Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 31, Ekspert

Lokalizacja stacji BTS

Jakby się dało taką usługę wdrożyć, skrócone ID stacji i miejscowość, do którego BTS loguje się modem czy telefon, czasem mi tego brakuje, Operator ma to szczegółowo podane, jakby tylko podstawowe info było to było by ok, usługę mam aktywną w Orange ale ani w NMO ani aplikacji tego nie ma.

czerwiec w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Zamknięty

Komentarze
Zespół Nasz Orange

Pomysł ciekawy, ale od razu mogę napisać że nie będzie zrealizowany. Doradca nawet nie może podać takiej informacji.

czerwiec

Zespół Nasz Orange

Status zmieniony na: Zamknięty

Poziom 31, Ekspert

ID stacji BTS nie jest chyba tajny @Wojciech  Emotikon: Mrugający  Tak na marginesie można by zmienić, wszak jest lokalizacja, gdzie jest dziecko, to BTS też można by klientowi udostępnić, zresztą to by było s korzyścią dla Operatora, bo jak wejść w abonament z Internetem Mobilnym, jak nie wiadomo z jakiego BTS się korzysta.

czerwiec

Zespół Nasz Orange

Z tego co pamiętam ID BTS, które można znaleźć w różnych apkach nie pokrywa się z tym co ma operator. Baza stworzona przez użytkowników. Usługa Gdzie jest Dziecko jest czym innym niż to o co prosisz. Natomiast takich informacji podać nie możemy. Jeżeli jesteś zainteresowany, to skorzystaj właśnie z apki Gdzie jest Dziecko, tam masz mapę.

czerwiec

Poziom 31, Ekspert

Chodzi o ID BTS, skrócony z miejscowością, ba czasem mejscowość się wyświetla mi na fonie, ale jak są 2 BTS w zasięgu Fona to już klapa, skoro skrócone ID BTS tajne, to już nie drążę tematu, fakt że konsultant też ID nigdy mi nie podał, szkoda @Wojciech  że nie da się tego przeskoczyć, usługa "Gdzie jest dziecko" mi na nic się zda Emotikon: Mrugający

czerwiec

Poziom 39, Guru ****

@irek6311 : może to inaczej. Identyfikatory stacji bazowych które są dostępne na BTS Search to nie te same co używa Orange w swoich wewnętrznych systemach. Mamy różne pasma, różne generacje sieci. Przecież stacja bazowa to określenie dedykowane tylko sieci 2G (lub czasem 1G). Gdzie przy 3G mamy NodeB, a przy LTE często e-NodeB. Tego już na BTS Search nie wyszukasz. Informacja o tym stanowi ze zrozumiałych względów tajemnicę przedsiębiorstwa. 

czerwiec

Poziom 31, Ekspert

@Piotrekk85  aplikacje z Google play to lipa, co innego jest w realu, skoro się nie da przynajmniej namiastki ID stacji udostępnić, to wielka szkoda.

czerwiec

Poziom 31, Ekspert

Tak na koniec, skoro nowe BTS są publicznie udostępnianie, dlaczego do tego przynajmniej nie mieć dostępu, grzebanie w wyszukiwarce Google jest mozolne, można by to udostępnić przynajmniej.

czerwiec

Zespół Nasz Orange

@irek6311, myślisz jak najbardziej zdroworozsądkowo. Jednak trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego konkurencja też tego nie robi?

czerwiec

Poziom 31, Ekspert

Takie pytania dałem też innym, cóż bez szans na taką opcję, ale co nieco się już nauczyłem , jakoś sobie bez tych informacji radzę @Wojciech  Emotikon: Mrugający

czerwiec

Poziom 23, Pasjonat

To ciekawa opcja. Ja natomiast korzystam ze strony: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=gsm%2Cumts%2Ccdma%2Clte&bands=900%2C1800%2C2100%2C800%2C420%2C450%2C850%2C2600&center=52.205928%2C21.08064&zoom=14

Bardzo ułatwia sprawę, szczególnie w miejscach, gdzie jest słaby zasięg sieci.

Jest też apka na smartfona, lecz trzeba kombinować z wgraniem. Niestety nie dostępna juz w Google Play, a szkoda.

4 tygodni(e) temu