Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange oferuje mi nową umowę. Czy to się opłaca?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange oferuje mi nową umowę. Czy to się opłaca?

Witam,

Jestem klientem Orange od wielu lat, ale jestem również zawiedziony obsługą z salonu przy ul. 3 Maja w Katowicach.

Podpisując umowę ok. 2 lata temu miało być naprawdę niedrogo, a tymczasem sumy za ostatnie rachunki to 176 zł, 179 zł, 162 zł i 192 zł

Co mam? Podobno jakiś pakiet "mały Love" w co wchodzi jeden telefon komórkowy i neostrada (80 mega, jeszcze nie światłowód). Oprócz tego do faktury przypisany jest telefon stacjonarny i drugi telefon komórkowy, ale to już niby nie jest w tym małym love. Te wyżej podane sumy to łącznie za wszystko.

Dodam, że te dwie komórki mają przypisane 5 GB transferu na każdą, a następnie po wykorzystaniu na jednej ustawione są schodki (10zł za każde kolejne 5GB), a na drugiej spadek transferu do 1 mega.

Orange aktualnie do mnie wydzwania i oferuje mi:

ORANGE LOVE za 99,99 zł:
- Neostrada
- Telefon stacjonarny
- Jeden telefon komórkowy z przypisanym 5 GB transferu
- TV (103 kanały)

- Drugi telefon komórkowy z 5 GB transferu byłby na tej samej fakturze, ale nie zaliczałby się do pakietu LOVE za 19,99 zł

Oba telefony komórkowe są w okresie wypowiedzeniowym (jedna umowa kończy się 07.02.2019, a druga 03.03.2019) i podobno z uwagi na to mogą mi do każdego telefonu komórkowego dorzucić na stałe dodatkowe 5 GB transferu???

Ja osobiście się w tym wszystkim pogubiłem i nie wiem czy brać to czy nie? Infolinia mówi jedno, stacjonarny salon trochę zagubiony i nie do końca wiedzą co mogą dać.

Mnie by zależało żeby mieć jak najwięcej transferu do wykorzystania na telefonach komórkowych. Kurczę, żyjemy w XXI wieku, a oni takie małe transfery dają po tylu latach w orange? Konkurencja co chwilę się reklamuje, że nielimitowany transfer danych lub korzystając z niektórych serwisów (youtube, tidal, spotify) nie będzie wykorzystywany przypisany transfer.

Aha, co ciekawe jak każdego miesiąca transfer się kończy to dostaję takie smsy:
np. „Wykorzystano 100% środków z pakietu internetowego 3,00 GB. Dalsza transmisja danych bezpłatna, z ograniczoną prędkością do 64kb/s Pozdrawiamy, Orange”

To co ja właściwie mam za ofertę?


20 ODPOW. 20

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange oferuje mi nową umowę. Czy to się opłaca?

Co masz teraz, to na forum nie sprawdzimy. W nowszych planach jest więcej internetu. Ponadto czasem za 10 zł więcej można dwa razy więcej gb na jeden numer. Oferty na przedłużenie czasem też bywają indywidualne.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange oferuje mi nową umowę. Czy to się opłaca?

To o co pytać?
Czego się domagać?
Co realnie można ugrać chcąc mieć Neostradę, Stacjonarny, TV (niekoniecznie) i dwa telefony komórkowe?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Orange oferuje mi nową umowę. Czy to się opłaca?

Skoro dają ci to samo co masz (+tv) za 99,99+19,99 to już chyba warto? 😄


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange oferuje mi nową umowę. Czy to się opłaca?

Czy ja wiem czy dają tak dużo.
Przy poprzednim przedłużaniu umowy mnie wyrolowali bo nie było to korzystne więc teraz chciałbym sobie to odbić, fajnie byłoby dostać jakiś duży pakiet transferowy do dyspozycji. Są w ogóle większe?

Za granicą są np. oferty flatrate kompletnie bez limitu. W PL nie ma?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange oferuje mi nową umowę. Czy to się opłaca?

Wg mnie jak płacisz obecnie po 170 zł, to przemyśl sam co chcesz: czy ok 120 zl i najmniej internetu czy wziąć więcej za np 140 zł. Internet idzie jak woda a za dwa lata też będzie mało.
Anonim

Nie dotyczy

Orange oferuje mi nową umowę. Czy to się opłaca?

@xadox, ja mam mniej więcej podobne usługi i kiedy przyjdzie czas na pożegnanie się Orange Love, myślę o "rozpakowaniu" tego, co miało być w jednym (na początku negocjacji). A więc pozbyć się tv (do oddania), zostawić tel.stacjonarny i Neostradę (10Mb), a komórki (dwie) albo w pakiety komórkowe, albo też zostawić jeden na kartę. Jeszcze mam kuszącą ofertę od operatora światłowodowego, więc nie wiem, czy Orange, jak piszesz, bierze na serio Twój, czy mój staż. Ten argument śmiało wyrzucam poza nawias rozważań.  


Pracuję w Orange
  • 51
  • 72
  • 4

Orange oferuje mi nową umowę. Czy to się opłaca?

@xadox używasz telefonu stacjonarnego czy masz go tylko, bo ktoś kiedyś powiedział Ci, że jest on niezbędny do Neostrady? Do kiedy masz umowę na telefon stacjonarny? Masz jakieś raty za sprzęt? To istotne kwestie przy wyborze najkorzystniejszej dla Ciebie oferty.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Orange oferuje mi nową umowę. Czy to się opłaca?

Rezygnacja ze stacjonarki jeśli to możliwe - kontakt z *220 i negocjacja. Numer który jest w Love będzie miał 5GB i się nie da więcej - 80 zł tu nic nie wynegocjujesz. Drugi numer przedłużenie z rabatem 20% Plan Optymalny 15 GB inernetu a po wykorzystania ograniczenie do 1Mb/s i bez limitu +100 minut na międzynarodowe do UE USA i Kanada za 19,99 po rabatach. Osobiście radzę poczekać do połowy listopada, powinna pojawić się oferta świąteczna.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange oferuje mi nową umowę. Czy to się opłaca?

Na święta zwykle są zniżki na sprzęt i zestawy więc jak to oferta bez urządzeń - to warto przemyśleć.