Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 30, Ekspert

Hasło do e-umowy, np. PESEL

Proponuję wprowadzenie do podpisywanej e-umowy jako hasło nasz PESEL, zamiast hasła generowanego przez system i wysyłanego na numer telefonu.

Często zdarzają się problemy z odczytaniem hasła do e-dokumentów lub problem, bo nie wiadomo na który numer przyszło hasło. Czasami nieświadomie SMS z hasłem został usunięty i już mamy kolejny temat na NO.

Tak więc proponuję wprowadzenie jako hasła do e-dokumentów nr PESEL.

miesiąc temu w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 36, Guru *

kliknąłem Emotikon: Szczęśliwy

miesiąc temu

Poziom 35, Ekspert

Popieram "Pomysł" 😎

miesiąc temu

Poziom 26, Specjalista

Uważam, że pomysł nietrafiony. W umowie znajdują się nasze dane wrażliwe. Dzięki temu, że do otwarcia dokumentów wymagane jest jednorazowe hasło wysyłane SMSem, Orange minimalizuje ryzyko, że do danych uzyska dostęp osoba niepowołana.

Od kilku Inspektorów Ochrony Danych Osobowych słyszałem opinię, że przy przesyłaniu zaszyfrowanych plików nie powinno się stosować stałych haseł (a taki charakter ma numer PESEL) gdyż przy ewentualnym przejęciu takiego hasła, ktoś uzyskuje dostęp do wszystkich przesłanych wcześniej i później danych.

miesiąc temu

Poziom 26, Specjalista

W tej kwestii popieram w 100 % @zbignieww.Hasło jednorazowe jest formą zabezpieczenia stosowanego przez Orange.Szyfrowanie wrażliwym danymi-NIE.

 

Z tego co pamiętam Nju,marka Orange miała wtopę z wyciekiem danych we wzorach umowy 🙂🙂.

miesiąc temu