Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

15+ lat w sieci, 6 numerów, beznadziejna oferta przedłużeniowa (albo jej brak)


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

15+ lat w sieci, 6 numerów, beznadziejna oferta przedłużeniowa (albo jej brak)

Jestem w Orange od ponad 15 czy nawet 16 lat, już nie pamiętam... W tym momencie na koncie mam 5 numerów głosowych + 1 internetowy.

04.01.2020 kończy się moja umowa promocyjna. Przez ostatnie dwa lata miałem bardzo przyzwoite warunki (chociaż znam osoby, które miały lepsze): na każdy numer głosowy 20% zniżki + oczywiście zniżki za łączenie usług. Podsumowując:

  • 1 SIM głosowy: taryfa 60 zł, rabat 10 zł za e-fakturę i marketing, rabat 12 zł na 2 lata (kończy się w tym miesiącu)
  • 4 SIMy głosowe: taryfy 50 zł, rabat 10 zł za e-fakturę i marketing, rabat 20 zł za łączenie usług, rabat 10 zł na 2 lata (kończy się w tym miesiącu)
  • 1 SIM Internet Podstawowy: 10 zł, brak rabatów
  • RAZEM: 88 zł miesięcznie

Po przejściu umowy na czas nieokreślony płaciłbym aż o 52 zł więcej, czyli 140 zł - kończy się rabat 20%, pozostałe rabaty zostają bez zmian.

 

Standardowa oferta przedłużeniowa na stronie orange.pl - po wybraniu abonamentów za 45 zł na wszystkie karty SIM głosowe (mimo że na jednej z nich potrzebuję trochę większy pakiet danych) będzie kosztować: 45 zł + 4×25 zł + 10 zł za Internet - czyli 155 zł, 15 zł drożej niż bieżąca oferta BEZ przedłużenia umowy.

 

W desperacji zadzwoniłem pod *400 jeszcze w listopadzie - tam dowiedziałem się, że nie są w stanie zaproponować mi żadnych zniżek i jeśli chcę przedłużyć umowę to na warunkach dokładnie takich jak na stronie www. Tylko po co miałbym ją przedłużać...?

 

Poszperałem w ofertach innych operatorów. Złożyłem wniosek o przeniesienie numerów do innej sieci, bo nie widzę sensu płacenia o ponad 50 zł więcej, skoro gdzie indziej może być taniej.

 

Od czasu złożenia wniosku w połowie listopada do dzisiaj miałem 3 telefony z działu sprzedaży, proponujące mi dokupienie internetu stacjonarnego, z którego de facto już korzystam (BSA na łączach Orange ale od operatora dającego lepsze dla mnie warunki, m. in. stały adres IP). Po przekazaniu dzwoniącym że przecież żegnam się z Orange 4 stycznia - grzecznie kończyli połączenie. ZERO propozycji pozostania w sieci, nawet na tych "standardowych" warunkach.

 

Po prostu Orange chce się mnie pozbyć 🙂

 

Wygląda na to, że za tydzień pożegnam Orange, także to forum.

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

15+ lat w sieci, 6 numerów, beznadziejna oferta przedłużeniowa (albo jej brak)

@muddy ale dlaczego porzucać forum? Forum to ludzie a nie sieć. Pozdrawiam


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

15+ lat w sieci, 6 numerów, beznadziejna oferta przedłużeniowa (albo jej brak)

A posiadasz kartę dużej rodziny?
https://www.orange.pl/lp/karta-duzej-rodziny

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

15+ lat w sieci, 6 numerów, beznadziejna oferta przedłużeniowa (albo jej brak)

@muddy niestety mnie też to spotkało. Po rozwiązaniu umowy pozostałem w Orange, ale tylko z ofertami na kartę. Niestety Orange wycofał sporo zniżek i praktycznie oferta jest mało korzystna w porównaniu z tym co było wcześniej. Miałem nieco mniej numerów niż Ty. Zakładam, że to chwilowa sprawa i niedługo Orange zaskoczy czymś fajnym. Zobaczymy.

@byczyn_86 niestety, jak ktoś pożegna się z Orange i do jego konta nie będzie przypisany żaden numer, to konto zostanie usunięte:

https://nasz.orange.pl/t5/Inna-oferta/Usuni%C4%99cie-kont-us%C5%82ug-Skrzynka-MMS-i-Album-MMS-w-rama...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

15+ lat w sieci, 6 numerów, beznadziejna oferta przedłużeniowa (albo jej brak)

@byczyn_86może się mylę, ale konto nasz.orange.pl jest powiązane z kontem orange.pl, a jak nie będę miał usług Orange to zostanie ono zlikwidowane... Wcześniej dużo więcej udzielałem się na forum, niestety mimo zaproszenia nie udało mi się dotrzeć na żaden zlot, a ostatnio czasu jakby mniej 😞


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

15+ lat w sieci, 6 numerów, beznadziejna oferta przedłużeniowa (albo jej brak)

@Arti_Kn_Pldzięki za pomysł, lecz nie posiadam karty dużej rodziny. 4 SIMy to moja własna rodzina, 1 SIM to mama. Z oferty nie skorzystam, zresztą i tak byłaby dużo gorsza niż używana teraz.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

15+ lat w sieci, 6 numerów, beznadziejna oferta przedłużeniowa (albo jej brak)

@muddy  skończyły się czasy gdzie za abo no limit placilo się 9.99zl. Sami operatorzy tak klientów nauczyli że co umowa to taniej więcej szybciej A teraz jak trzeba płacić normalne stawki to się bulwersujemy 😜

Sam jestem w identycznej sytuacji i nr przerzucam chyba do nju albo do prepaida. 

Ewentualnie pochwal się gdzie coś ciekawego znalazłeś. 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

15+ lat w sieci, 6 numerów, beznadziejna oferta przedłużeniowa (albo jej brak)

Tak szczerze polecam co 2 lata przenościć numer do konkurencji .

I #Taniejjużbyło

Nawet jak chciałbyś na kartę no limits + Internet to byś musiał minimum 20 zł 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

15+ lat w sieci, 6 numerów, beznadziejna oferta przedłużeniowa (albo jej brak)

Doslownie WSZEDZIE tak jest niestety, ze nowy abonent ma duzo lepsze warunki i ciekawsza oferte niz stary, wieloletni uzytkownik. Jest walka o klienta, ale o nowego. Nie o utrzymanie starego. Stad placenie za polecanie uslug. Niezaleznie od sieci komorkowej, telewizji, internetu tak jest wszedzie. Takie czasy


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

15+ lat w sieci, 6 numerów, beznadziejna oferta przedłużeniowa (albo jej brak)

@byczyn_86 ja zauważyłem, że jeśli nowy, czy stary klient, to oferta raczej jest jednakowa. Czasami się trafia jakieś promocje, ale to trzeba się dobrze naszukać i na pewno nie na najniższa abonamenty. Dla mnie raczej wszyscy równo mają, czy ze stażem, czy bez Emotikon: Mrugający