Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie dotyczy

Kwoty faktur bez VAT-u?

Proponuję na stronie kont klientów Orange podawać kwoty faktur z VAT. Tak samo w rozpiskach.

Faktury.PNG

wrzesień w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 40, Guru *****

A obecnie masz kwoty netto?

wrzesień

Nie dotyczy

Tak, jak na screenie.

wrzesień

Zespół Nasz Orange

@Konto usunięte kwoty faktur pokazywane na descktop-owym koncie Mój Orange dla klientów indywidualnych są kwotami do zapłaty, czyli brutto.

wrzesień

Poziom 40, Guru *****

Ale na screenie nie widać czy to netto czy brutto. A proponujesz by były z vatem co sugeruje, że obecnie nie są. 

wrzesień

Nie dotyczy

@Aśka_M , jak mówię, że screen jest bez VAT-u, to czemu miałbym kłamać? Zresztą...szkoda gadać. Gdybyś zobaczyła na moim koncie bajzel z kwotami, to byś zmieniła zdanie. Nawet konsultantka dzisiaj nie ogarnęła. No i tam na czacie jest nadal problem z przesłaniem plików. Nie można i już! Dzisiaj doskoczyły zarówno błędy, jak i ważne dla mnie problemy w związku z nową umową.

wrzesień

Poziom 40, Guru *****

Wydaje mi się, że ten problem czy sytuacja ma charakter "indywidualny" a nie masowy, więc nie wiem czy w formule pomysłów uda się to zmienić.

 

Taka sytuacja może się zdarzyć, jeśli Twoje konto klienta ma błędny znacznik klienta biznesowego. Na BOK powinni przyjąć zlecenie - czasem trzeba przenieść usługi na "nowe konto klienta" by to wszystko wyprostować.

wrzesień

Nie dotyczy

@Piotrekk85 , na infolinii HP wspomniał mi, że to sprzęt biznesowy. Ale się pod nosem uśmiałem...za 1700 zł na raty. Co ze mnie za biznesmen? A może faktycznie podciągnięto nową ofertę pod klientów biznesowych? To by się zgadzało na stronie, gdyż ofertę widziałem nie jak Dla Ciebie, tylko z drugiej zakładki.

wrzesień

Nie dotyczy

@Aśka_M  i @Piotrekk85 , macie do wglądu, jakby co:

dla Ciebie.PNG210,23.PNG

wrzesień

Poziom 40, Guru *****

Ta różnica na pewno wynika z podatku? A może masz coś doliczone do faktury np raty?

wrzesień

Nie dotyczy

@Piotrekk85 , ja nie mam matematycznego umysłu, ale Ty rozgryzłeś temat pomysłu Emotikon: Bardzo szczęśliwy Zgadzają się kwoty co do joty, tylko dlaczego w tym pierwszym screenie nie jest to łączna suma faktury, a tylko bez raty za sprzęt? Może od zaplecza @Aśka_M  rozważy, czy warto ten pomysł uściślić do łącznej sumy faktury, czy zdjąć pomysł z "wokandy"? Dokładną rozpiskę dopiero widać w PDF.

wrzesień

Poziom 40, Guru *****

To już różne tworki które dział Fakturowania w Orange wymyśla. Fakturę vat za telefon dostajesz od razu po zakupie. Potem co miesiąc masz fakturę vat za usługi telekomunikacyjne. Rata nie może być na fakturze bo nie można dwa razy płacić podatku za to samo. Ten problem jest od pojawienia się rat w Orange jakieś 5 lat temu. Wtedy byłem po "pomarańczowej" stronie mocy i chciałem namówić osoby decyzyjne by zastąpić słowo faktura na rachunek. Projekt był bliski realizacji ale dział prawny zgłosił zastrzeżenie że nie będzie to w pełni poprawne pod kątem prawnym. Ja już dobre 3 lata jestem poza Orange, więc może @Aśka_M wie coś więcej czy jakieś plany co do tego rozdźwięku się toczą. Dla mnie po prostu brak dobrego słowa w języku polskim co byłoby w 100% zrozumiałe i w języku potocznym, jak i w języku prawniczym.

wrzesień