Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolne LTE

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Wolne LTE

Witam, jak to jest że lte w Orange Flex mam na poziomie 2mb downloadu? Największa prędkość jaką udało mi się "zarejestrować" speed testem to coś koło 8mb ale tak to jest około 2 a upload nawet do 1mb nie dochodzi. Dodam, że jak jestem u znajomego i odpalamy równolegle testy to u niego w nju jest zawsze około 10x szybszy internet niż u mnie we flexie. Ta sama sieć a takie różnice? Telefony obaj mamy nowe z dobrymi bebechami. Miasto powiatowe.


Screenshot_2021-01-12-16-00-36-14_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Wolne LTE

@DanielP90 skoro masz FLEX-a, to możesz samodzielnie w apce wymienić kartę SIM. Darmowe startery można pobrać z salonu, najlepiej kilka sztuk. Po wymianie karty SIM sprawdź działanie internetu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53281
  • 619

Wolne LTE

@DanielP90 ok, współczuję, ale jakbyś podrzucił więcej informacji byłoby nam łatwiej coś podpowiedzieć.  Do jakiego nadajnika jesteś połączony? W innej lokalizacji na tym sprzęcie jest ok? Jakie to telefony?

Podpowiem: zainstaluj aplikację NetMonster i tam uzyskasz dane o BTS i poziomie sygnału. Zrób screena i zobaczymy


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2819
  • 7052
  • 183

Wolne LTE

Zamieńcie karty SIM w telefonach.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Wolne LTE

Gdzie bym nie był to najwięcej miałem tak jak w pierwszym poście gdzie np kumpel z zielonej sieci ma po 80mb downloadu będąc jakieś 500m ode mnie. Mój telefon to Realme 7 Pro a tego ziomka co sprawdzaliśmy ramię w ramię z nju to Poco x3 NFC. Z tym screenem to chodzi o screena tego co jest w aplikacji domyślnie pierwsze? Trochę się obawiam, że ktoś będzie mnie mógł wystalkować heh.

 

W piątek będę u niego to zamienimy SIM.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Wolne LTE

@DanielP90 skoro masz FLEX-a, to możesz samodzielnie w apce wymienić kartę SIM. Darmowe startery można pobrać z salonu, najlepiej kilka sztuk. Po wymianie karty SIM sprawdź działanie internetu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Wolne LTE

Tylko co zmieni wymiana karty skoro mam już flexową? Chyba pozostaje mi wytestowanie innej sieci bo jestem tutaj rok i na początku chodziło to w miarę przyzwoicie ale chyba tylko na zachętę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53281
  • 619

Wolne LTE

@DanielP90 wymiana karty ( tym bardziej, że gratis) upewni Cię, że to nie wina SIM , bo i tak może być. Przetestuj i powiedz czy pomogło


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Wolne LTE

Ok zamówione. Ostatnia szansa dla flexa, jak nie pomoże to do różowych i potem ewentualnie do nju. Swoją drogą dziwne, że trzeba najpierw iść do innej sieci żeby przejść z flexa do nju.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Wolne LTE

@DanielP90 

 

Orange,Orange Flex,Nju Mobile - korzystają z jednych i tych samych nadajników (BTS-ów) . Wszystko zależy od urządzenia (Obsługiwane pasma oraz możliwość ich agregacji) na jakim przeprowadzony jest Speed Test oraz serwera (Możliwość wyboru przed dokonaniem pomiaru).

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Wolne LTE

W Realme nie działa agregacja (LTE+) i to prawdopodobnie jest odpowiedź.