Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

Tańszy światłowód dla userow mających Hotspot

Wprowadzenie nowej oferty z Orange Wifi Zone gdzie user miałby jak wcześniej kiedyś w firmware Routera ustawiony punkt dostępu/hotspot i np. 20 procent jego pasma było dostępne dla innych userow po zalogowaniu...

 

Z racji tego że user akceptował y to że powiedzmy część zasobów udostępnia to miałby rabat miesięczny za usługę .

 

Oczywiście formuły o tym że router w tak subwencjonowania ofercie jest operatora i tylko ten router działa i tylko wtedy jest usługą z rabatem byłoby w umowie. Adres sprzętowy routera problem rozwiązuje chyba.

 

Możliwość migracji na normalną ofertę w każdej chwili....

sierpień w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

Podobna usługa już kiedyś istniała, ale kilka lat temu została wyłączona, bo cieszyła się znikomą popularnością. Powodem były coraz większe pakiety mobilne i osiągane w nich prędkości. Obecnie ten trend jeszcze bardziej się pogłębił, więc nie ma co liczyć na reaktywację.

 

https://nasz.orange.pl/t5/Konto-M%C3%B3j-Orange/Orange-Darmowe-Wifi-aktywacja/m-p/142590#U142590

sierpień

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny

Kiedyś jak jeszcze miałem neostradę aDSL, chciałem skorzystać z takiego rozwiązania. Bardzo mizernie to działało. Do tego dochodzi zasięg WiFi. Mam stać pod czyimś oknem, bo chcę skorzystać z internetu? To już lepiej kupić starter za 5 zł. Na start obecnie pakiety GB są na poziomie przynajmniej 100 GB, a często korzystając z różnych promocji można jeszcze więcej wydusić. Do tego dochodzi jeszcze zasięg, gdzie mogę sobie w inne miejsce się przemieścić i dalej korzystać.

Podejrzewam, że nawet jak by była usługa wprowadzona, to cena abonamentu nie zmieniła by się lub była by to znikoma zmiana. Czy jest sens wprowadzania takiej usługi niszowej?

sierpień

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny

Pomysł bez szans na realizację, reszta to co napisali koledzy powyżej. 

sierpień

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

Zagłosuję. Dziś może i nie ma zbytnio potrzeby na to bo mamy sporo GB. Ale są miejsca gdzie gsm ma marny zasięg. A gdyby był ktoś w zasięgu tej sieci , a na gsm ledwo strona by się ładowała a musiał skorzystać z neta. Np odebrać ważnego maila czy sprawdzić rozkład jazdy autobusu/pociągu lub cokolwiek innego. Wątpię czy ludzie by nie skorzystali. Ja bym skorzystał. Poza tym dawniej dało się to wyłączyć więc kto nie chciał było do wyłączenia jednocześnie musiał się liczyć, że sam nie skorzysta. Coś za coś. Dawniej na Neostradzie gdzie było raptem niecałe 10Mb każdy Mb był wart na wagę złota i więc przeszkadzało ludziom, że jeszcze mniej przez to mają. Teraz przy światłowodzie nic nie stoi na przeszkodzie. Dawniej nie miałem akurat Neostrady więc nigdy nie mogłem z tego skorzystać a nieraz była faktycznie taka potrzeba skorzystania z internetu zeby coś sprawdzić a nie było tylu gb co teraz.Jednak twierdzę że od strony orange bez trudu mogliby wrócić z tym może i niszowa sprawa ale wart  raczej

sierpień

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny

Na szczęście pomysł jest bez szans. Ma same wady i żadnych zalet. W problematycznych miejscach o których pisze @Emill1 proponuję zmobilizować władze lokalne do zapewnienia podobnej usługi dostępnej publicznie (i tylko publicznie - tak jak w przypadku wszystkich hotspotów w miejscach publicznych). Natomiast jeśli oczekuje się na ważnego emaila, to nie wyjeżdża się w teren gdzie nie ma internetu. W sytuacji awaryjnej można zapukać do sąsiada i grzecznie poprosić o udostępnienie terminala, zamiast włamywać mu się do "darmowego publiczno-prywatnego" hotspota. Bywałem w takich sytuacjach i to po obu stronach. Nigdy nie miałem żadnego problemu z załatwieniem sprawy. Wreszcie, poza oczywistymi źródłami internetu w postaci rozmaitych komercyjnych planów komórkowych, jest przecież cały czas świadczona usługa BDI a jeśli ktoś jest krytycznie zależny od sieci to niech wozi ze sobą Starlinka. Działa już całkiem niezawodnie na całym praktycznie globie.

sierpień

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

@j131to trzeba by poczekać do Androida 14 tam podobno ma działać telefon z satelitami. Pytanie czy z Starlinkiem też,.mniejsza. Szczerze wątpie że operatorzy zupełnie wszędzie zapewnią zasięg . Raczej sporo czasu upłynie zanim wszędzie kompletnie będzie. "Władze Lokalne" raczej wątpię, że są zainteresowani takim czymś . Bo to kwestia biurokracji żeby to zrobili. np u mnie na mieście na rynku wstawili ławki te co się ładują one mają też i funkcję z hotspotem. Problem w tym że ani ładowanie nie działa urządzeń ani neta nie ma. Na początku coś tam chodziło , mieli logowanie hotspota etc. Potem przestał chodzić logowanie było. A potem nawet strona hotspota sie nie pojawiała. PIsałem do tych od Seedia i podobno miasto nie przedłużyło usługi na net. Więc jak widać na władze nie ma co liczyć zazwyczaj. Znam też parę miast a raczej miasteczek gdzie znów bez problemu działają różne darmowe wifi. A co do tego co wspomniałeś , jednak mimo wszystko wydaje mi się, że zamiast do kogoś iść do domu pytać czy można skorzystać trzeba się liczyć , że ktoś w tym domu będzie/że się wogóle zgodzi etc. Funbox 6 ma spory zasięg.  Nie trzeba stawać komuś pod drzwiami czy oknami żeby złapać sygnał. A jak idziesz przez miasto obok nw domów/albo bloków to naprawdę nie trzeba komuś stawać pod oknem żeby być w zasięgu. Wspomniałeś że jak się oczekuje na ważnego maila to się nie wychodzi z domu. I tu się mylisz może się okazać ze w danym dniu musisz iść np do urzędu/lekarza etc a oczekujesz na ważny mail. Albo jak mówiłem jedziesz gdzieś i musisz sprawdzić rozkład jazdy są różne sytuacje z których trzeba skorzystać z netu poza domem. nie wszędzie działa dobrze lte ani nie ma publicznego wifi. Technicznie był bezpieczny tamten, izolowany osobne ip dostajesz to ze otwarta to tylko ze bez hasła ale nadal nie dostaniesz neta bez zalogowania sie swoimi hotspotowymi danymi . Właściciel sieci nie jest wstanie podsłuchać waszego ruchu ani wy jego. Poza tym jak tak się troszczysz o bezpieczeństwo nic nie stoi na przeszkodzie używać vpn'a dodatkowo. Heh już widzę idziesz na miasto na nogach i na plecy ładujesz terminal Starlinka.

sierpień

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

Ale argumentacja jest słuszna 

Firmware etc. Kosztuje i prawdopodobnie z tego względu jest to bez sensu. A i pewnie kwestie wlaman itd. A ponadto koszt efekt. Nie ma.pewnie sensu 

 

Argumentację przyjmuje

sierpień