Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 50 metrów ode mnie


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Światłowód 50 metrów ode mnie

Witam dokładnie 50 metrów ode mnie znajduje się instalacja światłowodowa a u mnie pomimo wieloletnich starań nadal jej nie ma. Da się coś z tym zrobić?

16 ODPOW. 16

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Światłowód 50 metrów ode mnie

@kempest  zakładam, że jest instalacja Orange. Ale to też nie wiele zmienia. Ważne jest czy jest to instalacja do której podłączani sią odbiorcy detaliczni. Po drugie czy w najbliższym punkcie są jeszcze wolne miejsca na spliterze. Odpowiedzi może Ci udzielić jedynie właściciel sieci. Jeśli jest to Orange, to złóż zamówienie na usługę, wtedy sprawdzą czy istnieją warunki podłączenia Ciebie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód 50 metrów ode mnie

@kempest To że przebiega tam światłowód o niczym nie świadczy. Może to jest światłowód do transmisji pomiędzy centralami. Pierwsze takie trakty zakładane były jeszcze w latach 90-tych. Może biec do Urzędu Miasta albo do szkoły. A może uchwycono jakieś osiedle domów wielorodzinnych. Jedno jest pewne. Jeśli przez jak piszesz wiele lat nikogo w okolicy nie podłączono to jest tego jakiś powód.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Światłowód 50 metrów ode mnie

Przebiegający tam światłowód jest normalnie podłączony pod budynki tam stojące


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód 50 metrów ode mnie

Niestety z kablami telekomunikcyjnymi nie jest tak jak z wodą czy kanalizacją ściekową. Biegnie obok to się podłączę. Kable i cała infrastruktura sprzętowa zaprojektowana jest pod określoną liczbę użytkowników. Kolejne rozszerzenie tej bazy klientów wymaga najczęściej budowy nowej sieci ponieważ operator nigdy nie działa na zasadzie jest chętny klient na sąsiedniej ulicy to mu kabel położymy. Projekt musi uwzględnić wszystkich mieszkańców na sąsiedniej ulicy bo dziś jesteś Ty chętny a za pół roku już chętny będzie sąsiad i sąsiad sąsiada.  


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Światłowód 50 metrów ode mnie

To czy jest to losowy światłowód który przebiega obok, czy węzeł dostępowy, do którego spawają odbiorców i tak nie ma znaczenia, jeżeli jest to zrobione z POPC to cię nie podłączą, przynajmniej do momentu w którym będą podłączać całą pulę adresów z listy programu popc i o ile oczywiście na tej liście się znajdujesz.

Mam węzeł 10m od domu, pod płotem, jest tam miejsce na podłączenie minimum 128 odbiorców (rozmawiałem z technikiem jak podłączał firmę która się komercyjnie do tego wpinała). I co? nic. Nie dość że Orange nie chce mi sprzedać usługi, to nie są w stanie nawet podać w której dekadzie będą cokolwiek robić. W przypadku tej firmy wyzwaniem jest dowiedzenie się czegokolwiek, już nie wspominając o połączeniu. Węzeł sobie siedzi w studzience już trzeci rok i nikt nic nie wie.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Światłowód 50 metrów ode mnie

Nie ma mnie w puli adresów popc a ten światłowód nie jest zrobiony z popc


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód 50 metrów ode mnie

@Internet_popc Sorry ale trudno mi uwierzyć że wybudowano OPP na 128 abonentów i przez 3 lata nic nie robią. W POPC takie coś raczej jest niemożliwe a jeśli to inwestycja własna to nawet Orange nie jest tak rozrzutny. Obawiam się że nie znasz wszystkich faktów i uwarunkowań.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Światłowód 50 metrów ode mnie

@marderchyba jest

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Światłowód 50 metrów ode mnie

Wracając do pierwszego posta, ciekawe jakież to wieloletnie starania czyniłeś @kempest ... bo poza tym co napisałeś iż jest światłowód, to nic więcej nie ujawniasz. Więc poza tym co zostało napisane wcześniej, nikt z nas nie jest w stanie Ci więcej poradzić. Dla jasności przypomnę, to co niektórym użytkownikom umyka... większość z nas, praktycznie wszyscy wypowiadający się, to zwykli klienci Orange (bo to forum pomocowe Orange) więc ani nie mamy możliwości rozeznania czy Orange w jakiejś miejscowości ma plany inwestycyjne, czy są już, albo kiedy będą prowadzone prace instalacyjne, odbiory... a w końcu podłączenia klientów do sieci światłowodowej.

 

Skoro zaś twierdzisz, że w miejscowości w której mieszkasz nie jest realizowany projekt POPC, to tym bardziej nie mamy możliwości podpowiedzieć więcej w sprawie szansy przyłączenia.