Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
 • Nasz Orange
 • /
 • Pomysły
 • /
 • Blokowanie lub ograniczenie oznaczania własnych odpowiedzi jako rozwiazań
Poziom 34, Ekspert

Blokowanie lub ograniczenie oznaczania własnych odpowiedzi jako rozwiazań

Jak w temacie moj pomysl polega na wprowadzeniu blokady oznaczania wlasnej odpowiedzi jako rozwiazania. Oczywiscie moglby wystapic przypadek, w ktorym sam znajduje odpowiedz na swoje pytanie. W takim przypadku rozwiazanie bylo by przyznawane po weryfikacji merytorycznej przez moderatora. 

marzec w Pomysły

 • 1

  Otwarty

 • 2

  Zamknięty

Komentarze
Poziom 36, Guru *

Jestem za. Moderatorzy widzę, że też nie są za zaznaczaniem własnego rozwiązania, co jest zaznaczone w nowych zasadach wybotu Herosa.

marzec

Poziom 26, Specjalista

A ktoś tego nadużywa, że ten pomysł się znalazł?

Ja bym bardziej weryfikował, czy rozwiązania są dobrze zaznaczane, bo nieraz ktoś pierwszy napisał rozwiązanie a zaznaczana jest odpowiedź dalszą, mimo że zawiera to samo.

marzec

Poziom 19, Pasjonat

no ja w swoich postach widzę możliwość zaznaczenia jako rozwiązane - wystarczy wg mnie usunąć ten przycisk z własnych postów danego użytkownika i będzie po problemie 😉 

marzec

Poziom 26, Specjalista

A ja nie widzę w tym problemu. Nie uzyskał odpowiedzi, sam znalazł rozwiązanie albo znalazł poza społecznością, to swój post opisujący to zaznacza jako rozwiązanie.

marzec

Poziom 34, Ekspert

@-brtk- Dlatego pisalem o weryfikacji merytorycznej

marzec

Poziom 26, Specjalista

Ja nie widzę aby ktoś to jakoś nadużywał, więc dziwię się skąd ten pomysł 😉

marzec

Poziom 21, Pasjonat

@-brtk-  A ja widziałam przypadki bezsensownego oznaczania swoich odpowiedzi - pomimo mojego krótkiego stażu tutaj natknęłam się na kilka. Więc jest to sensowne

marzec

Zespół Nasz Orange

@byczyn_86 dzięki za pomysł 🙂 Sytuacja z rozwiązaniami wygląda tak, że staramy się weryfikować je na bieżąco i tam, gdzie autor zaznaczył niezasadnie własną odpowiedź interweniujemy. Idea forum jest taka, że najważniejsze jest, aby pojawiło się właściwe rozwiązanie. Jeżeli dotrze do niego sam autor pytania i zechce podzielić się tym z innymi, to super.

Reasumując - systemowo blokować tego nie będziemy, ale weryfikujemy przypadki, w którym rozwiązanie nie powinno się pojawić. Oczywiście może zdarzyć się, że czegoś nie zauważymy - w takich przypadkach będziemy wdzięczni za zgłoszenie 🙂

W związku z powyższym pomysł zamykam 🙂

 

lipiec

Zespół Nasz Orange

Status zmieniony na: Zamknięty