Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny

Zwiększenie limitu GB w internecie mobilnym i domowym LTE

Proponuję zmienić limity transmisji danych w ofertach internetu mobilnego oraz internetu domowego LTE. Dla wielu użytkowników to jest jedyny dostęp do internetu, a obecnie limity GB uważam, że są zbyt małe.

Fajnie, jak by odświeżyć ofertę i wprowadzić nowe, większe limity GB.

Warto już coś przyszłościowo pomyśleć pod kątem wprowadzania w niedługim czasie sieci 5G.

23-04-2020 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 21, Odkrywca Przestworzy

Limit 100GB czy tam nawet 250GB to nie jest dużo gdy pracuje się zdalnie, szkoła zdalna i człowiek chcę film obejrzeć.

Najlepiej gdyby pakiety można było dokupywać w miarę potrzeb (po rozsądnych cenach, w pakiecie po 100GB).

 

Oczywiście że trzeba obecną ofertę odświeżyć, w dobie powszechnej kwarantanny jest zwyczajnie mała. 

24-04-2020

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

Ja proponuję, żeby Orange dało w "strefie domowej" 1000 GB na 31 dni dla poniektórych klientów indywidualnych np. w cenie 500 GB za 31 dni.

Niestety, takie czasy nadeszły, że nawet mnie te 250 GB wydają się śmieszne takie....

Zdalna szkoła, zdalna praca, zdalne zakupy, zdalna zabawa - toż to wszystko ciągnie te GB...

24-04-2020

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny

I to ciągnie niemiłosiernie. Moja rodzina na wsi potrafi pociągnąć 70 GB na tydzień. Ja żeby nie blokować internetu, korzystam z innego źródła, kolejnego routera i/lub operatora.

24-04-2020

Nie dotyczy

Strefa domowa i 1GB to moim zdaniem przesada, już obecnie jest problem z BTS, są przeciążone, przebudowa pakietów na większe spok, ale miejcie na uwadze że będzie wolniej, nie znam operatora który podoła temu, sieć nie jest z gumy, korzystam z dom 3 operatorów i jest sporo gorzej niż przed Pandemią Koronowirusa.

24-04-2020

Nie dotyczy

Telefon mi focha zrobił, wcześniej miało być 1000GB, zresztą bez różnicy, czasem 1GB dziennie mam problem lokalnie wykorzystać, sieć mobilna w Orange mocno spowalnia, dobrze że mam kilka SIM kart, ciekawe kiedy się to poprawi.

Tak na marginesie, bug z edycją postów w tym dziale, nadal jest pomimo zmian na portalu, to intrygując.

24-04-2020

Poziom 45, Pionier Misji

Wg mnie to raczej niedźwiedzia przysługa. Pojawią się problemy z lejkami technicznymi.

24-04-2020

Nie dotyczy

Oferta 999GB w biznesie, też okraszona lejkiem technicznym, dla indywidualnego klienta, jakby takie coś było, to też w ten sam deseń.

24-04-2020

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy

Naturalnie że przy zwiększenie limitów może być wolniej ale jeżeli będzie to adekwatnie drożej to nie przewiduje skokowej różnicy.

Za tym też musi iść rozbudowa, wszystkie pasma na nadajnikach robią dużo.

25-04-2020

Nie dotyczy

@Zeusek  agregacja pasm przyspiesza Dane Mobilne, ale co za tym idzie, mniej użytkowników obsłuży BTS, nie o to chyba chodzi by garstka korzystała z LTE.

25-04-2020

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy

Przyśpiesza ale też normalizuje wykorzystanie nadajnika (przynajmniej tak to rozumiem). Poza tym lepiej jak nadajnik ma cztery pasma niż jedno.

25-04-2020

Nie dotyczy

@Zeusek  BTS ma ograniczoną przepustowość, jego wykorzystanie przy obecnych nowoczesnych telefonach i routerach LTE jest duże, akcent na duże skupiska ludzi, żeby wykorzystać wszystkie dostępne pasma na BTS, trzeba by zmodernizować sieć, to są duże koszta, obecnie specjalny algorytm chroni BTS przed nadmiernym wykorzystaniem przez jednostki, stąd Lejek wskakuje u użytkowników najbardziej aktywnych, musisz to zrozumieć.

25-04-2020

Nie dotyczy

Ja uważam, że powoli - właśnie z racji nadchodzącego 5G Orange powinno zastanowić się nie tyle nad zwiększeniem limitów, co ich całkowitemu zniesieniu - coś na wzór dawnej oferty T-Mobile - wprowadzić pakiety prędkości, np. 10/20/50 Mbps i to powinno wystarczyć. Na dzień dzisiejszy 50 Mbps to dość szybko i gdyby takie pakiety były prawdziwie bez limitu, to myślę że sieć 4G by to wytrzymała, za 2-3 okresy umowne (2L) będzie już raczej na pewno 5G 😉 

Na zachodzie są podobne oferty - a nie zawsze jest lejek techniczny. Po prostu przy pobieraniu zbyt dużej ilości danych, priorytet w dostępie do prędkości będzie niższy. Nie jest to lejek techniczny, bo prędkość dalej jest osiągalna - ale już na innych warunkach 😉 

26-04-2020

Zespół Nasz Orange

Pomysł stary i warto do niego wrócić. Pakiety obecnie są wyższe. W Internecie Domowym było 250 GB, teraz jest to aż 500 🙂

wrzesień

Zespół Nasz Orange

Status zmieniony na: Realizowany

Zespół Nasz Orange

Status zmieniony na: Zrealizowany