Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana numeru głównego

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Zmiana numeru głównego

Witam,

 

Wiem że łatwo nie da się zmienić numeru głównego i trzeba kombinować więc pytanie czy dobrze myślę:

 

  1. Posiadam konto Flex z numerem testowym (używam jako internet)
  2. Przenoszę dwa numery z Plus do Flex jako rodzinne
  3. Przenoszę numer testowy do Orange na kartę oraz jeden z numerów rodzinnych (czat z konsultantem podobno od ręki przenoszą)
  4. Zapominam o numerze testowym, a drugi (numer przeniesiony z Plus) znów przenoszę do Flex jako główny.
  5. Wyrabiam sobie dodatkową kartę do numery głównego do internetu

Tym sposobem jak dobrze kombinuję uzyskam sytuację gdzie na koncie Flex mam dwa numery

  • Główny przeniesiony z Plus (dwie karty sim, jedna do telefonu drugo internet)
  • numer rodzinny przeniesiony z Plus

 

Czy moje rozumowanie jest dobre?

Jak sądzicie ile czasu zajmie taka procedura od momentu gdy wszystkie 3 numery będą na koncie Flex?

 

Zależy mi na tym żeby mieć dostęp do internetu cały czas, a numery w Plus są na abonament rozliczane razem więc chciałbym je przenieść razem. 

 

PS:

Ewentualnie inna opcja może na zasadzie:

  1. Przenoszę jeden numer z Plus jako rodzinny
  2. Tymczasowy przenoszę do Orange na kartę
  3. I zlecam przeniesienie drugiego jako główny do FLEX

Tylko czy muszę tu czekać aż przeniesie się pierwszy całkiem czy mogę zrobić to jakoś za raz? Zależy mi też żeby główny numer był konkretnym numerem. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Zmiana numeru głównego

@losiu900 podejście dobre, ale jak dla mnie za dużo plątaniny. Skoro masz już numer testowy, to załóż sobie nowe konto FLEX z nowym adresem e-mail. Numer z Plusa przenieś na konto główne, natomiast drugi numer do rodziny. Wada tego rozwiązania, że trzeba czekać, aż zostanie przeniesiony numer główny, dopiero numer do rodziny. Całość może zająć około tygodnia.

 

Drugie rozwiązanie to początek podobnie jak wyżej napisałem, czyli jeden numer do FLEX na konto główne, drugi do oferty na kartę. Jak numer główny zostanie aktywowany we FLEX, to z oferty na kartę w kilka chwil przeniesiesz do rodziny.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 22065
  • 181

Zmiana numeru głównego


@losiu900napisał(-a)

Witam,

 

Wiem że łatwo nie da się zmienić numeru głównego i trzeba kombinować więc pytanie czy dobrze myślę:

 

  1. Posiadam konto Flex z numerem testowym (używam jako internet)
  2. Przenoszę dwa numery z Plus do Flex jako rodzinne
  3. Przenoszę numer testowy do Orange na kartę oraz jeden z numerów rodzinnych (czat z konsultantem podobno od ręki przenoszą)
  4. Zapominam o numerze testowym, a drugi (numer przeniesiony z Plus) znów przenoszę do Flex jako główny.
  5. Wyrabiam sobie dodatkową kartę do numery głównego do internetu

Tym sposobem jak dobrze kombinuję uzyskam sytuację gdzie na koncie Flex mam dwa numery

  • Główny przeniesiony z Plus (dwie karty sim, jedna do telefonu drugo internet)
  • numer rodzinny przeniesiony z Plus

...


Wszytko dobrze, tylko skoro nie zależy Ci na tym numerze który nazywasz testowym to po co sobie nim zawracasz głowę?

Przenieś co tam chcesz do Flex, zupełnie niezależnie od tego testowego numeru. Jak już będziesz miał poprzenoszone to po prostu zapomnij o numerze testowym i tyle, używaj tych numerów których chcesz używać. Możesz liczyć się z jakimiś zakłóceniami "po drodze" i na ten czas będziesz mógł mieć internet z numeru testowego, jedyne co Ci grozi to możliwość podwójnych opłat w okresie przejściowym.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Zmiana numeru głównego

@losiu900 podejście dobre, ale jak dla mnie za dużo plątaniny. Skoro masz już numer testowy, to załóż sobie nowe konto FLEX z nowym adresem e-mail. Numer z Plusa przenieś na konto główne, natomiast drugi numer do rodziny. Wada tego rozwiązania, że trzeba czekać, aż zostanie przeniesiony numer główny, dopiero numer do rodziny. Całość może zająć około tygodnia.

 

Drugie rozwiązanie to początek podobnie jak wyżej napisałem, czyli jeden numer do FLEX na konto główne, drugi do oferty na kartę. Jak numer główny zostanie aktywowany we FLEX, to z oferty na kartę w kilka chwil przeniesiesz do rodziny.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9833
  • 85

Zmiana numeru głównego

Cześć @losiu900 

Możesz wybrać taką opcję prostszą jeden numer do FLEX na konto główne, drugi do oferty na kartę. Jak numer główny zostanie aktywowany we FLEX, to z oferty na kartę w kilka chwil przeniesiesz do rodziny.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Zmiana numeru głównego

@losiu900 w razie potrzeby zawsze możesz posiłkować się pomocą na forum NO jak i na czacie FLEX dostępny w apce i przez www: https://flex.orange.pl/). 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Zmiana numeru głównego

Dzięki o tym nie pomyślałem 😊 właśnie zleciłem jeden numer na nowe konto w Flex a drugi do Orange na kartę, potem tylko z karty do Flex i gotowe.

 

Swoją drogą szkoda ze ma możliwości zmiany numeru głównego, wtedy byłoby dużo łatwiej, dwa do Flex i zmiana głównego. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Zmiana numeru głównego


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9833
  • 85

Zmiana numeru głównego

@losiu900  oznacz jako  rozwiązane dla @ketrasaArtur  bo on jako pierwszy to przedstawił a ja potwierdziłem że będzie to najszybsza metoda.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Zmiana numeru głównego

Poprawiłem żeby nie było 😊 oznaczyłem po prostu ktorsza odpowiedź. Temat zo zamknięcia. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9833
  • 85

Zmiana numeru głównego

@losiu900 Jeśli chodzi o  możliwość zmiany numeru głównego to możesz poddać taki pomysł w dziale pomysły. Społeczność zdecyduje i Orange może wprowadzi taka możliwość zmiany w Orange Flex. Tutaj w tym linku możesz dodać taki pomysł https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly

Pozdrawiam 🙂