Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TikTok zużywa GB w Social Pass


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

TikTok zużywa GB w Social Pass

Zauważyłem, że szybko ucieka mi internet. Po testach (reset statystyk, używanie TikToka, porównanie z danymi w aplikacji Orange) wychodzi na to, że TikTok zużywa internet (a więc Social Pass nie działa). Szkoda, że nie ma już zakładki z statystykami, wtedy byłoby czarno na białym czy działa, czy nie.

Telefon: iPhone 14 Pro

Usługi typu przekazywanie prywatne iCloud, ograniczenie śledzenia IP itd. wyłączone.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? 

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

TikTok zużywa GB w Social Pass

@kappp12  zerknij czy Twoja usługa spelnia warunki SP. https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Us%C5%82uga-Social-Pass-w-Orange-na-kart%C4%99/m-p/2...

Jeśli tak, reklamuje w poniedziałek na infolinii. Najlepiej wyjaśnić z konsultantem

Będzie miał wgląd w Twoje zużycie i ustawienia konta 

Zerknij i na to. https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/orange-social-pass-prepaid-koniec

Może SP u Ciebie po prostu się nie aktywował. Od kiedy masz i czy przedłużala sie zgodnie z drugim linkiem?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

TikTok zużywa GB w Social Pass

Cześć @kappp12 

Zauważyłem, że temat wątku który założyłeś umieściłeś w dziale Orange Flex. Jesli posiadasz Orange Flex z planem, który zawiera usługę Social Pass w Polsce to znalazłem w regulaminie parę punktów odnośnie korzystania z  tej usługi:

8. Zasady korzystania z usługi Social Pass:
a. korzystanie z transferu danych w ramach wybranych serwisów social media nie pomniejsza pakietu dostępnego w ramach Planu z zastrzeżeniem ograniczeń określonych w punkcie e i f poniżej.

b. korzystanie z wymienionych serwisów w roamingu w Strefie EU pomniejsza pakiet danych dostępny w ramach Planu,

e. usługa Social Pass dotyczy wyłącznie korzystania z treści w ramach wskazanych serwisów/aplikacji. Transmisja danych związana z pozostałymi funkcjonalnościami będzie pomniejszać pakiet danych w ramach Planu np. aktywacja dostępu do usługi (serwisu) za pośrednictwem www lub aplikacji, pobieranie i instalacja aplikacji dedykowanych dla serwisów oraz ich aktualizacje, pobieranie elementów graficznych w aplikacjach, komunikacja pomiędzy serwisami a Google Analytics, Crashlytics i innych, korzystanie z zewnętrznych stron internetowych, do których przekierowują linki umieszczone w serwisach, transmisja treści reklamowych z serwerów partnerów zewnętrznych umieszczonych w ramach serwisu.
f. dodatkowo, kiedy łączysz się z internetem i korzystasz z oprogramowania, takiego jak przeglądarki czy aplikacje, opcje lub ustawienia oprogramowania, z którego korzystasz, mogą spowodować, że będziesz łączyć się z serwisami dostępnymi w ramach usługi Social Pass nie bezpośrednio, ale przy użyciu szyfrowanych serwerów pośredniczących (np. serwerów proxy, usług szyfrujących ruch DNS, czy ukrywających twój adres IP), prywatnych wirtualnych sieci VPN lub innych rozwiązań, które ukrywają przed naszą siecią serwis, z którym się łączysz. W takiej sytuacji, nie będziemy w stanie rozpoznać transmisji danych, jako połączenia z danym serwisem i nie obejmiemy jej usługą Social Pass.

@kappp12  może szybkie zużywanie GB  jest spowodowane wspomnianymi wyżej pkt e i f

Więcej informacji w załączonym Cenniku usług w ofercie Orange Flex obowiązuje od 25.09.2023 r. do odwołania

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

TikTok zużywa GB w Social Pass

Zasady Social Pass sa takie same dla Flexa, jak na kartę?

Nie wiedziałem, że można zadzwonić na infolinię w sprawie Flexa, myślałem że jest tylko czat. Dzięki, w poniedziałek będę dzwonić.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

TikTok zużywa GB w Social Pass

@Pablo5 

b. Jestem w Polsce, korzystam z głównej karty SIM.

e. No i tu właśnie nie wiem, co Orange uważa za pozostałą funkcjonalność. Czy scrollowanie TikToka i live na nim to „Pozostała funkcjonalność”

f. Ustawiłem domyślne DNS, wyłączyłem przekazywanie prywatne iCloud, ukrywanie adresu IP i dalej nic.

 

Dziala to jakoś dziwnie.

Zaczynam od zresetowania statystyk.

IMG_6297.png

IMG_6298.png

Poprzyglądałem trochę Live na TikToku, licznik dalej nie zmieniał wartości, więc Pass działa.

kappp12_0-1704537921010.png

kappp12_1-1704537936616.png

 

Zacząłem przeglądać TikToki (filmiki). Zużyłem 100mb, zużycie pokazało tylko 50mb.

kappp12_2-1704538021036.png

 

kappp12_3-1704538031870.png

 

Później znowu przeglądałem filmiki (nie live) i znowu, 80mb użyte, Flex pokazuje 50mb.

kappp12_6-1704538162829.png

 

kappp12_7-1704538178305.png

 

Sam w sobie licznik (chyba) działa, bo kiedy zdjęcia zużyły internet. zmienił wartość.

kappp12_8-1704538234321.pngkappp12_9-1704538244705.png

Jest gdzieś dostępna dokładniejsza lista co obejmuje usługa, a co nie? Bo działa to trochę dziwnie i losowo.

Flex mam od kilku lat i wcześniej takiego problemu nie zauważyłem (ale nie miałem eSIM, to on może być problemem?), lub nie zwróciłem na niego uwagi. Wiem tylko, że jak był jeszcze licznik danych w aplikacji, TikTok na pewno liczył się, bo miałem tam zawsze ogromne ilości, a TikTok lubi internet. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

TikTok zużywa GB w Social Pass

@kappp12znalazłem coś takiego na blogu Orange Media społecznościowe opanowały świat. Social Pass daje do nich nielimitowany dostęp https://www.orange.pl/poradnik/rozrywka/media-spolecznosciowe-opanowaly-swiat-social-pass-daje-do-ni...

Jeżeli nie miałeś takiego problemu wcześniej to zgłoś tą sytuacje  na czacie Orange Flex bo we Flexie nie ma infolinii. Tutaj masz poradnik Jak skontaktować się z obsługą Orange Flex https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Orange-Flex-kontakt-z-obs%C5%82ug%C4%85/td-p/159020

Może dzięki  zgłoszeniu uda się rozwiązać tą zaistniałą sytuację 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

TikTok zużywa GB w Social Pass

Masz włączony vpn z poziomu usług apple. Więc social pass nie działa. Musisz mieć połączenie bezpośrednio.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 822
  • 9

TikTok zużywa GB w Social Pass

VPN u Apple działa tylko w Safari, nie działa na nic innego.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

TikTok zużywa GB w Social Pass

Tak jak wyżej napisano, działa tylko w Safari, ale dla pewności i tak wyłączyłem. 

kappp12_0-1704551764310.jpeg

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

TikTok zużywa GB w Social Pass

A czemu nie masz ipv6?