nigdzie się niczego nie dowiedziałem.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód 50 metrów ode mnie

@Internet_popc No widzisz to jednak to zostało przygotowane i zasila większy obszar a nie tylko jedną wioskę i nie leży odłogiem jak to sugerowałeś. Ilu jest chętnych klientów to zupełnie inny temat. Na tym polega POPC żeby niwelować różnice w dostępie do szerokopasmowych usług a nie robić tylko tam gdzie chcą. Myślisz że jak robimy z własnych środków na blokach czy w wieżowcach to w miesiąc mamy wszystkich mieszkańców chętnych na usługę? Tak to nie działa. Inwestycja ma się zwracać na przestrzeni kilkunastu lat a nie miesięcy. Podobnie jest z POPC. Dlaczego nie objęto ciebie projektem POPC to już odrębny temat ale chyba wiesz bo piszesz tutaj od dawna.  


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Światłowód 50 metrów ode mnie

No właśnie słabo zasila, bo wykorzystane z tego jest maksymalnie kilka procent, a nadmiar położyli już 3 lata temu. Nie da się tego obronić, burdel i nic więcej.

Kwestia wspomnianej miejscowości gdzie jest <20 umów na 140 przyłączy jest też dość zabawny.

Historia sięga ostatnich wyborów samorządowych, gdzie w tym czasie ta miejscowość w ogóle nie była na listach popc, nie miało tam być nic robione. Jeden z kandydatów na radnego wymyślił sobie jako część swojego programu wyborczego, że doprowadzi światło do całej wioski, niczym Kazimierz Wielki. Pozbierał jakieś listy od ludzi, że niby właśnie ~140 chętnych.

Skończyło się tym, że ów radny wybrany nie został, a jak przyszło do podpisywania umów na światło, i płacenia abonamentu, to liczba chętnych stopniała do około 20.
Tak tu się powoli żyje na tej wsi 🙂

 

____________
* Wpis poddany edycji - Wiktor


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód 50 metrów ode mnie

To szkoda że w waszej wiosce nie było takiego lokalnego działacza 🤗 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Światłowód 50 metrów ode mnie


@mardernapisał(-a)

To szkoda że w waszej wiosce nie było takiego lokalnego działacza 🤗 


No szkoda, na pytania jak postępy ze światłowodami, nie wiedzieli nawet co to jest. Byli zbyt zajęci załatwianiem nowych chodników które akurat przebiegały obok ich domów 😀 (czysty przypadek)

 

Pozostaje czekać na jakieś nowe aktualizacje stron uke, raz na rok może coś rzucą. Smutek.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Światłowód 50 metrów ode mnie

Witam.
Dokladnie ten sam problem.Swiatlowod przebiega na slupie ok 8m od mojego domu.
Konczy się 200m dalej zasilajac jeden doM.Chec podlaczenia sie pierwszy raz zadeklarowalem jakies 5 lat temu,kazali czekac.Drugi raz jakis rok temu gdy dowiedzialem sie ze swiatlowod orange jest ułożony .
Przewod pochodzi z POPC.
Kilka lat temu celowo przeszdlem do orange z wszystkimi uslugami aby nieplacic kilku rachunkow do roznych uslugodawcow.
Infolinie,wizyty w salonach nic nie daja,raz tylko dowiedzialem sie ktory numer domu ma przylacze ,stad wiem jaka jest odleglosc od konca przewodu do mnie.
Niewiem czy to rzeczywiscie jest wielka filozofia wpiac sie w swiatlowod ,jednak utrata kolejnego klienta chyba warta jest takiego wyzwania.
Zamierzam zreygnowac z uslug orange po ponad 20 latach bycia ich klientem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Światłowód 50 metrów ode mnie

Jeden klient ich nie ruszy, gdybys byl klientem korporacyjnym to co innego.

Ten sam problem mam u swoich rodzicow, ale tak juz bywa. Pewnie kiedys, jak juz nie bedzie gdzie zakladac to im zaloza.