Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

iPhone 14 Pro Max - brak 5G w Orange Flex

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 35
  • 0

iPhone 14 Pro Max - brak 5G w Orange Flex

Witam wszystkich,

09.10.2023 przeniosłem numer z Plusa do Orange Flex (telefon iPhone 14 Pro Max zakupiony na stronie Apple) i od momentu przeniesienia numeru nie mogę połączyć się z siecią 5G chociaż u starego operatora działała ona bez problemu.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Kartę SIM już niejednokrotnie wymieniałem, a same ustawienia systemowe wydają się poprawne.

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 320
  • 894
  • 9

iPhone 14 Pro Max - brak 5G w Orange Flex

To składaj reklamację, wina po stronie Orange. Takie problemy niestety były już opisywane w przeszłości.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2640
  • 10847
  • 100

iPhone 14 Pro Max - brak 5G w Orange Flex

Cześć @Emdżej 

Czy Twoja miejscowość jest w zasięgu 5G? Możesz to sprawdzić w tym linku https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?mapId=5g&_ga=2.41227173.665599430.1697626018-1262923237.16976...

Próbowałeś wyłączyć i włączyć ponownie telefon i tryb samolotowy? Czy  masz aktywne 5G na swojej karcie SIM? Czy próbowałeś przełożyć kartę SIM do innego slotu w smartfonie? Sprawdzałeś kartę SIM na innym smartfonie z 5G czy działa Ci poprawnie?

Znalazłem na stronie Orange Flex takie wymogi aby 5G działało

Szukając przyspieszenia do 5G potrzebujesz trzech rzeczy:

  • Mieć aktywny Plan Flex za 30, 35, 50 lub 80 zł.
  • Mieć telefon obsługujący technologię 5G w paśmie 2100 MHz.
  • Być w zasięgu sieci 5G. Tutaj znajdziesz mapkę zasięgu.

 W tym linku więcej informacji: https://flex.orange.pl/pomoc?category=5G

Pozdrawiam


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 35
  • 0

iPhone 14 Pro Max - brak 5G w Orange Flex

@Pablo5
wszystkie wspomniane przez ciebie kroki zostały przeze mnie wykonane, jednakże nadal dostępu do sieci 5G nie mam pomimo, że miejscowość jest w zasięgu 5G i telefon spełnia wymogi.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2221
  • 12432
  • 57

iPhone 14 Pro Max - brak 5G w Orange Flex

Sieć 5G ma słabszy zasięg niż 4G i możesz nie być w zasięgu 5G, tak na poważnie obecnie to nie jest jeszcze 5G a Ready 5G i sensu nie widzę w szukaniu gdzie tkwi problem. 

Jak nie w tym roku, to na początku przyszłego będzie prawdziwe 5G i problemy ustąpią @Emdżej ,  trochę cierpliwości 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19385
  • 56019
  • 761

iPhone 14 Pro Max - brak 5G w Orange Flex

@Emdżej podobny temat przed chwilą był ma NO:

https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Brak-5G-iPhone-15-pro/m-p/371087

W sieci konkurencyjnej trochę inna częstotliwość jest przyznana na 5G, 2600 MHz. Można więc w całości ją przeznaczyć na nową technologię bez dzielenia na LTE, jak to jest w Orange, gdzie na 2600 MHz nie ma takiego szerokiego kanału. Dlatego w Orange 5G i LTE działa na 2100 MHz, dzieląc się zasobami. W takiej sytuacji lepiej działa LTE niż 5G i pewnie z tego powodu nie loguje się Tobie telefon do nowszej technologii.

Obecnie odbyły się już aukcje na przyznanie częstotliwości w paśmie C, na którym docelowo ma działać 5G. Orange dostał blok o częstotliwości 3,6-3,7 GHz. Trwają teraz sprawy formalne i jak tylko będzie przyznane pozwolenie na użytkowanie częstotliwości w paśmie C, to planowane jest jak najszybsze uruchomienie, może w tym roku w niektórych lokalizacjach. Wtedy będzie prawdziwe 5G dużo lepsze parametry.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 35
  • 0

iPhone 14 Pro Max - brak 5G w Orange Flex

@IreneuszCD 

Dziękuję za wyjaśnienie. Jestem ciekaw czemu akurat teraz są takie problemy. Jak miałem poprzednie wersje iPhone 13 i 12 to nie było problemu z podłączeniem się do sieci 5G.

@ketrasaArtur 

Dziękuję za rzeczowe wyjaśnienie sprawy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19385
  • 56019
  • 761

iPhone 14 Pro Max - brak 5G w Orange Flex

@Emdżej nie ma czego żałować, jak telefon nie łączy się na 5G. Dużo lepsze osiągi wychodzą na LTE. Z czasem jak będzie 5G na 3,6 GHz to już będzie wyższa prędkość niż na LTE.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2221
  • 12432
  • 57

iPhone 14 Pro Max - brak 5G w Orange Flex


@Emdżejnapisał(-a)

@IreneuszCD 

Dziękuję za wyjaśnienie. Jestem ciekaw czemu akurat teraz są takie problemy. Jak miałem poprzednie wersje iPhone 13 i 12 to nie było problemu z podłączeniem się do sieci 5G.

@ketrasaArtur 

Dziękuję za rzeczowe wyjaśnienie sprawy.


Te problemy co masz z Ready 5G, to wina oprogramowania, żale kieruj do Apple też, bo ono powinno poprawki dać, by twój iPhone 14 działał w sieci 5G Orange 😎


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 35
  • 0

iPhone 14 Pro Max - brak 5G w Orange Flex

@IreneuszCD 

Sprawdzę, czy coś się czasem "magicznie" się nie odblokuje po wydaniu iOS 17.1 z tym 5G Ready a na razie będę leciał na LTE 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 320
  • 894
  • 9

iPhone 14 Pro Max - brak 5G w Orange Flex

Tak jak czytam odpowiedzi w tym wątku to większość jest do kitu, sorki Panowie za szczerość 😉

Wracając do tematu - na moim 14 Pro Max 5G we Flexie działa bez przeszkód także ewentualnie jest to kwestia ustawień w Twoim telefonie (może masz ustawiony tryb pracy sieci na LTE zamiast na 5G Auto/5G On?), ewentualnie jakiegoś problemu z samym kontem Flexa.

Dla ułatwienia dodam, że iPhone jest tak skonstruowany, że pokazuje na wyświetlaczu 5G nawet jak z niego nie korzysta, wystarczy być w zasięgu. Jeżeli u Ciebie jest tylko LTE to znaczy, że telefon w ogóle nie widzi 5G.