Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 36, Nawigator Galaktyczny

Obsługa DLNA w urządzeniach do IPTV

W ramach Orange Love IPTV świadczona jest na urządzeniach dzierżawionych od operatora. Obecnie zwylke jest to dekoder 4k IWU200.

Na marginesie dodam, że jestem zaskoczony brakiem elestycznosci konfiguracyjnej tego sprzętu oraz topornością oferowanego GUI.

Pomysł polega na tym aby wprowadzić możliwość odtwarzania na ww sprzęcie materiałów oferowanych przez serwer DLNA w sieci lokalnej.

 

 

18-03-2021 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 36, Nawigator Galaktyczny

Dodam jeszcze, że w kontekście (niezrozumiałego) braku możliwości podłączenia zewnętrznego nośnika do IWU200 byłoby to szczególnie pożądane dla tego nowszego dekodera.

Z drugiej strony skoro w ICU100 był NETFLIX a w IWU200 go nie ma to nie robię sobie wielkich nadziei na realizację pomysłu.

Ale pomysł jest więc poddaję pod dyskusję.

 

18-03-2021

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy

Ciekawe co ma IWU200 albo inaczej... dlaczego w iwu200 nie ma NETFLIXA skoro w icu100 jest.. a dają go do orange love od lutego 2017 conajmniej... natomiast iwu 200 hmmm jest może jakiś rok dopiero... icek to premium... no tak... 5zł droższy przy abonamencie w multiroomie np...(tj płacimy wtedy 15zł za dodatkowy dekoder)

 

j131 pomysł fajny 🙂 ale jestem za tym, żeby działało to dla jednego i drugiego a nawet trzeciego, czwartego i piątego dekodera... 

19-03-2021

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny

@CyberMycha: naturalnie, dla każdego dekodera IPTV powinno to być standartem, IMHO.

W IWU200 jest przede wszystkim gigantyczna czerwono-pomarańczowa dioda wiecznie żywa.

20-03-2021

Poziom 18, Badacz Przestworzy

Ciekawą opcją byłaby możliwość w IWU 200 jako multiroom możliwość oglądania tego, co jest nagrane na dysku dekodera głównego ICU100

23-03-2021

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny

Co ciekawe, ta funkcjonalność jest obecna w ICU100!

31-03-2021

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny

Doprecyzowanie: przez "ta funkcjonalność" miałem na myśli możliwość dostepu do dowolnego serwera DLNA obecnego w LAN z poziomu dekodera. W IWU200 tego nie znalazłem, w ICU100 jest to dostępne przez menu multimedia. Powinno być w każdym, IMHO.

Nie byłoby też od rzeczy gdyby dla tych dekoderów dostępna była normalna instrukcja użytkownika - to co jest oferowane przez Orange to są poradniki online opisujące jedynie podstawowe funkcje, wszystkich szczegółów i opcji trzeba się domyślać/eksperymentować.

 

@fenomen Kwestia dostępu do nagrań na dysku to zupełnie inne zagadnienie, jestem skłonny uznać że nieco pokrewne ale jednak inne. Te nagrania są wszak w formacie "zamkniętm", udostępnianie ich przez DLNA oznaczałoby ich "otwarcie" a na to ani się nie zanosi ani bym nie liczył.

03-04-2021

Poziom 18, Badacz Przestworzy

Pisałem o tym, gdyż miałem taką funkcjonalność w nc+ a wcześniej w n w opcji multiroom premium i bardzo dobrze  to działało. Można było zlecać nagrania z poziomu dekodera multiroom. Wiem, że to bezpośrednio nie dotyczy tematu, dołoczylem się ,nie chcąc zakładać nowego pomysłu Znając Orange i jej podejście i tak to się nie wydarzy.

03-04-2021

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny

@fenomen: Chwileczkę, chcesz powiedzieć że NC+ w opcji multiroom premium możesz nagrania z dekodera widzieć w sieci udostępniane po DLNA? I odtwarzać je np. VLC? Oj, nie sądzę... Dzielenie się nagraniami w ramach multiroom w Orange też jest możliwe, tyle że tymi "w chmurze", to też nie ma nic wspólnego z proponowaną funkcjonalnością. Jestem wdzięczny za zainteresowanie, ale dyskusje niedotyczące pomysłu lepiej prowadzić w ogólnej części forum.

03-04-2021