Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 8, Poszukiwacz

Internet domowy 4G LTE w czasie koronawirusa

Dzień Dobry, 

 

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą koronawirusa chciałbym prosić Orange Polska o wsparcie swoich klientów, którzy korzystają z usługi internetu domowego 4G LTE. Dla mnie osobiście jest to jedyna forma internetu, który mogę mieć i jestem przekonany, że takich osób jak ja jest więcej. Niektórzy z nas mogą pracować zdalnie. Niektórzy z nas mają dzieci, a dla nich dostęp do internetu jest również niezbędny - nauka, dodatkowe zajęcia w formie webinarów czy wydarzeń live platformach online. Oprócz tego każdy z nas używa więcej internetu do oglądania filmów czy różnego rodzaju kursów w sieci. 

 

Internet domowy Orange 4G LTE posiada limit 250 GB na miesiąc. Jestem przekonany, że w obecnej sytuacji ten limit jest niewystarczający dla wielu osób. Dlatego proszę Orange Polska o pomoc dla swoich klientów korzystających z tej usługi. Taką formą pomocy byłoby tymczasowe zniesienie limitu lub wprowadzenie jakiejś rozsądnej cenowo usługi wprowadzenia dodatkowego dużego pakietu. 

 

Pozdrawiam serdecznie

Łukasz

marca 2020 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Zamknięty

Komentarze
Poziom 37, Guru **

Proponuję również zawieszenie lejków technicznych, przynajmniej na ten trudny dla wszystkich czas. 

marca 2020

Poziom 21, Pasjonat

Według mnie zniesiony limit by nie przeszedł, byłoby takie obciążenie nadajników, że nikt by nie był w stanie normalnie korzystać. 

 

Ale pakiet dodatkowy w dobrej cenie, np ten, który jest dla klientów Orange Love - za 19,99 50GB, oczywiście standardowo występuje tylko w lojalce, ale teraz możliwość dokupienia jednorazowo na jeden miesiąc byłaby według mnie rozsądnym pomysłem

marca 2020

Poziom 8, Poszukiwacz

SarahLynn, myślę, że jest to całkiem dobra opcja. Co więcej Orange Polska mógłby rozważyć jako opcję przeznaczenie części z tych dodatkowych zysków na wsparcie np. dla służb medycznych. 

marca 2020

Poziom 40, Guru *****

Pomysł trochę słaby. Dużo osób będzie mialo dodatkowe GB mieć bez możliwości skorzystania.

 

Sensowniejszym pomysłem jest wyłączenie konkretnych serwisów do pracy zdalnej z limitu GB. Na podobnej zasadzie jak działają Passy we flexie.

marca 2020

Poziom 37, Guru **

Lista takich serwerów mogła by być spora, to może lepiej wyłączyć z limitu serwery w domenie pl lub dla takich serwerów zwiększyć limity, albo dokupienie dodatkowej paczki GB.

marca 2020

Poziom 40, Guru *****

To nie tędy droga. 

marca 2020

Poziom 18, Komentator

Hehe, to ciekawe, bo dla mnie akurat ten pakiet jest za duży i chciałbym zjeść o oczko niżej.

Pozdrawiam 🙂

marca 2020

Poziom 18, Komentator

Myślę, że kierunkiem w którym będą szli operatorzy to ograniczanie przepustowości. Na Zachodzie już pojawiły się apele do platform streaming owych o ograniczenie rozdzielczości filmów.

marca 2020

Poziom 37, Guru **

Gorsza jakość wideo, mniejsze zużycie pakietu GB, więc wystarczy na dłużnej, więcej filmów do obejrzenia i mniejsze prawdopodobieństwo otrzymania lejka technicznego.

marca 2020

Poziom 40, Guru *****

To same serwisy internetowe dokonały zmiany. A nie operatorzy 

marca 2020

Poziom 8, Poszukiwacz

Dziękuję wszystkim za komentarze 🙂 

Mam do was pytanie. Czy mój wpis, który umieściłem na początku trafi do pracowników firmy Orange? Taką mam intencję od początku. Myślę, że technicy firmy Orange będą wstanie ocenić co można zrobić, a czego nie. 

 

W kwestii zużycia danych to jak najbardziej rozumiem, że są osoby dla których obecny limit wystarczy. To jest dla mnie jasne 🙂 Dla mnie ten limit w normalnych warunkach również zazwyczaj wystarcza. Mój przypadek to 4 osobowa rodzina, gdzie 2 osoby dorosłe pracują zdalnie - same wideokonferencje dosyć dużo zabierają z tego pakietu. 2ka dzieci ma wprowadzoną e-edukację - dziś np ściągałem pakiet office 365 udostępniony przez szkołę - oraz zostają całymi dniami w domu. Potrzeby teraz po prostu są większe. Nie wiem tego, ale nie sądzę, żeby mój przykład był jedyny. Mój wpis jest po to żeby spróbować pomóc tym, którzy są w takiej samej sytuacji. 

 

Pozdrawiam was serdecznie

Łukasz

marca 2020

Poziom 37, Guru **

@luksoc już samo przeniesienie tematu do pomysłów to jest efekt działania moderatora forum, a to przecież pracownik Orange. Są też na NO pracownicy Orange z różnych działów, więc zakładam, że od dziś na pewno ktoś z pracowników zauważy pomysł i/lub poda dalej.

marca 2020

Poziom 40, Guru *****

Orange takich próśb dostaje tysiące. Kwestia racjonalności działań. U mnie internet mobilny w miejscu zamieszkania jest mocno przeciążony w dzień. jedynie po 23 do 7 rano jest na poziomie używalności.

marca 2020

Poziom 37, Guru **

Może by tak zainteresować pomysłem naszego koordynatora pomysłów: @IgorLeonow. Czy jest szansa na realizację pomysłu?

marca 2020

Poziom 8, Poszukiwacz

@ketrasaArtur, dziękuję za odpowiedź. To jest mój pierwszy wpis tutaj i nie wiem jakie są tutaj zasady działania 🙂

marca 2020

Zespół Nasz Orange

Tytułowy pomysł nie był i nie jest możliwy do realizacji, ponieważ de facto jeszcze bardziej utrudniłby korzystanie z internetu, a tym samym funkcjonowanie w "nowej rzeczywistości". Podjęliśmy szereg innych działań, które pomogły i nadal pomagają - szczegóły tutaj: https://www.orange.pl/view/razem

 

wrzesień

Zespół Nasz Orange

Status zmieniony na: Zamknięty