Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

migracja z abonamentu do Orange Flex

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

migracja z abonamentu do Orange Flex

Dzień Dobry

Mam kilka pytań z przejściem z 3 numerami z Orange abonament do Flex-a,trzy numery są na mnie

1.Ja jako główny klient instaluję aplikację na swój telefon,czy mogę utworzyć konto z tym samym loginem

który mam w Mój Orange w abonamencie ?

2.Dodaje drugi numer jako osobny w aplikacji,czy dodać jako rodzina ?

3.Dodaje trzeci numer .........................................................................?

4.Czy drugi numer i trzeci musi zainstalować aplikację na swoim telefonie ?

5.W jaki sposób się dowiedzą że przeszli do FLEXA ?

6.Chciałbym zostać z tymi kartami SIM no i oczywiście te same numery,w FLEX wystarczy mi aby każdy numer miał po 15GB

Bardzo proszę o odpowiedż na nurtujące mnie pytanie.

 

Pozdrawiam Mirek

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

migracja z abonamentu do Orange Flex

Ad1. FLEX - to niezależna aplikacja i nie ma nic wspólnego z Mój Orange. Instalujesz apkę na smartfonie i tam zlecasz przeniesienie numeru. Ponieważ jesteś w Orange, to nie trzeba nawet startera FLEX, ale w przyszłości proponuje się zaopatrzyć, bo wymianę karty SIM wykonujesz również w apce.

 

Ad2. To zależy, co chcesz z numerami robić. Jak chcesz mieć wszystkie na jednym koncie, to dodajesz jako rodzina, ale trzeba się liczyć z ograniczeniami. Rodzina jest okrojona, pełne możliwości ma niezależne konto, ale trzeba założyć na trzy niezależne adresy e-mail. Jednym z ograniczeń to możliwość duplikatu karty SIM. Na koncie głównym masz możliwość uruchomienia dwóch kart SIM pod tym samym numerem.

 

Ad3. W rodzinie jest maksymalnie 5 numerów.

 

Ad4. Możesz z jednej apki zarządzać kilkoma numerami, ale w przypadku kont głównych, trzeba się przelogowywać między kontami (adresami e-mail). Ja mam obecnie 4 numery FLEX. Apka do zarządzania numerami FLEX może być zainstalowana na smartfonie, na którym nie masz karty SIM FLEX.

 

Ad5. Tu mnie zastrzeliłeś. Jeżeli są w Orange, to pewnie nawet nie zauważą, że przeszli do FLEX. Chyba, że stracą zasięg, to będzie trzeba ponownie uruchomić telefon. Nie sprawdzałem osobiście, więc tylko gdybam.

 

Ad6. To najlepiej dla każdego numeru założyć konto na inny adres e-mail. Nie jesteś ograniczony rodziną i każdy numer zarządzany jest oddzielnie. Jak wcześniej wspominałem, konta główne mają więcej możliwości.

 

Jeszcze uwaga co do FLEX: jak przeniesiesz numery do FLEX, to nie możesz bezpośrednio wrócić do oferty Orange. Trzeba najpierw numer przenieść do konkurencji, polecam PLAY, a następnie do oferty Orange. Jest w planach przeniesienie numeru z FLEX do oferty Orange, ale obecnie brak bliższych informacji, kiedy zostanie uruchomione.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

migracja z abonamentu do Orange Flex

@Mirek_58   decyzja czy to ma być rodzina i czy odrębny Plan należy wyłącznie do Ciebie. Według mnie, lepiej jest rejestrować numery jako odrębne plany.

Czy każdy użytkownik musi mieć zainstalowaną aplikację? Nie, jeżeli Ty chcesz mieć wiedzę w swoim ręku, ale każdy, zarejestrowany jako odrębny pełnoprawny Plan musi być rejestrowany na inny adres e-mail. Osobiście rejestrowałem trzy plany na siebie - na moje dane... ale na różne adresy - chociaż sprawdziłem, że mogą to być aliasy, czyli na przykładzie kont w poczcie Tlen stosowałem z powodzeniem inne rozszerzenie @o2.pl i @tlen.pl. Wiem, że tamta skrzynka ma możliwość korzystania z jeszcze dwóch innych aliasów.

Co do karty SIM, w sumie wiążąco Ci nie odpowiem, bo rejestrowałem nowe numery, na potrzeby testowania różnych kwestii, o których to testach opisywałem w odrębnych tematach. na 100 procent można zmigrować istniejący numer.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

migracja z abonamentu do Orange Flex

@Mirek_58  trochę się śpieszyłem pisząc pierwszą odpowiedź. Dlatego dopiszę teraz, że jeśli chodzi o regulowanie należności za plany, to możesz przypisać je do jednej karty płatniczej. Oczywiście trzeba zadbać o to aby było na niej wystarczająco pieniędzy. Nie testowałem aktywowania swoich planów na jedną datę, ale nie sądzę żeby to było dla systemów Orange jakimś problemem. W takich warunkach pozostali użytkownicy nie będą potrzebowali aplikacji do niczego... Chociaż nie bardzo rozumiem dlaczego mieliby jej nie mieć zainstalowanych... no chyba, że problemem jest brak pamięci w aparacie/tach.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

migracja z abonamentu do Orange Flex

Ad1. FLEX - to niezależna aplikacja i nie ma nic wspólnego z Mój Orange. Instalujesz apkę na smartfonie i tam zlecasz przeniesienie numeru. Ponieważ jesteś w Orange, to nie trzeba nawet startera FLEX, ale w przyszłości proponuje się zaopatrzyć, bo wymianę karty SIM wykonujesz również w apce.

 

Ad2. To zależy, co chcesz z numerami robić. Jak chcesz mieć wszystkie na jednym koncie, to dodajesz jako rodzina, ale trzeba się liczyć z ograniczeniami. Rodzina jest okrojona, pełne możliwości ma niezależne konto, ale trzeba założyć na trzy niezależne adresy e-mail. Jednym z ograniczeń to możliwość duplikatu karty SIM. Na koncie głównym masz możliwość uruchomienia dwóch kart SIM pod tym samym numerem.

 

Ad3. W rodzinie jest maksymalnie 5 numerów.

 

Ad4. Możesz z jednej apki zarządzać kilkoma numerami, ale w przypadku kont głównych, trzeba się przelogowywać między kontami (adresami e-mail). Ja mam obecnie 4 numery FLEX. Apka do zarządzania numerami FLEX może być zainstalowana na smartfonie, na którym nie masz karty SIM FLEX.

 

Ad5. Tu mnie zastrzeliłeś. Jeżeli są w Orange, to pewnie nawet nie zauważą, że przeszli do FLEX. Chyba, że stracą zasięg, to będzie trzeba ponownie uruchomić telefon. Nie sprawdzałem osobiście, więc tylko gdybam.

 

Ad6. To najlepiej dla każdego numeru założyć konto na inny adres e-mail. Nie jesteś ograniczony rodziną i każdy numer zarządzany jest oddzielnie. Jak wcześniej wspominałem, konta główne mają więcej możliwości.

 

Jeszcze uwaga co do FLEX: jak przeniesiesz numery do FLEX, to nie możesz bezpośrednio wrócić do oferty Orange. Trzeba najpierw numer przenieść do konkurencji, polecam PLAY, a następnie do oferty Orange. Jest w planach przeniesienie numeru z FLEX do oferty Orange, ale obecnie brak bliższych informacji, kiedy zostanie uruchomione.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 246
  • 1

migracja z abonamentu do Orange Flex

a ja dodam że warto skorzystać z systemu poleceń i jeszcze na tym "zarobić"


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

migracja z abonamentu do Orange Flex

@DarekWa dzięki za przypomnienie.

@Mirek_58 tu link do strony z kodami polegającymi: https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Polecaj-zarabiaj-z-Orange-Flex-kody-spo%C5%82eczno%C...

 

Jeżeli przenosisz do FLEX numery zarejestrowane na siebie, to kodu użyjesz tylko raz, do jednego z kont. Jeżeli przenosisz numery zarejestrowane na inne osoby, to kodu użyjesz na każdą osobę. Możesz wtedy użyć swojego kodu polecającego.