Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ukrywanie numeru telefonu czemu sieć przekazuje go mimo blokady ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 260
  • 604
  • 2

Ukrywanie numeru telefonu czemu sieć przekazuje go mimo blokady ?

Zastrzegłem numer telefonu dzwoniąc do jednej firmy, w trakcie połączenia wyszło że jednak go widzą.

Wygląda na to że Orange traktuje to ustawienie wybiórczo, i nigdy dzwoniący nie ma pewności czy ktoś zobaczy jego numer czy nie. 

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19236
  • 55619
  • 755

Ukrywanie numeru telefonu czemu sieć przekazuje go mimo blokady ?

@xeth Sprawdź w apce Mój Orange, w zakładce Więcej -> Pakiety i usługi -> Kontrola wydatków.

Można spróbować kodem: w ofercie na abonament *110*30# , w ofercie na kartę *110*04#


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 260
  • 604
  • 2

Ukrywanie numeru telefonu czemu sieć przekazuje go mimo blokady ?

Tu chodzi o funkcje dostępną z każdego telefonu gdzie ustawia się czy ten do którego dzwonimy ma widzieć nasz numer.

I teoretycznie funkcja działa jak dzwonie na jakiś prywatny numer jeśli dzwonię do jakieś firmy, call center to oni już numer widzą.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19236
  • 55619
  • 755

Ukrywanie numeru telefonu czemu sieć przekazuje go mimo blokady ?

@xeth dzwoniąc na konkretny numer aby ukryć swój numer, przed wybraniem numeru telefonu wpisz #31#, np. #31#501XXXXXX,


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 260
  • 604
  • 2

Ukrywanie numeru telefonu czemu sieć przekazuje go mimo blokady ?

Ja wiem jak to działa, chodzi tylko o to że np. znajomy do którego dzwonię nie widzi mojego numeru, ale pani z firmy z Pcimia dolnego już tak.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19236
  • 55619
  • 755

Ukrywanie numeru telefonu czemu sieć przekazuje go mimo blokady ?

@xeth tą sprawę musisz wiec wyjaśnić na infolinii lub na czacie. Zgłoś reklamację, że ukrywanie numeru nie działa, niech wyjaśnią czemu tak jest na Twoim numerze.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 260
  • 604
  • 2

Ukrywanie numeru telefonu czemu sieć przekazuje go mimo blokady ?

Coś mi się nie wydaje żeby tak było tylko na moim numerze . Jeśli ktoś chce sprawdzić czy działa niech zablokuje, i zadzwoni na numer moja biedronka i się przekona.

Anonim

Nie dotyczy

Ukrywanie numeru telefonu czemu sieć przekazuje go mimo blokady ?


@xethnapisał(-a)

Zastrzegłem numer telefonu dzwoniąc do jednej firmy, w trakcie połączenia wyszło że jednak go widzą.

Wygląda na to że Orange traktuje to ustawienie wybiórczo, i nigdy dzwoniący nie ma pewności czy ktoś zobaczy jego numer czy nie. 


Na Infolinie i inne specjale numery dzwoniąc, numer nie jest ukrywany i jest widoczny, żadne ustawienia w Mój Orange tego nie zmienią, ukrywanie numeru działa na numery prywatne i firmowe, ale nie wszystkie, na te firmowe operatorów też nie działa 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 260
  • 604
  • 2

Ukrywanie numeru telefonu czemu sieć przekazuje go mimo blokady ?

Tylko ze to normalny stacjonarny numer warszawski.

Niestety na czacie dostałem odpowiedz ze w sieci jest wszystko ok, nie wiedza jakie usługi ma numer.

Wychodzi na to ze można sobie wykupić pokazywanie numerów i dzwoniąc gdzieś nie ma pewności cz rozmówca widzi numer czy nie.

 

 

 

________________

*Post edytowany - moderator Wojciech.

Anonim

Nie dotyczy

Ukrywanie numeru telefonu czemu sieć przekazuje go mimo blokady ?

@xeth to zastanawiające co piszesz. Pracowałam w callcenter i tam ta blokada działała jako numer anonimowy wyskakiwało takie połączenie.