Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SMS po WiFi w Orange FLEX


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1922
  • 9388
  • 76

SMS po WiFi w Orange FLEX

@Anonim Na kartę w Orange działa. W nju na abo też (nie mam oferty na kartę). Coś Cię trzyma przy tej ofercie?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5820
  • 23688
  • 198

SMS po WiFi w Orange FLEX


@Anonimnapisał(-a)

Na iPhone gdy włączone jest WIFI calling i telefon faktycznie korzysta z sieci Orange WIFI, przy wysyłaniu SMSów przez iMessage wyrzuca błąd

...


Jak słusznie skonstatowałeś, winna jest usługa Flex, w ramach której tej funkcjonalności po prostu nie ma. Było to już zgłaszane, dopytywane, proszone, błagane i jak na razie nic. Tak że tak.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2155
  • 12158
  • 54

SMS po WiFi w Orange FLEX

Pewnie jakiś problem z wdrożeniem usługi jest i dlatego nie ma i pewnie szybko nie będzie SMS po wifi, trzeba mieć na uwadze że FLEX działa na innej platformie 😎


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 305
  • 834
  • 9

SMS po WiFi w Orange FLEX

Albo jest już późno i ja czegoś nie ogarniam, albo Wy mylicie pojęcia. iMessage nie idzie przez sieć tylko przez internet i jakiekolwiek połączenie internetowe powinno umożliwiać ich wysyłanie. VoWiFi nie ma absolutnie nic wspólnego z iMessage.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5820
  • 23688
  • 198

SMS po WiFi w Orange FLEX


@f00ku55napisał(-a)

Albo jest już późno i ja czegoś nie ogarniam, albo Wy mylicie pojęcia. iMessage nie idzie przez sieć tylko przez internet i jakiekolwiek połączenie internetowe powinno umożliwiać ich wysyłanie. VoWiFi nie ma absolutnie nic wspólnego z iMessage.


Jeśli to ma być dostarczone jako SMS na inny numer telefonu to w którymś momencie musi trafić do sieci komórkowej, nawet jeśli startuje "z internetu". We Flex nie trafi.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 305
  • 834
  • 9

SMS po WiFi w Orange FLEX

Nie istnieje coś takiego jak iMessage dostarczone jako SMS. Zamiast iMessage telefon może wysłać smsa i sam o tym decyduje, jak na przykład odbiorca nie ma w danej chwili połączenia z internetem na żadnym ze swoich jablkowych urządzeń. W tym przypadku również sieć nie ma z tym nic wspólnego, a we Flexie działa to normalnie, bo nie ma powodu dla którego miałoby nie działać.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5820
  • 23688
  • 198

SMS po WiFi w Orange FLEX

@f00ku55 

No dobra: nie wiem jak działa iMessage, ale jeśli jest to po prostu komunikator Apple działający na urządzeniach Apple, to faktycznie Flex czy nie Flex powinno to działać, nawet bez żadnej karty SIM, ale tylko pomiędzy urządzeniami na których jest uruchomiony ten komunikator. Ale OP napisał o wysyłaniu SMS, stąd moje (być może błędne) założenie, że chodzi o dostarczenie tej wiadomości ("SMSa") do urządzenia innego, niekoniecznie Apple - jako normalny SMS. I to na pewno nie zadziała we Flex, przynajmniej dziś.

 

PS. Zgodnie z tym:

https://support.apple.com/pl-pl/HT207006

chodzi o ten drugi sposób korzystania z wiadomości. Zgoda, pierwszy powinien działać, ale przecież jasne że tak się nie da skomunikować z kimś spoza kręgu Apple.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 305
  • 834
  • 9

SMS po WiFi w Orange FLEX

Oczywiście, ze zadziała. Flex nie ma nic do tego. To telefon decyduje czy puścić wiadomość przez iMessage czy jako zwykły SMS.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5820
  • 23688
  • 198

SMS po WiFi w Orange FLEX


@f00ku55napisał(-a)

Oczywiście, ze zadziała. Flex nie ma nic do tego. To telefon decyduje czy puścić wiadomość przez iMessage czy jako zwykły SMS.


No właśnie - decyduje. Ale nie ma wyjścia w sytuacji gdy jednocześnie:

  • adresatem nie jest Apple
  • połączenie GSM jest niedostępne (słaby sygnał albo tryb samolotowy, właczone tylko VoWiFi)
  • karta SIM we Flex

To nie zadziała. Telefon nie wyśle wiadomości bo nie ma jak. Do innego Apple może i wyśle (powinien), ale do innego telefonu nie wyśle.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 305
  • 834
  • 9

SMS po WiFi w Orange FLEX

Jeśli we Flexie są smsy po WiFi to wysle. W głównym Orange są, ale nie wiem czy we Flexie również się już pojawiły.