Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Pogaduchy 2.0

@Piotrekk85 też mam takie zdanie, właściwie, po tylko kilku latach stania "po drugiej stronie lady" w gastronomii i handlu, staram się patrzeć na więcej rzeczy z punktu biznesowego, a nie tylko "płacę - wymagam", co często spotyka się z oburzeniem ludzi 😅


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32444
  • 36812
  • 1369

Pogaduchy 2.0

A ja mam za sobą 6 lat pracy w Contact Center. Poza tym Olsztyn to polska stolica usług BPO - więc też się nasłucham od znajomych.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Pogaduchy 2.0

"stolica usług BPO" - poważnie?!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32444
  • 36812
  • 1369

Pogaduchy 2.0

A co mamy innego w Olsztynie?

Jeśli policzysz ludzi na śmieciówkach, to więcej ta branża zatrudnia niż Michelin i firmy wokół niego.

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1633
  • 5635
  • 61

Pogaduchy 2.0

@bluesmanniakMożna było powiedzieć, ze Olsztyn to centra usług bankowych, ale ostatnio niektóre Banki wyprowadziły centra.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18634
  • 53355
  • 721

Pogaduchy 2.0

Dziś z nietypowych świat mamy cały zestaw:

Międzynarodowy Dzień Inwalidów celem inicjatywy jest zarówno kształtowanie świadomości dotyczącej problemów osób niepełnosprawnych, jak i walka z wykluczeniem społecznym i dążenie do równouprawnienia.

Światowy Dzień Praw Konsumentaświęto, które upamiętnia przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna Kennedy’ego wygłoszone w 1962 roku. Sformułował on wówczas cztery podstawowe prawa konsumentów: do informacji, wyboru, bezpieczeństwa, reprezentacji.

Europejski Dzień Konsumentaeuropejski odpowiednik Światowego Dnia Konsumenta, ma na celu uświadamianie konsumentów o ich prawach.

Dzień Piekarzy i Cukierników - słodkie święto i faja propozycja na samodzielne wypieki w dodatku w dzień wolny, to jest sporo czasu na ciekawe wypieki.

Międzynarodowy Dzień Przeciwko Brutalności Policji - zamiast chronić, zdarzają się czasami odwrotne sytuacje.

Dzień Domeny - gdyby nie domena, to trudno by było zapamiętać adres strony. Wpisz ciąg cyferek: 80.48.169.1 - prawda, że łatwiej zapamiętać orange.pl? Domena to ułatwia.

Dzień Walki z Chrapaniem - podobno człowiek chrapiący gorzej się wysypia, a przy okazji zakłóca nocną ciszę.

 

źródło: https://www.kalbi.pl/


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Pogaduchy 2.0

Dziennik pokładowy, 15 marca 2020

Ludzie wykupili w sklepach zapasy jedzenia na kolejne 3 miesiące, więc sklepy musiały podnieść ceny 

Ludzie są zszokowani

Mamy 2020 rok, dostęp do informacji o praktycznie wszystkim, między innymi o tym jak działa rynek.

Ludzie są nadal zszokowani 

FB_IMG_1584262668786.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18634
  • 53355
  • 721

Pogaduchy 2.0

@SarahLynn u mnie mięsko w domu słabo idzie. Tego można było się spodziewać. Ciekawe co dalej z cenami? Pewnie po ustaniu całego zamieszania już nie spadną, chyba, że nieznacznie.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Pogaduchy 2.0

Za krótko jestem na tym świecie, żeby się wypowiedzieć, więc trudno mi stwierdzić

Ale teraz nie dość, że inflacja poszła o 4,7% względem zeszłego roku, to jeszcze te ceny... Mam wrażenie, że to pójdzie w bardzo złą stronę, a jak ktoś się przyczepi, że za drogo, że za duża inflacja względem naszych śmiesznych wypłat, to będzie zwalanie na wirusa. Ja z chłopakiem jemy mięso raz na tydzień, a nawet czasem rzadziej, więc nam to obojętne. Ale jak szłam do pracy to kolejka na 10m (nie żartuję, ani nie przesadzam) do mięsnego poza sklepem, w środku pewnie 3 osoby, bo już zaczęli w małych sklepach robić limit


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32444
  • 36812
  • 1369

Pogaduchy 2.0

Jesteśmy jako Polska jednym z większym producentem żywności na świecie. Wiele krajów zamyka granica nie tylko dla ludzi, ale też dla towarów. Co spowoduje obniżenie eksportu - ciężko przewidzieć jak przełoży się to na ceny w kraju.