Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 22, Pasjonat

IWU200 dioda

Ten dekoder w każdym trybie pracy ma ogromną czerowno-pomarańczową diodę świecącą na przednim panelu. Nie da się jej nijak wyłączyć pzrez normalnie dostępne opcje konfiguracyjne.

 

To nie jest OK. Powinna być możliwość zrezygnowania z tej wątpliwej ozdoby. Byłoby to z korzyścią dla środowiska oraz zdrowia psychicznego użytkownika.

Poza wszystkim innym czerwony kolor nie kojarzy się z czymś działającym poprawnie - zapewne ten kolor miał być pomarańczowy (!) ale chyba coś poszło nie tak.

 

Jeśli już absolutnie muszą być jakieś diody to powinna też być możliwość ich wyłączenia.

 

marzec w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 27, Specjalista

@j131  podejrzewam że raczej jej nie wyłączą, co najwyżej mogliby dodać możliwość świecenia w trzech trybach jasna - średnia - ciemna.

marzec

Poziom 22, Pasjonat

Spodziewam się że to głos wołającego na puszczy, ale co mi szkodzi wyrazić opinię... Generalnie to ta dioda jest najmniejszym w sumie problemem, za to takim którego rozwiązanie jest łatwe do zaproponowania.

🙂

 

 

marzec

Poziom 20, Pasjonat

Kiedy IWU 200 jest włączone to ta dioda swieci dyskretnie.Po wyłączeniu dekodera - intensywniej. U mnie jest pomarańczowa. 
Bardziej jest denerwujące - dla mnie oczywiście - to że, gdy wybieram program do oglądania to na pierwszym miejscu listy  jest „ streszczenie” a nie „oglądaj”.

marzec

Poziom 22, Pasjonat

@JerzyMarian1: "dyskretnie" mówisz... No pewie, to jest kwestia względna. Podobnie jak subiektywne odczucie koloru. Gdybym nie wiedział, że to dekoder frmy Orange to byłbym pewien że coś się zepsuło i dlatego świeci na czerwono. Ale skoro wiem że to dekoder firmy Orange to nie powinno mi przeszkadzać że świeci na pomarańczowo.

Ale przeszkadza. Nic na to nie poradzę że przeszkadza. Na dodatek ta wątpliwa ozdoba jest całkowicie zbędna. Powinna być możliwość wyłączenia jej i kropka.

Co do problematycznej kolejności opcji to się generalnie zgadzam że GUI jest dalekie od intuicyjnego, ale to nie jest przedmiotem tego pomysłu. Skoro już jednak o tym mowa to mogę się zgodzić że "oglądaj" powinno być domyślnie wybierane. W ogóle przy tej mnogości przycisków na pilocie tak głębokie zagnieżdżanie menu jest zbędne. Dostęp do streszczenia powinien być pod "i", dostęp do programu tv idącego właśnie na liscie ulubionych przez "prog TV" albo "ulubione", bez konieczności przechodzenia przez te wszystkie menu. Na tej samej zasadzie wejscie w pozycję z listy i klepnięcie OK nie powinno otwierac zadnego menu tylko przełączać na dany kanał. No i najbardziej irytujące: po właczeniu dekodera powinien wyświetlać się od razu program tv (z dowolnego kanalu, najlepiej ostatnio oglądanego), a nie to rozbudowane menu ktore i tak dostępne jest przez najbardziej wyróżniony klawisz na pilocie. Ta ostatnia kwestia jest szczególnie istotna w kontekście seniorów - widzę reakcję, zawsze jest taka sama: tv się znowu zepsuł, ratuj. A ponieważ dioda denerwuje to się dekoder z hebelka wyłącza codziennie. I taki jest związek tej przydługiej dygresji z dyskutowanym pomysłem.

 

marzec

Poziom 20, Pasjonat

Pełna zgoda. Nie liczmy jednak na poprawę. „Miszczowie” nie poprawiają, bo są „miszczami”. Taki np. Apple albo Microsoft tworzą z pytań i odpowiedzi knowledge base, wiedzą bo się interesują. Oni użytkownika nie boją się, na ich info linii nie czekasz „trzy” dni aby się połączyć. Pozdrawiam.

marzec