Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sklep w Orange Flex [TEST]


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sklep w Orange Flex [TEST]

W tym tygodniu w ramach programów testów Orange miałem przyjemność przetestować działanie sklepu w aplikacji Orange Flex. Wykorzystałem do tego wersję programu dla systemu operacyjnego Android (telefon Xiaomi Redmi Note 9 Pro).

 

Sklep znajdziemy w środkowej zakładce na dole aplikacji:

z1.png

Dla testów wybrałem mały czujnik od Xiaomi. Po wybraniu pozycji dodajemy ją do koszyka. Koszyk znajdziemy w prawym górnym rogu.

z2.png

Sam koszyk nie wiele się różnić od tego z innych sklepów online. Możemy usunąć produkty lub zmienić ich liczbę. Jeśli wszystko się zgadza, przechodzimy do kasy.

z3.png

W kolejnej zakładce możemy ustawić parametry zamówienia. Najpierw formę płatności: do wyboru mamy trzy. Pierwsza to domyślna (u mnie to karta płatnicza). Druga to to środki flex z blika i z promocji "polecaj zarabiaj". Trzecia opcja to raty dla sumy zamówienia powyżej 300 zł. Tu niestety jest mało intuicyjnie bo "zmień" przełącza jedynie między kartą/środkami, a raty są oddzielnie.

Dalej opcje wysyłki - na razie mamy tylko DPD za 12,99 😮 Ja sobie wybrałem środki Flex. Kolejną czynnością jest wybranie adresu do wysyłki. Niestety automatyczne pobranie adresu u mnie wskazało błędny adres - zdecydowałem się na wpisanie ręczne. 
Na koniec przechodzimy do Podsumowania.

z4.pngz5.png

No i podsumowanie. Ja te czynności wykonałem w środę wieczorem. 
Jak się wszystko zgadza, to akceptujemy regulamin i tyle.

z6.png

Po kilku minutach na maila przychodzi informacja o zamówieniu.

z7.png

Te same informacje znajdziemy również w samej aplikacji w zakładce Zamówienia.

z8.png

Następnego dnia przychodzi info z numerem listu przewozowego. Info jest w sms, w mailu i w apce (czy nie za dużo?). To co mi się średnio podoba, to tylko w mailu i w szczegółach zamówienia jest do strony trackingowej DPD. Wiem, że phishing są groźne, ale brak konsekwencji i mało wygodne rozwiązanie gdy brak linku w sms.

z11.png

Dziś przyszła paczuszka. Co do samej wysyłki mam kilka uwag. Przesyłka jest oznaczona kodem DWR co oznacza jako Doręczenie do rąk własnych - może być problematyczne, bo już coraz więcej sklepów internetowych od tego odchodzi, gdy zamówienie jest opłacone, nie ma umowy itp. Tym bardziej, że kurier nie chciał żadnego podpisu czy pinu przy odbiorze (choć może zbyt dobrze mnie zna przez pandemię?). Kolejna rzecz do poprawy to dostosowanie wielkości paczki do przedmiotu. Czujka jest dosyć mała, a została opakowana w standardowy "ekologiczny" karton Orange jak na komórki. Czyli o wiele za duży. Dodatkowo ktoś na sortowni DPD zaniepokoił się lekkością paczki, więc została otwarta 😕 Waga oznaczona jako pół kilo ważyła nieco mniej.

Ale reszta ogólnie spoko, bez problemów.

Przydałaby się w opisie produktu informacja o braku baterii w zestawie.
1627668090699.jpg

 

Na koniec na plus trzeba docenić krótkie info o odstąpieniu i możliwość złożenia reklamacji w apce (ale to może w kolejnym odcinku). 👋

Screenshot_2021-07-30-20-07-44-965_com.orange.rn.dop.jpg

 

26 ODPOW. 26

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Sklep w Orange Flex [TEST]

@Piotrekk85 czy po złożeniu zamówienia otrzymałeś e-maila o przesyłce, czy tylko powiadomienie w apce?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sklep w Orange Flex [TEST]

Było jedno i drugie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Sklep w Orange Flex [TEST]

Przydałyby się inne opcje dostawy do wyboru, paczkomat, odbiór osobisty w salonie, itp.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Sklep w Orange Flex [TEST]

@Piotrekk85 zakładam, że e-mail przyszedł w języku polskim. Do mnie przy zamówieniu przez sklep FLEX powiadomienie w apce było po polsku, a e-mail przyszedł po ukraińsku. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sklep w Orange Flex [TEST]

@slav72: a to może pora na nowy pomysł?

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Sklep w Orange Flex [TEST]


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Sklep w Orange Flex [TEST]

@slav72 zagłosowane  👍


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sklep w Orange Flex [TEST]

Ja jeszcze uzupełnię, że paczkę można przekierować do punktu DPD Pickup - ale raczej mało kto skorzysta.

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Sklep w Orange Flex [TEST]

Dodałem tą opcję.🙂