Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ustawienie routera ASUS


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

ustawienie routera ASUS

@inzpch co to jest za model routera asus?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 21
  • 0

ustawienie routera ASUS

4G-AC55U.

Po nocnych testach. W pewnym momencie zaczął się rozłączać. Nawet zaczął gubić SIM dokładnie co 4 minuty. Po resecie i zmianach ustawień z auto na manualne i usunięciu *99# póki co działa (Patrze na logi) od już ponad 8 godzin. Zobaczymy jak będzie działać w ciągu dnia. Będę miał też dziś nową kartę SIM bo chyba kurier mimo wszystko mi dostarczy mimo anulowania zamówienia. Skoro już będzie to wymienię kartę SIM na nową i zobaczę jak będzie działać. Jak otworzą sklepy sprawdzę z inną siecią by wykluczyć wadę routera.

Z tego co wyczytałem w necie router sam w sobie ma złe ustawienia podstawowe dla polskich sieci i trzeba bawić się ustawieniami ręcznie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

ustawienie routera ASUS

@inzpch do internetu mobilnego używam głównie routerów Huawei, obecnie model E5372. Sprawują się znakomicie, nawet podczas jazdy samochodem płynnie przełączają się między BTS-ami, a jak zerwie połączenie to w momencie pojawienia się zasięgu szybko jest ponownie nawiązane.

Kiedyś do testów dostałem fioletowy Netgear M1. Bardzo mi się spodobał, tylko cena deko za wysoka, ale kiedyś się przymierzę do jego zakupu:

https://www.netgear.pl/home/products/mobile-broadband/mobilerouters/M1.aspx

 

Z routerów stacjonarnych bardzo mi też przypadł do gustu Huawei B618-22d:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Huawei-B618-22d/m-p/170901#M12417

I całkiem fajnie pracował Huawei B535-323:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Huawei-B535-232/m-p/170927#M12421

Obecnie korzystam na działce z Huawei B525.

 

 

Daj znać jak sprawdzisz działanie swojego routera.

Anonim

Nie dotyczy

ustawienie routera ASUS

@inzpch  sprawdż czy nie ma aktualizacji do routera ASUS 4G-AC55U  😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

ustawienie routera ASUS

@inzpch w twojej miejscowości są następujące lokalizacje nadajników:

  • Czarna Białostocka, ul. Skórzana, ID: 96061, obsługuje LTE 800, LTE 1800, UMTS 900.
  • Czarna Białostocka, ul. Jeżynowa, ID: 96213, obsługuje LTE 800, LTE 1800, UMTS 900.
  • Horodnianka, ID: 96061, obsługuje LTE 800, LTE 1800, UMTS 900.

Wszystkie nadajniki na LTE mają duże obciążenie, UMTS nie jest przeciążony. Proponuję ustawić w routerze na 3G/UMTS sprawdzić jak będzie się zachowywał internet. 

Kolejna sprawa, to jak jesteś ustawiony między nadajnikami. Czy router przypadkiem się nie przełącza będąc na styku dwóch nadajników, co możne powodować zrywanie połączenia. Najlepiej router (anteny routera) tak nakierować, aby łapał sygnał najlepiej z jednego nadajnika.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 21
  • 0

ustawienie routera ASUS

Co do aktualizacji mam najnowszą.

Po ustawieniu na ipv4 (bez możliwości wyboru ipv6) i manualnym ustawieniu uwierzytelnienia czyli bez numeru *99# o dziwo na razie działa dalej.

Spróbuję z antenami.Czy może jest jakaś aplikacja albo strona internetowa gdzie mogę sprawdzić zasięg nadajników i moje położenie by dobrze wycelować / sprawdzić?

Szkoda, że nie działają ustawienia pod ivp6 zgodne z tym co mam na telefonie, ale w sumie jeżeli chodzi o jakość połączenia to chyba nie ma żadnego znaczenia.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 21
  • 0

ustawienie routera ASUS

Temat uważam wstępnie za zamknięty. Widocznie ustawienia pod ipv6 nie działały poprawnie. Pod ipv4 na razie od 15 godzin bez przerwy działa. Tak samo usunięcie dial number *99# może coś dało. Na razie na manualnych ustawieniach działa. Może kiedyś pobawię się ipv6.

Anonim

Nie dotyczy

ustawienie routera ASUS

@inzpch  jest problem z ipv6, ja na telefonie i modemie go nie używam, tak samo dial numer *99#, nowe modemu LTE z niego nie korzystają, zresztą konfiguracja modemu pod LTE Orange, jest na portalu, telefon też mi raz działa z ipv6 a raz nie, to zależy od lokalizacji, jak nie potrzebujesz to nie korzystaj z ipv6, nic ten protokół nie daje, często problemy z połączeniem LTE stwarza, problem ze zrywaniem połączenia LTE to często wina SIM karty, albo usterka, albo za luzno w gnieździe siedzi 😉