Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
 • Nasz Orange
 • /
 • Pomysły
 • /
 • Weryfikacja zalogowanych do Wi-Fi urządzeń (w momencie, gdy są one odłączone)
Nie dotyczy

Weryfikacja zalogowanych do Wi-Fi urządzeń (w momencie, gdy są one odłączone)

Witam wszystkich,

 

Dosłownie chwilę temu na forum pojawił się ten wątek: https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Autoryzacja-FunBox-6-0/m-p/264281#M19252 - okazało się, że soft w FunBox 6.0 ma pewną wadę.

 

W przypadku korzystania z internetowego panelu administracyjnego (https://192.168.1.1/) , nie mamy możliwości podglądu, kiedy ostatni raz było połączenie z urządzenia, które jest w danym momencie rozłączone z siecią Wi-Fi. 

 

Tak wygląda to dla urządzenia, które i tak jest w danej chwili podłączone do sieci: 

 

Zrzut ekranu z 2021-04-26 21-29-28.png

 

A niestety tak, gdy sprawdzamy odłączone urządzenia: 

 

Zrzut ekranu z 2021-04-26 21-31-05.png

 

W aplikacji Mój FunBox taka opcja jest: 

 

1619465618526.jpg

 

Rozwiązanie to jest bardzo przydatne dla bezpieczeństwa sieci domowej klienta, jak i jego narażenia na potencjalne nieprzyjemności, których może mu napłatać "intruz". 

 

Proponuję zatem dodanie możliwości podglądu dokładnej daty ostatniego połączenia z siecią Wi-Fi dla rozłączonych urządzeń, jednak już "zapamiętanych" przez FunBox 6 przy pomocy interfejsu WWW. 

kwiecień w Pomysły

 • 1

  Otwarty

 • 2

  Realizowany

 • 3

  Zrealizowany

Komentarze
Poziom 30, Ekspert

@Konto usunięte  bardzo dobry pomysł , skoro można w apce to dlaczego nie w menu konfiguracyjnym? Pełne poparcie pomysłu, miejmy nadzieję że zostanie wprowadzony w życie.

kwiecień

Poziom 20, Pasjonat

Nie do końca rozumiem co ma wspólnego informacja o "dacie ostatniego połączenia z siecią" z jej bezpieczeństwem? Jeśli do danej sieci zalogowani są sami domownicy to taka informacja może jedynie przydać się do ich śledzenia np. o której ktoś przyszedł lub wyszedł z domu/mieszkania 😉
Odnośnie bezpieczeństwa - ustaw filtrowanie urządzeń po MAC adresie + mocne hasło + wyłącz propagację SSID.

kwiecień

Nie dotyczy

@Morciak Co do tych rad, ja to wiem.

A jeśli chodzi o bezpieczeństwo sieci - to jest kwestia dość złożona - trudno to wytłumaczyć na forum. Te zabezpieczenia które wymieniłeś, poza wyłączeniem rozgłaszania SSID da się ominąć dosłownie w kilka minut, jeśli komuś na tym zależy. Oczywiście - rzadko, bardzo rzadko zdarzają się takie sytuacje - ale przezorny, zawsze bezpieczny. W dzisiejszych czasach cyberataków należy spodziewać się nawet będąc ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, ba - można być przekonanym, że się tego uniknie, że się na tym zna, ale każde zabezpieczenie da się ominąć - grozi to każdemu z nas 😉 

Drugim, właściwie bardziej oczywistym powodem jest fakt, że w aplikacji taka funkcjonalność jest, a w przeglądarce niestety tego nie uświadczymy. To, moim i myślę, że nie tylko zdaniem, powinno zostać poprawione przez Orange. 

kwiecień

Poziom 36, Guru *

Bezpieczna sieć, to niestety bez wi-fi, więc jeśli chcesz być bezpieczny wyłącz wi-fi w FunBox.

Co do tematu, skoro jest ten dziennik aktywności w aplikacji, bez sensu dodawać do menu FunBox, tam zresztą żadnych statystyk nie ma, nie ma ich w FB 2.0/ 3.0 i nowym FB6.

kwiecień