Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 18, Badacz Przestworzy

Nowy mój orange i rejestracja numeru stacjonarnego

Wypadałoby dać jakąś możliwość korzystania z nowego mój orange bez posiadania telefonu komórkowego dla klientów posiadających tylko usługi stacjonarne

16-02-2019 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Zespół Nasz Orange

OK... Widać jest taka potrzeba, skoro powstał taki pomysł :).

 

Dodam, że nr komórkowy jest wymagany nie bez kozery - bo ze względów bezpieczeństwa; tak by możliwa była dwustopniowa autoryzacja. Istnieją jednak też inne metody - "nieesemesowe" Szczęśliwy robot, np. autoryzacja przez token generowany w apce typu Authenticator, ale z drugiej strony... Czy ktoś korzystałby ze smartfona dla tego typu aplikacji, jednocześnie nie posiadając nr. komórkowego?

18-02-2019

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy

Taki pomysł jest potrzebny Emotikon: Szczęśliwy

Przecież do autoryzacji wystarczy podać kod abonencki - tak ja myślę ( pewno źle myślę ale trudno ) Emotikon: Mrugający

18-02-2019

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

Jak widać i słychać, nie każdy ma komórkę i/lub numer komórkowy. Ale dzisiejsza "młodzież" tego nie przyjmuje do rozumu, jak napisano na Forum.

Jak napisałam już na owym Forum, autoryzacja mogłaby odbywać się poprzez PESEL, numer Umowy, bądź ich różne kombinacje; lub może poprzez kombinacje numeru stacjonarnego i np. numeru PESEL; lub poprzez jeszcze jakieś inne kombinacje.

Ale w żadnym wypadku nie musi to być numer komórkowy.

20-02-2019

Poziom 18, Badacz Przestworzy

Ja nie mam telefonu komórkowego ze względu na to że u mnie w domu jest bardzo zły sygnał z sieci komórkowych, kiedyś kiedy jeszcze nie było rejestracji prepaidów to miałam prepaid z play i prawie cały dzień nie było sygnału z żadnej sieci, dopiero pod wieczór pojawiał się sygnał z T-Mobile, ale tylko 1 kreska na 5 i wtedy dałam tego prepaida znajomemu.

21-02-2019