Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
 • Nasz Orange
 • /
 • Pomysły
 • /
 • Umożliwienie podłączenia sygnału satelitarnego i odbioru kanałów FTA na dekoderach ICU100
Poziom 34, Ekspert

Umożliwienie podłączenia sygnału satelitarnego i odbioru kanałów FTA na dekoderach ICU100

Niektóre dekodery ICU100 mają port antenowy. Teoretycznie te dekodery potrafią odebrać sygnał satelitarny. Niestety ta część sprzętu jest wyłączona, nie da się jej użyć.

Przewrotnie zgłaszam formalny pomysł, aby była możliwość (opcjonalna) uruchomienia tej części dekodera i wykorzystania jej do odbioru (a jakże, wartościowych) kanałów FTA dostępnych w technologii satelitarnej.

Uprzedzając głosy krytyczne, wyjaśniam że zgłaszam to wyłącznie dla podtrzymania statystyk i z wrodzonej przewrotności. Zdaję sobie sprawę że nikt nie potraktuje tego pomysłu poważnie.

Ale w sumie to trochę szkoda że się to gniazdko marnuje... Nie mówiąc już o zasobach zużytych dodatkowo na etapie produkcji. Szkoda że firma tak dbająca o kwestie ekologiczne tak rozrzutnie podchodzi do zasobów planety.

czerwiec w Pomysły

 • 1

  Otwarty

 • 2

  Realizowany

 • 3

  Zrealizowany

Komentarze
Poziom 38, Guru ***

Podejżewam, że na etapie produkcji taniej jest zamontować cały komplet elementów i wlączac lub wyłączac programowo, niż zamawiać część dekiderów bez elementów do obsługi sygnału satelitarnego. Pewnie różnica w cenie jest znikoma lub żadna.

Pomysł popieram, bo lepiej wykorzystać to co już jest, niż ma być nieużuwane.

czerwiec

Poziom 34, Ekspert

@ketrasaArtur 

Pewnie tak, taniej na etapie produkcji niż osobne urządzenia. Ale sęk w tym że to drugie, "nieosobne" urządzenie nigdy nie było nawet uruchomione, a w każdym razie nie jest mi znana wersja oprogramowania ICU100 z aktywnym modułem satelitarnym. To nie było w ogóle do niczego potrzebne, nigdy. Tak naprawdę to pomysł, mimo iż z gatunku SF, gdyby jednak został wdrożony, to dla pewnej grupy klientów byłby ciekawą propozycją, wzbogacającą ofertę operatora bez konieczności wchodzenia w kosztowne interakcje z nadawcami. Zgoda, pewnie biznesowo gra nie jest warta świeczki, ale to samo można powiedzieć o większości zgłaszanych tu pomysłów.

czerwiec

Nie dotyczy

To że gniazdko jest, wcale nie znaczy, że głowica sat tam jest, może modułu nie być, jedynie atrapa 😃

Co mi tam... Zagłosuje 🙄😎

czerwiec