Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

oferta konwergentna Orange - niezła łamigłówka

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 9
  • 0

oferta konwergentna Orange - niezła łamigłówka

Witam!

 

Mam pewien problem z optymalnym wyborem oferty Orange, a właściwe ma go znajoma która będzie przedłużać ofertę.

 

Znajoma mieszka w Poznaniu, na ulicy Strzeszyńskiej, numer nieparzysty powyżej 200. To istotne o tyle że tam podobno nie ma możliwości przyłączenia światłowodu i zostaje VDSL, a właściwie de facto ADSL2. Trochę mi z tego powodu zresztą głupio, bo ja mieszkam niedaleko, od roku cieszę się światłowodem który pięknie popyla. W okolicy króluje operator Echostar, o jakości którego krążą ambiwalentne opinie.

 

Znajoma ponadto ma telewizję w opcji satelitarnej. Mieszkanie jest dwupoziomowe, do talerza przyłączone są dwa konwertery, jeden jest obsługiwany przez usługę telewizyjną Orange, a drugi poprzez własny tuner satelitarny i kartę nc+. Konfiguracja tak wygląda, bo jeden telewizor jest na parterze, drugi na piętrze, no i mąż  (trochę mi niezręcznie tak pisać, bo oboje znam równie dobrze, ale znajomą dłużej) ma inny gust jeśli chodzi o telewizję niż znajoma, więc zdarza się że każde z nich ogląda inny program w tym samym czasie. Zdecydowanie lepszy byłby multiroom, ale dwa lata temu nie było możliwości jeśli chodzi o technikę satelitarną, zaś na usługę IPTV łącze było zbyt słabe jeśli chodzi nawet o jedno urządzenie (transfer to 10 Mbit), nie mówiąc już o dwóch.

 

Ponadto znajoma ma komórkę, w opcji „rozmowy, SMSy i MMSy bez limitu“ (pakiet Internetu bodajże 5 gigabajtów miesięcznie, który kiedyś wystarczał, obecnie jest nieco na styk) i telefon stacjonarny, używany głównie do rozmów zagranicznych (przychodzących i wychodzących).

 

Z problemów przy wyborze nasuwają się takie:

1. Internet jest po prostu bardzo wolny jak na dzisiejsze standardy, a Orange od trzech lat obiecuje „proszę czekać, już niebawem będzie światłowód“. Co ciekawe, światłowód jest wszędzie dookoła ale nie tam, a jest to dziwne, że jest to sam środek zamożnej okolicy. Ja mieszkam niecałe 100 metrów od DSLAMa i zawsze brałem maksimum co Orange dawało w DSLu. A tu jest zupełnie inna historia.

2. nie wiem czy obecnie można zamówić multiroom w opcji satelitarnej. Na opcję IPTV z powodu słabości łącza nie ma co liczyć, przyznam że na obiecanki-cacanki Orange moim zdaniem także nie. Przyznam, że szkoda że Orange Love nie można skojarzyć z Internetem bezprzewodowym, bo Internet w tej technologii sprawuje się w okolicy b. dobrze a oferta 250 gigabajtów miesięcznie za 69 złotych miesięcznie (i nielimitowane w nocy) starczyłaby znajomym zarówno pod względem wielkości, jak i szybkości transferu.

3. znajoma ma smartfona którego nie chce wymieniać, więc nowy jej niepotrzebny - potrzebna byłaby usługa „tylko karta SIM“, z nielimitowanymi rozmowami, SMSami, MMSami i większym pakietem Netu, bo to 5 gigabajtów dziś jeszcze daje radę, ale gdy będzie kończyć dwuletni cyrograf to może być już słabo patrząc w jakim tempie puchną nawet mobilne strony www i aplikacje w Google Play. Zastanawiałem się czy nie powinna przenieść się do orangowej córki nju, bo tam oferta jest bardziej atrakcyjna niż w Orange, ale zdaje się że jest to o tyle niemożliwe, że w przypadku Orange Love musi być usługa Internet plus telefonia komórkowa

4. co do telefonii komórkowej nie ma co się rozpisywać, znajomi jej używają do wykonywania i przyjmowania połączeń zagranicznych, głównie do/z Niemiec

 

Czy mógłbym prosić Sz. Koleżanki i Kolegów w rozwiązaniu tej łamigłówki co i jak najlepiej zamówić? Przyznam, że największą uciążliwością jest brak szybkiego Netu, o co rozbija się też usługa telewizyjna multiroom.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

oferta konwergentna Orange - niezła łamigłówka

Jest oferta Orange Love - internet domowy 4G plus karta sim. Koszt miesięczny po wszystkich rabatach to ok 80 zł. Oferta nie jest dostępna na www jeśli pod Twoim adresem jest jakikolwiek internet po "kablu" z Orange. Trzeba zamówić przez infolinię lub salon. Jest również oferta internet 4G+komórka+ tv sat za ok 110 zl.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

oferta konwergentna Orange - niezła łamigłówka

@Przemek_Pń  ok może być to wina administratora o i najprawdopodobniej Orange nie może z nim się dogadać , co powoduje że nie może wejść na dany obiekt by podłączyć światłowód pewno po czasie  podłączą   jak już dogadają się z tu nic nie przyspieszymy kwestia pozwoleń  .


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 9
  • 0

oferta konwergentna Orange - niezła łamigłówka

Być może tak jest, ale nie przypuszczam (stąd dość dokładnie podałem odcinek ulicy Strzeszyńskiej). Najgorsze jest to wieloletnie i wielokrotne mydlenie oczu na zasadzie "już za chwileczkę, już za momencik piątek z Pankracym zacznie się kręcić".  Rozumiem, że gdyby ktoś w Orange oświadczył - do 2024 światłowodu nie będzie to klienci by poodpływali. A tak zostają, płacą, inwestycji nie ma, zysk jest, to nie ma się co szarpać... 

 

W każdym razie ten "czteropak Orange" w kontekście znajomej wygląda lekkopółśrednio, zarówno sprzęt, jak i jego niemoc (na przykład brak multiroomu w opcji satelitarnej). I tak przy podpisywaniu nowej umowy będę nalegać na wymianę sprzętu (stary LiveBox, którego Orange poprzednio nie chciał wymienić)  bo tylko dolne pasmo WiFi, na dodatek w standardzie "n" to jak na rok 2019, nie mówiąc o 2021 gdy będzie kończyć się cyro to standard historyczny.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

oferta konwergentna Orange - niezła łamigłówka

Jest oferta Orange Love - internet domowy 4G plus karta sim. Koszt miesięczny po wszystkich rabatach to ok 80 zł. Oferta nie jest dostępna na www jeśli pod Twoim adresem jest jakikolwiek internet po "kablu" z Orange. Trzeba zamówić przez infolinię lub salon. Jest również oferta internet 4G+komórka+ tv sat za ok 110 zl.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

oferta konwergentna Orange - niezła łamigłówka

W Poznaniu Orange korzysta głównie z łącz Inei. Jeśli jej tam nie ma, to raczej Orange też prędko nie będzie.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

oferta konwergentna Orange - niezła łamigłówka

Cześć @Przemek_Pń 

 

Jeżeli chodzi o DSL, to jeżeli kilka lat temu było 10 Mbit/s max, na cuda bym nie liczył.

Jeżeli się uda zamówić opcję do 20 Mbit/s to może być to kilka Mbitów powyżej 10.

Multiroom z satelitą nie wchodzi w grę.

Tak jak Piotrek pisał, w Love można zamówić internet 4G, ale w salonie 🙂 

Obecne pakiety to 7 GB internetu, a poza tym można włączyć dodatkowy pakiet 100 GB dostępny tylko w LTE, ale z ograniczeniem na 5 Mbit/s - darmowy po wykorzystaniu podstawowego.

Co do punktu 4. Czy na pewno masz na myśli telefonię komórkową? Może stacjonarny numer? W LOVE 4G tego nie ma.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 9
  • 0

oferta konwergentna Orange - niezła łamigłówka

Tak oczywiście w punkcie 4 chodzi o telefonię stacjonarną w technologii VoIP (piszę o tym bo początkowo był PSTN i z przełączeniem cztery lata temu też były cyrki). Zostawię tamten wpis jak jest aby nie mieszać, więc proszę potraktować ten wpis jako erratę.

 

Zapytam zatem w salonie jak to jest z tym Netem komórkowym. Dzięki za podpowiedź.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

oferta konwergentna Orange - niezła łamigłówka

A potrzebujesz numeru voip czy numeru z puli stacjonarnej?

Jeśli to drugie, to za ok 20-25 zł można do wspomnianego Love domówić sobie telefon komórkowy na kartę sim - to tzw. Nowa Orange Strefa.

Sam voip w Orange to koszt 35 zł więc drogo. Taniej poszukać sobie voipa na wolnym rynku, najlepiej takiego z klientem na różne systemy operacyjne np. na androida.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 9
  • 0

oferta konwergentna Orange - niezła łamigłówka

O dzięki za wiadomość o tej Nowej Orange Strefie.

 

Ten telefon jest potrzebny jako przypisany raczej do miejsca a nie osoby, do obsługi połączeń międzynarodowych.

 

Przyznam że ja swój numer zabrałem z Orange do HaloNetu, najpierw tego numeru używałem we FritzBoksie, a później w aplikacji androidowej Zoiper na smartfonie. Przed paroma miesiącami Zoipera odinstalowałem z prostego powodu, po prostu ani ja do nikogo nie dzwoniłem, ani nikt do mnie, po prostu cały ruch międzynarodowy załatwia WhatsApp, Google Duo i Signal. Skype odpadł, kiedyś używali go wszyscy znajomi, a teraz bardzo niewielu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

oferta konwergentna Orange - niezła łamigłówka

A ten stacjonarny zatem potrzebny? Bo w Orange to lojalka na 2 lata jeśli dobrze pamiętam. Jakiś wirtualny voip można mieć i bez umowy terminowej.