Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 8, Poszukiwacz

Blokada Ekstra numeru

Zgłaszam pomysł na możliwość blokady Ekstra numeru. Starsze osoby przez przypadek go załączają gdy chcą sprawdzić stan na koncie.

listopada 2019 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 37, Guru **

To ja proponuję zmienić kod aktywacji usługi. Zamiast *121*# proponuję np: *121*1#. Nie powinno już w tedy dojść do pomyłki.

listopada 2019

Poziom 31, Ekspert

Kod *121*1# służy do przełączenia się na główny numer. Kody do ekstra numeru są bardzo stare, i ich zmiana spowodowałaby zbyt wiele zamieszania.

Osobom starszym można polecić aby sprawdzali stan konta z kontaktów zamiast ręcznie wprowadzać kod, lub sprawdzali jaki kod wprowadzają.

Warto zwrócić uwagę, że kodów jest bardzo wiele i pomyłka może mieć poważne konsekwencje (np. wyłączenie skarbonki zamiast sprawdzenie ilości czy włączenie jakiegoś pakietu). Kody nie powinny być zatem sprawdzane na szybko.

 

Oczywiście, głosowałem za tym pomysłem, choć obecnie wystarczy np. takiej osobie (o ile nie korzysta z usługi Twoje numery) zmienić taryfę na Orange Free na kartę. Na tę chwilę, Ekstra numer nie jest dostępny w tej ofercie, więc wpisanie tego kodu spowodowałoby tylko wyświetlenie komunikatu o niedostępności usługi. 🙂

listopada 2019

Poziom 40, Guru *****

Usługa Extra numer będzie niebawem wygaszona na prepaidzie. Nowe numery nie mają możliwości jej włączenia.

listopada 2019