Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53544
  • 622

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00

Taki elementarz, spodziewałem się " pikantnych" szczegółów 😉 i ciekawostek o których nie wiemy.

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8359
  • 64

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00

Ja odpadłem przy zapamiętywaniu trzydziestoznakowego hasła. Chociaż kiedyś klucz do Windowsa znałem na pamięć, jak pewnie wielu.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 571
  • 9

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00

ja akurat mnemotechniczny sposob na zapamietywanie hasel wzialem z jakiegos artykuliku na stronie cert i do tej pory go stosuje. Sprawdza sie zwlaszcza w sytuacjach gdy trzeba wbić na konto z jakiegoś innego urzadzenia. Wystarczy jedno konkretne zdanie z ksiązki 😉

znakow troche ponad 12 wychodzi czyli w sam raz

 

a z tego co obejrzalem na filmiku, to tez tam kogos meczyli o nazwisko panienskie mamy 😅

wszedzie te same pytania

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22160
  • 181

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00


@mD_360napisał(-a)

ja akurat mnemotechniczny sposob na zapamietywanie hasel wzialem z jakiegos artykuliku na stronie cert i do tej pory go stosuje.

...


Pewnie, nie ma zakazu. Ale mnemotechniczne zapamiętanie kilku różnych długich haseł, w dodatku używanych (wobec powszechnej biometrii) sporadycznie, jest dla mnie awykonalne. Nawet nie będę próbował udawać że dam radę. Trudno, musi zostać tak jak jest: 2FA (najlepiej z biometrią na urządzeniu) gdzie się da, jakiś password manager gdzie można go zabezpieczyć i proste, powtarzalne hasła wszędzie tam gdzie to nieistotne i można bez problemu przeżyć włam na konto. Sztuka polega wyłącznie na tym, żeby rozróżnić co gdzie można a czego nie powinno się ryzykować. Moim zdaniem takie pogadanki mogłyby większy nacisk na ten aspekt kłaść, zamiast straszyć w sposób tyleż przekonywujący co nudny.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 571
  • 9

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00

nie rozumiem dlaczego kilku roznych. Wystarczy w zupelnosci jedno porzadne haslo i metoda/sposob na robienie z nim roznych wariantow w zaleznosci od tego o jaki serwis chodzi

u mnie to pewne zdanie z ebooka, o ktorym jedynie ja sam wiem. Na poczatku trzeba co jakis czas wracac do niego, bo czlowiek od razu tego nie opanuje, ale po pewnym czasie samo wchodzi z defaultu. Tu nie ma jakiejs sporej trudnosci 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22160
  • 181

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00

Jedna z często spotykanych rekomendacji jest taka, żeby nie używać tych samych haseł do różnych usług, bo w razie wycieku z jednej wszystkie są zagrożone. Wycieki są całkiem realną rzeczywistością, więc...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00

nie takie same hasła, tylko jeden szablon plus metoda różnicująca.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22160
  • 181

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00

No i wtedy zaczyna to być już nie na moje możliwości. Nie tylko fraza musi być nietrywialna, ale jeszcze wariantowanie trzeba skojarzyć z serwisami. No jest to jakaś opcja, ale nie dla mnie.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8359
  • 64

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00

Właśnie to wariantowanie jest najsłabszą rzeczą w tym sposobie zapamiętywania haseł. Bo o ile można mieć na przykład trudny prefiks, to druga cześć z natury musi być prosta do skojarzenia z serwisem. Istnieje ryzyko, że po wycieku ktoś lub coś odkryje nasz algorytm.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00

ja mam dobry sposób. Więcej nie powiem, bo bym się odkrył.