Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoWifi po aktualizacji do MIUI 13


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

VoWifi po aktualizacji do MIUI 13

Cześć,

 

Korzystam z Orange flex. Po aktualizacji Xiaomi Mi 11 Lite do wersji MIUI 13 zniknęła mi możliwość prowadzenia rozmów przez WiFi (VoWifi). Wszystko działało poprawnie na wersji poprzedniej (MIUI 12.5) i zaraz po aktualizacji przestało. Menu VoWifi zniknęło, nie działają kody dostępne w Internecie które mają pokazać menu do włączania tej usługi (działały w poprzedniej wersji systemu). Nie mogę więc po swojej stronie tego włączyć.

 

Kontaktowałem się w tej sprawie z Xiaomi i mówili że funkcja nie działa bo operator jeszcze jej nie włączył dla tej wersji systemu. 

 

Napisałem też na support Orange Flex ale podobno nie mogą nawet "zrestartować" mi tej usługi żeby sprawdzić czy zadziala.

 

Czy ktoś ma ten problem? Może ktoś z Orange jest w stanie pomóc?

 

Z góry dzięki,

Tomek

17 ODPOW. 17

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 119
  • 606
  • 2

VoWifi po aktualizacji do MIUI 13

Ja mam, tylko są dwie wersje tego telefonu i ja mam bez dodatku NE. U mnie na miui13 działa i vowifi i volte. Ale ja mam abonament. Na karcie Play też mi działa.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

VoWifi po aktualizacji do MIUI 13

Ja też mam wersję bez dopisku "NE". Wsadzalem inną kartę SIM (próbowałem oba wejścia) i niestety na żadnej nie działa VoWifi. Ale obie były z Orange flex, moze spróbuję od innego operatora i coś się magicznie w telefonie przestawi?

 

Naprawdę nie chce go przywracać do ustawień fabrycznych tym bardziej że nie ma gwarancji że to pomoże...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 119
  • 606
  • 2

VoWifi po aktualizacji do MIUI 13

Ale ta aktualizacje dostałeś teraz? Bo mi się wydaje że ja już od dawna mam 13, a teraz wchodzi już 14. Moze masz ustawiony jakiś inny region w telefonie zamiast Polska. Często robiło się tak na strych Xiaomi jak nie działy jakieś funkcje albo żeby dostać aktualizacje.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

VoWifi po aktualizacji do MIUI 13

Mniej więcej miesiąc temu się zaktualizował z wersji 12.5 do wersji 13.0.7 i od tamtej pory jest kicha.

Mogę prosić żebys zajrzał jaką masz wersję dokładnie?

Region jest cały czas ustawiony na Polskę.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 119
  • 606
  • 2

VoWifi po aktualizacji do MIUI 13

Ja mam 13.0.6

Screenshot_2023-01-04-15-27-49-571_com.android.updater.jpg


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

VoWifi po aktualizacji do MIUI 13

Ja mam 13.0.8. a.z ciekawości spojrzałam ani VoLte ani VoWifi nie działa. Wcześniej (nie wiem jaka wersja) jak testowałam działała. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

VoWifi po aktualizacji do MIUI 13

Dzięki za informacje - czyli wynika z tego że od wersji 13.0.7 po prostu nie działa.

 

To chyba trzeba czekać na operatora albo poprawkę MIUI jeśli to oni coś schrzanili. Chociaż ich obsługa klienta się upiera, że to Orange jeszcze nie ogarnął nowej wersji MIUI.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

VoWifi po aktualizacji do MIUI 13

@Babol wybacz wprowadziłam Ciebie w błąd. Okazało się, że mam te opcję u operatora wyłączone (ja mam akurat T-Mobile). Byłam pewna, że są aktywne bo jak pisałam działało a na pewno nie zlecałam wyłączenia. Napisałam do nich na wsparcie. Konsultant mi włączył ale też nie widział nigdzie zlecenia na wyłączenie. Po włączeniu działa. Nie wspomniałam, że mój telefon to  xioami 11t.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

VoWifi po aktualizacji do MIUI 13

@Kimiriko  mogło Ci automatycznie rozłączyć przy pobraniu i instalacji nowego softu, wtedy możesz sama włączyć te opcje z powrotem korzystając z opcji ustawień w telefonie (ustawienia => połączenia => sieci komórkowe - włącz dostępne opcje: VoLTE, VoWi-Fi).