Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

PESEL i nr dowodu osobistego


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 0
  • 4
  • 0

PESEL i nr dowodu osobistego

Witam, zauważyłem, że przy przedłużaniu umowy wymagane jest podanie numeru PESEL I dowodu osobistego. Po co takie dane Orange skoro już mają moje dane od czasu podpisania umowy. Poza tym mam polecenie zapłaty i wzorcową historię płatności. Czy podanie tych danych jest oby bezpieczne ?!?

 

_______________

* Temat przeniesiony z działu O społeczności - moderator Kinga

 

 

3 ODPOW. 3

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

PESEL i nr dowodu osobistego

@Gusgus Tak zgadza się mają, twoje dane, ale muszą też je potwierdzić. Bo każdy może przyjść lub zadzwonić i powiedzieć, że np. nazywa się Nowak. Dane są brane w celu weryfikacji.i odnalezienia cię tez w bazie systemu.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 0
  • 4
  • 0

PESEL i nr dowodu osobistego

Dodam może i uściślę że sprawa dotyczy zamówień internetowych, ponadto nadmienię, że jestem klientem biznesowym jeśli to ma znaczenie. Nigdy tego nie było i jedyną weryfikacją przy przedłużaniu umowy był kod abonencki lub aktywne konto w Orange online i wszystko było ok. A teraz wymyślili podawanie tzw. Danych Reprezentanta w których zawiera się PESEL i nr dowodu. Zastanawiam się po co i czy oby to nie jest zbyt ryzykowne.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

PESEL i nr dowodu osobistego

@Gusgus  Kod Abonencki służy, do załatwiania spraw różnych bywa, że konsultantowi wystarczy, ale nie raz np. przy przedłużaniu umowy im system może zażądać aktualizacji danych abonenta czy nic się nie zmieniło np. adres, zamieszkania czy nr dowodu itp. Zawsze podawanie danych poufnych jest ryzykowne, ale tego obejść się nie da. Nieważne czy jesteś zwykłym Abonentem, czy biznes.