Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużenie Orange Love

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Przedłużenie Orange Love

Dzień dobry,

posiadam pakiet Orange Love (abonament + internet mobilny). Umowa skończyła się w sierpniu. Dodam, że sam abonament mam w Orange od wielu lat, dopiero te 2 lata temu za namową konsultanta zbiłam dwie usługi w pakiet. Nikt nie wspominał wtedy, że albo będę przedłużała cały pakiet, albo stracę numer, albo (przysłowiowe) spadaj do innej sieci. Żeby nie było - żadnego zapisu na temat konieczności przedłużania całego pakietu w umowie nie ma.. 

Aktualnie chciałam przedłużyć umowę na sam abonament - z internetu nie korzystam. W salonie usłyszałam, że nie ma takiej opcji - żeby zachować numer albo przedłużam cały pakiet (dodam tylko, że w jeszcze wyższej cenie niż posiadam aktualnie) albo mam się przenieść do innej sieci. Weryfikując to na infolinii usłyszałam, że bez problemu mogę przedłużyć sam abonament, ale muszę to zrobić w salonie. Udałam się drugi raz do salonu i tam znowu mi odmówiono. Napisałam do konsultanta na czacie, który także stwierdził, że mam się przenieść do innej sieci. 

I to rozwiązanie byłoby w sumie okej, gdyby nie fakt, że w Orange posiadam jeszcze kolejne 4 numery, na które po przeniesieniu do innej sieci abonament znacząco wzrośnie. 

Dopytałam konsultanta na czacie o wskazanie konkretnego zapisu w umowie bądź innej podstawy prawnej do uniemożliwienia mi przedłużenia samego abonamentu - uzyskałam jasną informację, że taki zapis ani podstawa nie istnieje. Została złożona reklamacja, ale zależy mi na czasie..

Kurde, od tylu lat jestem klientem Orange, aktualnie posiadam łącznie 6 usług plus kilka urządzeń na raty. Czy serio nie ma żadnej opcji, żebym tym klientem pozostała, tylko po prostu bez jednej z usług, na którą umowa się skończyła i z której nie korzystam? 

 

___________

* Temat przeniosłem z kategorii Abonament - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 134
  • 624
  • 14

Przedłużenie Orange Love

@karlak, posiadając Orange Love, otrzymujesz na pozostałe numery rabat za łączenie usług -20 zł.

Po rezygnacji z OL, tylko jeden z pozostałych numerów straci zniżkę -20.

Możesz spróbować przedłużyć numer z OL przez stronę orange.pl do planu S za 55 zł. Pytanie czy jest sens działać w ten sposób, tzn. czy konkurencja oferuje Ci internet za mniej niż 40 zł (bo taka jest aktualna różnica między OL a planem S)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Przedłużenie Orange Love

@karlak niestety OL jest specyficzną ofertą, dlatego są problemy. Jeśli zrezygnujesz z internetu w OL, to i tak stracisz zniżki na pozostałe usługi, bo ,ostanie zakończony pakiet OL, który daje zniżki dla pozostałych usług. Sprawdź, co się bardziej kalkuluje, czy płacić więcej za OL, czy zrezygnować ze zniżek dla pozostałych numerów.

Jeżeli zerwiesz umowę na sam internet, to numer komórkowy wypadnie z OL, ale musisz koniecznie zaznaczyć, że po zakończeniu umowy numer ma być przeniesiony do oferty na kartę.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Przedłużenie Orange Love

Dziękuję za odpowiedź. 

A czy kojarzysz przez jaki kanał uzyskam rzeczową informację na temat tego o ile wzrosną koszty pozostałych usług, jeśli zrezygnuję z pakietu? Bo na chwilę obecną kompletnie inne kwoty wskazują mi w salonie, inne na czacie i inne na infolinii, więc tak naprawdę nie mam nawet jak oszacować.. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Przedłużenie Orange Love

@karlak to zależy od promocji, jaką dany kanał dystrybucji posiada i może zaoferować. Dlatego ceny mogą się różnić.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 134
  • 624
  • 14

Przedłużenie Orange Love

@karlak, posiadając Orange Love, otrzymujesz na pozostałe numery rabat za łączenie usług -20 zł.

Po rezygnacji z OL, tylko jeden z pozostałych numerów straci zniżkę -20.

Możesz spróbować przedłużyć numer z OL przez stronę orange.pl do planu S za 55 zł. Pytanie czy jest sens działać w ten sposób, tzn. czy konkurencja oferuje Ci internet za mniej niż 40 zł (bo taka jest aktualna różnica między OL a planem S)