Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 30, Ekspert

Rola Inspektora Ochrony Danych w Orange

Na bazie dzisiejszego telefonu od kogoś zajmującego się wabieniem ludzi na różne pokazy czy promocje, przeprowadziłem rozmowę na czacie, gdzie konsultantka dała mi do wyboru dwie opcje (mam numer zastrzeżony). Z rozmowy wynikło wprost, że przepisy RODO sobie, a życie sobie, czyli bujaj się sam z problemem. Proponuję zatem na gorąco zgłaszanie sytuacji z czata, by z automatu  były przekazywane do IODO. Gościu sobie siedzi, bierze kasiorę, a tylko po osobistym zaangażowaniu klienta, operator może w szczególnych przypadkach udostępnić bilingi uprawnionym organom. A jak ja mam zdobyć wszystkie istotne dane osoby, która dostała w swoje ręce telefon zastrzeżony klienta Orange? To cwana, wytrenowana istota, stworzona właśnie na takie chwyty, że trudno cokolwiek zdobyć, poza numerem i godziną rozmowy. Proceder handlowania jest dla klienta nie do opanowania. Komentarz poza pomysłem, to hicior:"ze względu na ochronę danych osobowych, nie mogę udzielić informacji, o które pan/pani pyta".

UODO.PNGwycinek z czataDane adresowe.PNG

Jedyne, co uczyniłem, to wysmażyłem skargę na dostępnego maila.

lipiec w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 40, Guru *****

Niestety polskie prawo nie umożliwia indentyfikacje i nazwy firmy czy imienia i nazwiska dzwoniącego. Pobierz aplikację Orange telefon czy podobną z wykrywaniem marketingowych numerów.

lipiec

Poziom 30, Ekspert

@Piotrekk85 , prawo i przepisy w nim zawarte, dają większe pole do manewru marketingowcom, aniżeli klientowi. Co mi z aplikacji, jak dzwoni na stacjonarny? Problem jest bardziej złożony, aniżeli my sądzimy, dlatego optuję za tym, żeby ruszyć z ciepłej posadki ludzi nieco oderwanych od rzeczywistości.

lipiec

Poziom 40, Guru *****

Problem jest prosty. Niestety marketing to duże podatki i duży rynek pracy i nikt go nie zablokuje.

lipiec

Poziom 30, Ekspert

No to już wiem, czemu się piekliła i jednocześnie zachwalała, że są nową firmą na rynku. Dlatego najzwyczajniej RODO im sprzyja. Stąd, trzeba i należy walczyć z nierównościami oraz ciepłymi posadkami.IODO chyba za coś bierze forsę?

lipiec

Poziom 23, Pasjonat

Popieram Twój pomysł @burebusek 

Moja siostra z tego powodu rozwiązała umowę na telefon stacjonarny ( po prostu miała dość tych marketingowych ofert ) 

sierpień

Poziom 30, Ekspert

Mój mail pewnie powędrował do kosza, bo co tam? Jakiś wydumany problem i będzie pan na włościach odpowiadał?

sierpień