Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużenie umowy Orange Love


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Przedłużenie umowy Orange Love

Witam

Pod koniec roku kończy mi sie umowa i dostałem propozycje przedłużenia

Obecnie posiadam Orange Lova za 99 zł

Propozycja - 109 zł (więcej GB w komórce i więcej kanałów)

 

Mozna coś wynegocjować przy przedłużeniu? Interesuje mnie też multiroom

21 ODPOW. 21

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Przedłużenie umowy Orange Love

@laskowiaczek raczej trudno będzie coś wynegocjować. Spodziewaj się takiej ceny końcowej. W Orange obecnie podwyżki. Masz więcej za więcej.

Może któryś z konsultantów mieć kupon promocyjny, ale to trudno trafić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przedłużenie umowy Orange Love

@laskowiaczek Nie wchodząc w zawiłości handlowe (zapewne nic nie ugrasz, jak pisał @ketrasaArtur , chyba, że szczęście dopisze) warto zadać sobie pytanie dotyczące multiroomu. Po pierwsze, jaką masz prędkość i typ usługi (FTTH czy łącze miedziane ADSL/VDSL, oraz IPTV czy SAT - w przypadku ADSL)? Jaki dekoder? Czy między modemem a drugim dekoderem (miejscem przewidzianym na drugi TV) masz już ułożoną skrętkę, lub czy możliwe będzie w ogóle jej ułożenie? Warto się zorientować wcześniej czym "grozi" multiroom po wifi i dlaczego warto ułożyć kabel dla spokojności ducha


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Przedłużenie umowy Orange Love

Mam IPTV po ADSL, prędkość do 80 Mb (wyciagam jakieś 35).

Posiadam dekoder WHD 80 połączony przez WiFi bo po kablu nie miałem możliwości podłączenia.

Multiroom po WiFi sprawia problemy?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Przedłużenie umowy Orange Love

@laskowiaczek jak masz jeden dekoder po WiFi, drugi po kabelku, to powinno śmigać. Deko rolne łącze. Jak byś miał pełne 80 Mbit/s, to powinno dać radę. Przy obecnej prędkości może być za mało, jeszcze jak dojdzie pobieranie danych z neta.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przedłużenie umowy Orange Love

@laskowiaczek  Masz VDSL i szczerze- nie ma z czym szaleć. Nie pooglądasz 2 tv z czego jednego 4K i w tym samym czasie nie posiedzisz w necie na YouTube. Net nie jest z gumy. Masz już dekoder po wifi, więc żeby to miało sens drugi musisz podłączyć po kablu. Orange mówi jasno.. jeden po wifi tylko...poza tym odległość po wifi dla 5 GHz jest niewielka. Teraz masz po 2,4 GHz, więc dłuższy dystans może być pomiędzy dekoderem a modemem. 

Jakby co, pytaj

P.S. @ketrasaArtur napisał to samo...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Przedłużenie umowy Orange Love

Drugi dekoder by szedł na piętro i tam bym raczej kabel mógł puścić tylko trochę wiercenia by było.

Pomyślimy, na razie czekam na odpowiedź konsultanta co do multiroomu przy przedłużeniu

Dzięki za pomoc.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Przedłużenie umowy Orange Love

@laskowiaczek do takich potrzeb światełko by się przydało. Coś się dzieje u Ciebie w tym kierunku?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przedłużenie umowy Orange Love

@laskowiaczek Warto się zastanowić nad podciągnięciem kabla,  gdyż jednym kabelkiem możesz sobie również poprawić zasięg na pierwszym piętrze za pomocą dodatkowego Access pointa, co nie przeszkadza tv


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Przedłużenie umowy Orange Love

Światłowód byłby wybawieniem ale chyba w tym kierunku nic sie nie dzieje na razie. Ojciec zna montera z naszego rewiru to go podpytam, może coś wie.