Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 271
  • 1

Pogaduchy 2.0

Witam. Dołączyć chciałem do pogaduch i zapytać was z ciekawości jakiego rodzaju internetu używacie, czy jest to światłowód czy może radiówka. Czy uważacie że wasz internet jest dobry, czy chcielibyście coś lepszego?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18574
  • 53179
  • 720

Pogaduchy 2.0

@Vermeil w domu mam światłowód od dostawcy lokalnego, w terenie w kraju posiłkuję się internetem mobilnym Orange, czasami Play i T-Mobile, za granicą roaming Orange i/lub operatora lokalnego z danego kraju.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 154
  • 361
  • 10

Pogaduchy 2.0

@VermeilW domu używam internet od UPC posiłkuję się internetem mobilnym od Plusa i Orange


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 271
  • 1

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur Ja posiadam radiówkę od CPP, tylko ze względu na zniżki. Mimo to wykupiłem pakiet w Flex, żeby odciążyć łącze domowe(60gb za 45-50zł szału nie ma). Niby mam możliwość podłączenia od lokalnego dostawcy ale niuans jest taki że Musieliby postawić słup(za 300zł) żeby móc podprowadzić światłowód do domu. Gdyby nie sytuacja z pandemią i brakiem jakiejkolwiek pracy(Co nie tylko w tym aspekcie mnie ogranicza) to już dawno bym podciągnął światłowód, szkoda że koszt jest taki drogi. Gdyby nie to że sąsiad wybudował dom i na swoją posesje przytulił 3 słupy elektryczne, to pewnie zapłaciłbym za samo podłączenie do domu.

________________

* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32432
  • 36762
  • 1369

Pogaduchy 2.0

Ja mam wszystkie simki mobilne polskie w domu + parę zagranicznych.
Net po kablu w domu Vectra, w pracy Orange jako wariant Miejski Ethernet.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Pogaduchy 2.0

@Vermeil ja od wielu lat męczę się z neostradą 10Mbit/s, bo Orange uważa osiedle domków jednorodzinnych za nierentowne 😛 ale może będzie światełko w tunelu i będzie u mnie FTTH... czas pokaże...narazie płacę bajońskie sumy za internet, który ledwo zipie...

dobrze że w pracy mam symetryk 1Gb 😄


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 271
  • 1

Pogaduchy 2.0

@pablus Ja już od niepamiętnych czasów męczę się na radiówce i limitowanym internecie (Wcześniej jakieś 30GB za 45-50zł teraz 60GB za te same pieniądze). Człowiek nie może w spokoju pobrać paru rzeczy potrzebnych czy też obejrzeć niczego na YT,Netflix bez obawy o to że zaraz pakiet pomacha nam na dowidzenia. Jest to strasznie irytujące.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32432
  • 36762
  • 1369

Pogaduchy 2.0

To może warto zmienić ofertę? W Orange za 50 zł miesięcznie można mieć więcej GB np we flex czy na prepaidzie.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 271
  • 1

Pogaduchy 2.0

@Piotrekk85 Ze względu na zniżki jakie oferuje CPP nie jestem w stanie zmienić oferty, poprostu wyszłoby mnie drożej płacić za pakiet telefon+telewizja w CPP i oddzielnie Internet Orange(Nie mam nawet pewności że dałoby radę mnie tu podłączyć, a nawet miedziak byłby wydaje mi się gorszy od tego co mam). Na tę chwilę głęboko rozmyślam, bo nie wiem czy dane mi będzie długo wynajmować dom obecny, jak wyjdzie to z Pandemią. Jeżeli pobyt tutaj byłby dłuższy, powiedzmy na te 5 lat, miałbym normalną pracę(Co po skończeniu ostatniej klasy może się uda) to prawdopodobnie skory byłbym wziąć ofertę WawTelu. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Pogaduchy 2.0

@Vermeil rozumiem, że o FTTH na swojej ulicy możesz co najwyżej śnić ?