Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana profilu dodatkowej karty sim w Orange FLEX.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zmiana profilu dodatkowej karty sim w Orange FLEX.

Ukryto numery - moderator Kinga.

 

Hej, 

Dzisiaj chciałem wam napisać jak zmienić profil dodatkowej karty SIM która służy u mnie tylko i wyłącznie do Internetu na wielozadaniową, czyli obsługującą Internet oraz rozmowy i SMSy.

 

Dlaczego chcę to zrobić?

Głównie dlatego, że pojawiła się u mnie potrzeba wyciągnięcia dodatkowej karty sim z routera mobilnego i używania w telefonie komórkowym.

Karta służąca wyłącznie do Internetu nie zezwala na połączenia i SMSy. Ma to swoje plusy w routerze, ale w telefonie komórkowym przy próbie wykonania połączenia dostaniemy komunikat:

 

 

Ponadto połączenie przychodzące na numer FLEX dzwoni tylko na karcie głównej. Na telefonie z kartą dodatkowej dostajemy komunikat o nieodebranym połączeniu.

 

Zaczynamy

Na początek musiałem wyposażyć się w nową kartę SIM. Tym razem zdecydowałem się na odbiór karty w salonie. Kartę dostaniecie od ręki, za darmo i bez zbędnych pytań. Za darmo dostarczy również kurier.

Gdy zdecydujecie się na odbiór w punktach RUCH, Relay, inmedio, Komputronik i 1 minute zostaniecie poproszeni o zapłatę 3 zł.

 

 

Gdzie znajdę możliwość zmiany profilu karty SIM?

Wchodzimy do aplikacji Flex i klikamy ludzika z zębatką.

4F5A715A-E27F-40B7-96B2-E6BF2E0E546B_1_201_a.jpeg

Klikamy w Karty SIM i wybieramy Karta dodatkowa.

 

7CC8793B-402B-4433-B29F-F1F3547C7030_1_201_a.jpegedycja zdjęcia.jpg

Klikamy Wymień i zaznaczamy opcję wymiany która nas najbardziej interesuje.

Ja swoją kartę odebrałem w salonie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przywiózł wam ją kurier. Proces wymiany wygląda wtedy bardzo podobnie 🙂

edycja zdjęcia 3.jpg3F00C9DC-8B5B-467A-B01B-763E62897D44_1_201_a.jpeg

Ważne! Teraz musimy wybrać profil karty. Ja potrzebuję SIM do dzwonienia i Internetu. 

Swoją drogą może ktoś napisze dlaczego zdecydowano się na rozdział profili? Thinking Face

D9149D8D-36BB-4785-9212-5AE9883EC11C_1_201_a.jpeg361D472D-0F4E-4523-890C-182FB19CCE77_1_201_a.jpeg

Skanowanie kodu, potwierdzenie i gotowe. PS. Żadna opłata nie zostanie pobrana 🙂 

6F6EB781-8A55-43AF-B390-6061CE60C652_1_201_a.jpegDBFB82D7-7624-42B6-A330-462BCDEE8F96_1_102_o.jpegedycja zdjęcia 2.jpg

 

To wszystko!

Teraz wystarczy włożyć nową kartę sim do telefonu i gotowe. Stara karta przestaje działać w momencie aktywacji nowej, a dzięki zmianie profilu karty SIM kiedy ktoś dzwoni na mój numer Flex, dzwonią dwa telefony.

Wiadomości też przychodzą na dwa telefony.

 

Jeżeli chodzi o komunikację w aplikacji, to przydałyby się powiadomienia push o wykonanej aktywacji.

Poza tym wszystko jest naprawdę czytelne, jasne i nie sprawia problemów 🙂 

 

 

6 ODPOW. 6

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Zmiana profilu dodatkowej karty sim w Orange FLEX.

Czy dobrze rozumiem że na kartę dodatkową tylko od internetu przychodzą smsy?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zmiana profilu dodatkowej karty sim w Orange FLEX.

@spiro Nie, jest to systemowe powiadomienie o nieodebranym połączeniu 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana profilu dodatkowej karty sim w Orange FLEX.

@BORAX , to teraz tak masz?

Dwie simki.PNG


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zmiana profilu dodatkowej karty sim w Orange FLEX.

@Anonim  ale to są opcje przekazywania połączeń i to w moim przypadku całkowicie bez sensu, ponieważ posiadam karty jednego operatora.

 

Mój temat dotyczy dodatkowej karty sim do Flexa, którą można użyć w drugim urządzeniu, a nie dualSIM.

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana profilu dodatkowej karty sim w Orange FLEX.

@BORAX , tak jest u mnie, gdzie pierwsza SIM jest z numerem z Planu Komórkowego, a druga z kartą Flexa, a Ty masz obie z Flexa, jak rozumiem teraz.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zmiana profilu dodatkowej karty sim w Orange FLEX.

@Anonim  Nie, pierwsza karta SIM to Orange Love, druga karta eSIM to FLEX jeżeli mówimy o DualSIM.

Ja w swoim temacie piszę o dodatkowej karcie sim do Orange Flex umieszczonej w drugim telefonie lub routerze.