Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaby zasięg LTE


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Słaby zasięg LTE

@Vulg masz dobry widok na nadajnik, więc nie powinno być problemu przy prawidłowo działającym. Zadzwoń do BOK Orange: 510 100 100 i dopytaj, czy nie ma jakiś awarii na nadajniku lub prac serwisowych, konserwacyjnych. Przy takiej odległości powinien być zasięg na max, nawet jak anteny sektorowe nie są skierowane w Twoją stronę.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 1

Słaby zasięg LTE

Coś drgnęło. Nic nie zgłaszałem, a tu dzisiaj taka niespodzianka... 😊

 

3503DB31-CB15-40EF-99B3-8261E5D12329.png


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Słaby zasięg LTE

@Vulg full zasieg zawsze cieszy. Widocznie cos tam grzebali i w koncu jest ok👍😁


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 16
  • 0

Słaby zasięg LTE

Witam, wróciłem do Flexa po roku w nadziei że coś poprawiło się w kwestii zasięgu.

Jestem mieszkańcem Częstochowy nadajniki mam po drugiej stronie ulicy a zasięg na 1lub 2 kreski

Zgłaszałem kiedyś problem na czacie Flexa ale dostałem standardową odpowiedz; nie mamy tam awarii i wszystko powinno być OK.

Wróciłem wtedy do PLAY który ma nawet dalej nadajniki a zapewnia full sygnał.

Po roku wróciłem aby sprawdzić {zależało mi na e-SIM) sygnał i okazuje się że dalej sygnał pod psem.

Tak ludzie chwalą Orange za moc i jakość sygnału a widzę że nie jest to regułą.

Czy w dużym 200tys mieście nie można zapewnić solidnego sygnału sieci.?

Myślę że jest to kpina i mimo braku e-SIM wrócę po tym 1 miesiącu do PLAY


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Słaby zasięg LTE

Kreski to żaden wyznacznik zasięgu. W jednym telefonie w tym samym miejscu będziesz mieć wszystkie kreski, a w drugim już nie.

W dużym mieście przeważnie telefon korzysta z pasma 2600 MHz, które ma dość słaby zasięg, stąd "mało" kresek.

Masz w ogóle jakiś problem z telefonem, czy po prostu według Ciebie beż maksymalnej ilości kresek nie da się z niego korzystać? 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 16
  • 0

Słaby zasięg LTE

Odpowiem Ci tak: jestem dość obeznanym użytkownikiem (technik elektronik) i wiem co piszę,

telefon pracuje zauważalnie krócej na baterii przez ten słaby zasięg w miejscu zamieszkania

(w PLAY to nie występuje). tak że nie jest to wina ani sprzętu (nowy i przetestowany w serwisie iPhone 12) .ani innych czynników poza słabym zasięgiem.

Sprawdzone na kilku telefonach z wyższej półki.

Jest to ewidentnie wina przekaźników w okolicy które są archaiczne i Orange ich nie unowocześnia od lat:

(GPS: 50,824722,19,127222) -Częstochowa, ul. Wały Dwernickiego 121 - Częstochowski Park Przemysłowo-Technologiczny

Zobacz proszę na mapie BTSearch o czym rozmawiamy .nie jest to jedyny taki nadajnik w Częstochowie...😣


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Słaby zasięg LTE

Dla przykładu u mnie przy odległości 170-180m jest taki poziom sygnału na 2600. teraz liście opadły to RSRP jest lepsze. SINR jest na plusie, ale skacze i to znacznie. W Orange przypuszczam, że jest taki sam poziom z tego miejsca.

sygnał 2600.png


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Słaby zasięg LTE

Wystarczy, że użytkownik znajduje się między antenami sektorowymi i/lub na styku zasięgu sygnału z dwóch nadajników, to może wystąpić spadek sygnału. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 16
  • 0

Słaby zasięg LTE

Widzę że na forum mamy bardzo dobrych specjalistów, mam więc pytanie : co mogę z tym zrobić bo jednak chciałbym pozostać we Flexie😔


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 16
  • 0

Słaby zasięg LTE

Widzę że trzeba będzie się pożegnać z Flexem i będę oczekiwał na e-sima w play.

Ciekaw jestem jak to u nich będzie ,bo jeśli chodzi o zasięg i transfer LTE to są dla mnie wzorem