Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Pogaduchy 2.0

@slav72 o, to to ..w sedno tarczy, jak mawia klasyk..Proponując testy czy nawet analizując przypadki na forum i w mojej długoletniej praktyce dochodzę do wniosku, że wifi rządzi się swoimi prawami i wprowadza niezły haos...mając wreszcie konkretną prędkość netu mogę posprawdzaj sprzęt jaki mi się magazynował przez ostatni okres...więc się bawię i wychodzi na to, że 2,4 przy dobrym odbiorniku jest szybsze niż 5 na słabym..a te opisy producentów to można................

Jeden laptop. Na karcie wewnętrznej 2,4 osiągam 140, na tym samym lapku na donglu 5 tylko 115 Mb/sek. Ten sam OS. Test w tym samym programie i na tym samym AP. W wierszu poleceń karta wew. pokazuje 144 dla 2,4 a dla dongla 300...nic logiki


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Pogaduchy 2.0

@agat13  tak wifi potrafi "żyć własnym życiem", a większość tego co piszą producenci to czysta teoria i testy w laboratoryjnych warunkach nie mające wiele wspólnego z codzienną praktyką.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Pogaduchy 2.0

@slav72 z tym, że matematyka windowsa też kłamie...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Pogaduchy 2.0

@Info_NaszOrange  co tam słychać wieczorkiem?🙂

Edit.

No i zniknął ☹️ nic nie mówiąc ☹️


Zespół Nasz Orange
  • 1120
  • 7964
  • 79

Pogaduchy 2.0

Mimo ogromnej sympatii do użytkowników mało prawdopodobne jest by Info_NaszOrange odpowiedział w publicznym poście 😉 @slav72 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Pogaduchy 2.0

@Rafał  a to szkoda (mógłbym się pochwalić że zostałem wyróżniony odpowiedzią od tajemniczego @Info_NaszOrange ) 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19197
  • 55436
  • 750

Pogaduchy 2.0

W przypadku WiFi rozbija się sprawą o pasmo licencyjne. Ktoś z naszych ustawodawców wpadł na pomysł, że jeżeli damy do użytku publicznego moc 100 mW, to nikomu nie będzie przeszkadzało, a teoretycznie powinno pokryć swoim zasięgiem do 100 metrów. To teoria. W praktyce dochodzą zakłócenia i obecne 100 metrów zamienia się w zaledwie 40 do ledwo 80 metrów zasięgum. Teraz żeby zwiększyć pokrycie trzeba by było wykupić licencję na dane pasmo, ale nikt nie ma zamiaru wyłożyć kilu tysi na zakup licencji. Więc dalej bujamy się z ograniczeniem mocy i dostępem do częstotliwości dla każdego, gdzie nawet są wrzucone sterowaniaradiowe modeli amatorskich.

Mniejszy problem na wsiach, ale w miastach to już robi się ciasno.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur tylko w moim środowisku jest pusto i pomiary robię w jednym pomieszczeniu na różnych odbiornikach z różnych AP. Nie zwracam więc uwagi na zasięg, a na wydajność 

Mamy usługi w gigabitach, a sprzęt kliencki czy rynkowy dalej w lesie z transferem

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur co racja to racja i znów teoria swoje a praktyka swoje, te zakłócenia potrafią skutecznie uprzykrzyć życie, co nam po sprzęcie za grube tysiące z kartami ax obsługującymi wifi6 skoro zakłócenia skutecznie tłumią sieci wifi.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19197
  • 55436
  • 750

Pogaduchy 2.0

@agat13 no właśnie, jeżeli nie masz zakłóceń od innych sieci, to WiFi inaczej działa niż na zatłoczonym osiedlu.

Ostatnio gdzieś przeczytałem, że dla WiFi 2,4 GHz, mamy 13 kanałów, ale jak eybieżemy np. kanał 9 to x automatu mamy już zajęty kanał 8 i 10. Jak ktoś udtawi sobie kanał na WiFi 8, to na wzajem się zskłucamy. Musi być odstęp przynajmniej jednego kanału, aby WiF śmigało bez zakłóceń.