Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming Orange – jak go szybko włączyć 😎


Zespół Nasz Orange
  • 2997
  • 11415
  • 64

Roaming Orange – jak go szybko włączyć 😎

Wyjeżdżasz za granicę? Pamiętaj o tym, aby była włączona usługa roamingu. Bez niej zasięgu nie będzie 😞 Można ją włączyć w Mój Orange lub przez SMS o treści AKT ROAMING na numer 80179.

 

Pakiety

Poszukujesz jakiegoś pakietu obniżającego koszty? Znajdziesz je tutaj: https://www.orange.pl/view/roaming

Za to w UE, jak w Polsce. Bez dodatkowych opłat za rozmowy, SMS-y i MMS-y, a internet w ramach limitu 😎 Jeżeli tylko wybierasz się na urlop, a nie np. na dłużej do pracy.

Nie masz pewności ile zapłacisz za usługi w roamingu (np. w Szwajcarii, czy Turcji)? Wejdź na https://www.orange.pl/view/roaming i sprawdź wybierając konkretne kraje z listy.

 

Więcej informacji o roamingu w ofertach:

  • z abonamentem - znajdziesz tutaj
  • na kartę - znajdziesz tutaj

 

#NaszOrange oraz #OrangeTeam polecają w wakacje dobrze odpocząć i złapać cyfrowy balans. Jak masz pytania, to zawsze możesz je zadać 😇

 

___________

* Zaktualizowałam wpis 20.05.2024 - Aśka_M

14 ODPOW. 14

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18902
  • 54115
  • 746

Roaming Orange – jak go szybko włączyć 😎

Jeszcze dopiszę do posta @Wojciech:

  • Włączenie lub wyłączenie roamingu najlepiej wykonać w kraju, przed wyjazdem. Aktywacja lub dezaktywacją roamingu nie zadziała SMS-em poza granicami kraju.
  • W przypadku aktywacji, dezaktywacji roamingu w aplikacji Mój Orange niezbędny jest dostęp do internetu, np. WiFi hotelowe.
  • WiFi Calling w roamingu nie działa w ofercie na kartę.
  • Jeżeli poza granicami kraju nie czujesz się pewnie, możesz wyłączyć transmisję danych roamingowych w telefonie. Rozmowy i SMS-y wtedy działają.
  • Najlepszym rozwiązaniem na wypady poza granicę kraju jest FLEX. Tu nie będzie nieprzewidzianych kosztów, bo będą działały tylko te usługi, które wykupi użytkownik. Poza granicami kraju w roamingu działa tylko karta SIM główna. Dodatkowe nie zadziałają.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12989
  • 2

Roaming Orange – jak go szybko włączyć 😎

@ketrasaArtur , a jaki wpływ ma używanie danych komórkowych w strefie przygranicznej, gdy następuje przeskok na operatora np. T-Mobile Cz? Jesteś przekonany o zasięgu polskiego, a tu cyk...masz czeski film. Ja tego nie kumam, bo takie kwiatki zdarzały mi się w pracy w pasie przygranicznym. Co, ma się bawić we włączanie i wyłączanie roamingu, będąc w zasięgu BTS-u polskiego operatora? Pytam z ciekawości i niewiedzy, bo ostatnio skarżył się mi kolega, że 100m od granicy zrzuca go na Czecha. A przecież członek UE może być zaskakiwany, gdy graniczy z sąsiadem z poza UE. Sorki, jak zrobiłem z siebie kretyna, ale samokrytyki się nie boję😁


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2856
  • 7221
  • 189

Roaming Orange – jak go szybko włączyć 😎

Problem rozwiązuje wyłączenie automatycznego wyboru sieci.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18902
  • 54115
  • 746

Roaming Orange – jak go szybko włączyć 😎

@bronzub uważam, że jak ktoś mieszka blisko granicy i często przerzuca go na operatora zagranicznego, to warto wyłączyć roaming. Będzie wtedy łączenie tylko z krajowymi BTS-ami.

Jeżeli przełączenie na operatora zagranicznego, ale w UE, występuje sporadycznie to mając pakiet GB UE można z niego korzystać, ale proponuję wtedy pilnować, bo GB w UE nie są zbyt duże.


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2459
  • 10168
  • 91

Roaming Orange – jak go szybko włączyć 😎

Informacje o Roamingu Orange także na stronie blogu Biura Prasowego Orange

Roaming Orange – jak taniej  rozmawiać za granicą? https://biuroprasowe.orange.pl/blog/roaming-orange-jak-taniej-rozmawiac-za-granica/

Pozdrawiam 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12989
  • 2

Roaming Orange – jak go szybko włączyć 😎

@ketrasaArtur , to w takim razie najrozsądniejszym podejściem byłoby skorzystanie z rady @Katani1 . Bezboleśnie i bez zerkania, czy coś nie zjadło danych komórkowych😀 Że też wówczas nie byłem oświecony przez forum NO, bo szlajałem się ze służbowym Plusem, a wiedza była prawie zerowa, jak na laika przystało. Wszędzie dobrze, a najlepiej we własnym domu (heimacie).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18902
  • 54115
  • 746

Roaming Orange – jak go szybko włączyć 😎

@bronzub jeżeli ustawi się ręcznie wybór operatora, zakładając, że roaming przy ręcznym wyborze sienie załączy, to jak najbardziej rozwiązanie @Katani1 jest najprostsze. Niestety sam nie sprawdziłem, więc nie potwierdzę co do skuteczności tego rozwiązania.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2136
  • 11983
  • 54

Roaming Orange – jak go szybko włączyć 😎

Ja tam na karcie Orange mam ręcznie wybrane i spokój, czasem bywam przy czeskiej granicy, nie będę płacić ekstra, jak Orange znika z ekranu, to trudno, mam jeszcze karty innych operatorów krajowych, 2telefony w schowku, to nic mnie nie zaskoczy 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18902
  • 54115
  • 746

Roaming Orange – jak go szybko włączyć 😎

@IreneuszCD jak masz pakiety bez limitu w ofercie na kartę, to połączenia głosowe, czy SMS-y w UE nie zaskoczą, bo to tak jak byś był w kraju. Gorzej przy granicy, których kraje nie są w UE.