Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ustawienie routera ASUS


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 21
  • 0

ustawienie routera ASUS

Mam mały problem z Orange Flex.Mam dodatkową kartę SIM, która w aplikacji ustawiona jest tylko i wyłącznie jako karta do transmisji danych. Posiadam również router 4G-AC55U w którym ta karta siedzi. Jednak mam pewien problem ze stabilnością internetu. Mianowicie potrafi rozłączać się co kilka minut. I to dość dziwne bo na telefonie nie mam tego problemu. Próbowałem różnych konfiguracji ustawień. Usuwałem Dial Number (*99#), usuwałem login i hasło (internet / internet) zmieniałem APN z internet na internetipv6 zgodnie z ustawieniami z telefonu. Dodawałem logowanie z PIN i bez PIN. Nawet ustawienia wszystko na AUTO potrafi rozłączyć i mieć problem z zalogowaniem się ponownym do sieci przez dłuższy czas. Raz działa bez problemu, raz rozłącza bez przerwy. Wczoraj miałem taki najgorszy czas bo przez 2 godziny nie mógł w ogóle zalogować się do sieci. Zastanawiałem się czy może telefon i router (2 karty SIM pod 1 konto) nie mogą być jednocześnie podłączone (tj. na telefonie transfer danych + wifi odpalone) a router oczywiście swoją drogą. Może tu pojawia się konflikt? Niestety nie wiem do kogo mogę się z tym zgłosić kto może mi namierzyć problem.

https://i.imgur.com/tSu3K4h.png

https://i.imgur.com/ypyjIlz.png

 

Zauważyłem, że jak ustawie ipv4 i logowanie automatyczne to połączenie jest w miarę stabilne. Jednak obsługa na czacie mówiła, że flex obsługiwany jest w ipv6. Próbowałem ustawić ipv6 zgodnie z ustawieniami z telefonu jednak nic nie dało. Przy ustawieniu ipv4/ipv6 to loteria. Raz działa raz nie.

Jeżeli nikt nie miał podobnych akcji z ustawieniami zewnętrznych urządzeń to chyba zostaje mi ustawić wszystko pod ipv4 i czekać aż puszczą kabel na osiedlu i przerzucić się na światłowód.

17 ODPOW. 17

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

ustawienie routera ASUS

A próbowałeś włożyć sim do jakiegoś starego telefonu, tam wyłączyć żądanie kodu pin, a potem działać dalej?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 21
  • 0

ustawienie routera ASUS

Zrobiłem to na telefonie i na routerze.

Myślę, że problem leży w uwierzytelnianiu pod ipv6. Albo konflikt między ipv4 a ipv6. Na razie pod ustawieniami ipv4 czyli login internet / internet i dial *99# śmiga od 3 godzin.

Gdy ustawiam pod ipv6 i zmieniam login na internetipv6 / internetipv6 bez dial i z uwierzytelnianiem PAP w ogóle się nie łączy. Czyli chyba jednak Flex nie ma dopracowanego LTE pod urządzenia zewnętrzne tylko pod telefony.

Chyba, że coś źle konfiguruje a ktoś inny rozwiązał ten problem kiedyś.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

ustawienie routera ASUS

A na zwykłej karcie Orange masz problemy? W Orange mobile nie możesz jednocześnie korzystać z ipv6 i ipv4. Jak ustawiasz apn po ipv6 to masz dostęp w większości wypadków tylko do usług po ipv6. Nie wiele urządzeń wspiera nietypową implementację Orange.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

ustawienie routera ASUS

@inzpch ja bm zaproponował wymianę karty SIM w aplikacji. Jeżeli masz starter FLEX, to możesz zrobić od ręki, lub przez aplikację nową kartę SIM zamówić kurierem.

 

Co do działania nadajnika, to jak być podał lokalizację (miejscowość ulica, jeżeli jest) to można sprawdzić, co się dzieje z nadajnikiem, czy działa prawidłowo.

 

Co do wyłączenia PIN, to w starym telefonie nie zadziała wyłączenie kodu PIN, musi być smartfon.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 21
  • 0

ustawienie routera ASUS

Ipv6 na routerze w ogóle nie może się połączyć. Ma jakiś problem z uwierzytelnieniem. Nadajnik myślę że działa dobrze. Dla informacji Czarna białostocka. Czemu mówię że działa bo transfer danych na telefonie działa a router aktualnie nie działa. Ciągle łączy się po chwili jakby traci login i się wylogowuje. I tak w kółko. Może obciążony nadajnik? Może faktycznie karta SIM jest zła. Odbierałem ja w salonie. Obie karty są z flex więc nie mam jak sprawdzić innych opcji internetu z Orange.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

ustawienie routera ASUS

@inzpch wykonywałeś restart routera?

Jeszcze może być uszkodzona antena w routerze. Najlepiej sprawdzić kupując starter Orange na kartę za 5 PLN. Masz na nim 6GB na 14 dni, co spokojnie wystarczy do testów.

Czy na drugiej karcie SIM router też tak źle się łączy z internetem?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 21
  • 0

ustawienie routera ASUS

Aktualnie pisze z pierwszej karty co jest w telefonie i ta działa. Wczoraj jak je wymieniłem tj z telefonu do routera a z routera do telefonu obie działały. Przed chwilą w ogóle router nie widział karty. Wyciągnąłem ja zresetowane  router i działa. Wcześniej w ciągu dnia działało bez zarzutu na ustawieniach pod ipv4.  Może w godzinach wieczornych jest obciążenie na nadajniku. Spróbuję zamówić inna kartę SIM i spróbuję z innym operatorem  tj kupię starter i zobaczę czy wina leży po stronie sieci że gubi logowanie czy router jest jakiś niedopracowany. A tak go chwalili w internecie...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

ustawienie routera ASUS

@inzpch może trafiłeś na router z wadą fabryczną. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 21
  • 0

ustawienie routera ASUS

Nie bardzo bo na karcie T-mobile działo. Spróbuję z kartą główną z telefonu. Niech pochodzi do nocy zobaczymy co z tego wyjdzie.