Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

po przejściu z nju do Flex - 5G nie działa?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

po przejściu z nju do Flex - 5G nie działa?

Szanowni, 

 

Czy trzeba coś jeszcze wykonać po przejściu z nju abonamentowego (fizyczna karta sim nju) do Orange Flex aby zaczęło działać 5G? Telefon jest wspierany, wg. listy - Xiaomi 12 

 

W dalszym ciągu widnieje nazwa operatora "nju" zamiast Orange jak np. dzieje się w iPhone. 

 

Telefon resetowałem, kombinowałem, odczekiwałem, zasięg 5G jest full opcja (centrum Warszawy) i nic. 

 

Jakieś pomysły, poza wymianą karty SIM? 

 

14 ODPOW. 14

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

po przejściu z nju do Flex - 5G nie działa?

Wybrałeś taryfę za 35zł z 5G? Wyłącz/włącz telefon. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

po przejściu z nju do Flex - 5G nie działa?

Tak, taryfa za 35 złociszy z 5G, telefon był włączany/wyłączany - to pierwsze co zrobiłem chyba 😉 tak samo tryb samolotowy - on/of wiele razy. Minęło już dwa dni a stan dalej ten sam. Ikonka "nju" oraz brak 5G 😞 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

po przejściu z nju do Flex - 5G nie działa?

@tomeq82 wymień kartę SIM na FLEX-a. Starter dostaniesz bezpłatnie w salonie lub możesz w trakcie wymiany zamówić kurierem. Po wymianie karty SIM powinien napis wyświetlać się Orange i powinna działać już sieć 5G. Czasami po przenoszeniu numeru nie wszystkie dane prawidłowo wczytaj się na karcie SIM.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

po przejściu z nju do Flex - 5G nie działa?

@tomeq82 , a numer przeniesiony już jest? 🤔😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

po przejściu z nju do Flex - 5G nie działa?

No to chyba jest ciężko stwierdzić, przy przeniesieniu z nju do Orange Flex? Apka działa, zlicza zużyte dane, telefon dzwoni w obydwie strony. Ba, z punktu widzenia użyszkodnika ( 😛 ) to było wręcz natychmiastowe....

Ale załóżmy, że nie - ile taki proces może trwać z nju fizycznego do Orange Flex? 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

po przejściu z nju do Flex - 5G nie działa?

Telefon jest z dystrybucji Orange?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

po przejściu z nju do Flex - 5G nie działa?

Nie, rynkowy ale z normalnej polskiej dystrybucji, nie żaden chińczyk bokiem po taniości. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

po przejściu z nju do Flex - 5G nie działa?

Nie znam się na Xiaomi, ale to może być ten problem. Oficjalnie 5G w Orange (i ogólnie w polskich sieciach) działa tylko na Samsungu i Apple jeżeli mówimy o telefonach z wolnej dystrybucji.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

po przejściu z nju do Flex - 5G nie działa?

Hm, no nie. To nie ten problem. Ten telefon jest w liście wspieranych przez Orange i jest wymieniony oraz jest w sklepie Orange Flex. Oni sami nie kupują go, jedynie reseller, a dystrybutor jest zapewne ten sam.