Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaby zasięg LTE


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 1

Słaby zasięg LTE

W sobotę przeniosłem się z PLay do Flexa. W drodze jest przeniesienie jeszcze dwóch numerów. Niepokoi mnie jednak zasięg LTE. Na iPhone 8 plus wyciągam maksymalnie 3 kreski. Po przełożeniu karty do Samsunga J3 cała jedna kreska. Po przełączeniu na 3G only, zasięg pełny. Mieszkam praktycznie w centrum Poznania, ale problem występuje w różnych miejscach u mnie w domu, u mojej dziewczyny w mieszkaniu na 10 piętrze, gdzie praktycznie nie ma niczego co mogłoby blokować zasięg i na zewnątrz w różnych miejscach Poznania. Czy to jest norma? Też tak macie?


IMG_0684.jpg

36 ODPOW. 36

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Słaby zasięg LTE

@Vulg  Poznan to duze miasto i slaby zasieg LTE moze byc spowodowany (i w Twoim przypadku pewnie tak jest) przeciazeniem nadajnikow w na czestotliwosciach LTE. Duza ilosc ludzi laczy sie z nadajnikiem w tym samym czasie. Tym bardziej jak mowisz ze na 3G wszystko jest w porzadku. Na pewno moglbys zadzwonic na infolinie i zglosic slaby zasieg LTE. Sprawdzili by czy czasem problem jednak nie jest wynikiem jakiejs awarii. https://www.orange.pl/view/kontakt


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 380
  • 1

Słaby zasięg LTE

Lub Orange nie modernizuje nadajniki o więcej bo ja u siebie też tak mam, byłem w play zasięg wszędzie 4 krechy a w orange 2 czasem 3 ale 2.

 

Nie dziwie się że play ma dobry zasięg w miastach i nawet na wsi nie wiem jak wschodnia polska itp ale Lubuskie Gorzów Wlkp nie narzekamy.

 

Gdyby Orange dokładał i zwiększał zasięg nie było by problemu i na wsi to samo. 

 

Takie jest moje zdanie.

 

Szkoda ze Orange nie ma takiego samego podejścia jak play że zgłoś działkę pod nadajnik po przeanalizowaniu nawet średni nadajnik się przyda np na wsi czy przy mieście pole?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Słaby zasięg LTE

@Vulg skoro masz gorszy zasięg na samsungu, to pewnie coś w telefonie zaczyna się dziać niepokojącego. Nie wszystkie telefony jednakowo odbierają sygnał z nadajnika.

 

Co do lokalizacji nadajników polecam stronkę:

http://beta.btsearch.pl/


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 1

Słaby zasięg LTE

Zasięg jest tak samo słaby na iPhonie, Samsungu i Nokii 8. Na trzech różnych kartach SIM. Z telefonem nie dzieje się nic złego. Zasięg fioletowych i magenty jest w tym samym miejscu wzorowy. Zobaczę przez jakiś czas jak się będzie Orange spisywał. Za pasem mamy sieć 5G, a tu w centrum miasta wojewódzkiego 4G ledwie zipie.  Biorąc pod uwagę tę kwestię oraz problemy z jakością połączeń przychodzących gdy wygenerowałem duplikat e-sim dla AW opisane w innym wątku to pierwsze wrażenie jest raczej słabe.

 


B702ADB9-43EF-45F1-A262-A51FA1ACBCE3.png

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Słaby zasięg LTE

@Vulg co Ci mam napisac? Zawsze sie znajda jakies biale plamy na zasiegu. Nic na to nie poradzimy chociaz dziwi fakt ze w tak duzym miescie sie tak dzieje. A co do jakosci rozmow to byl juz na forum poruszany podobny temat i ktos z Flexa pisal ze pracuja nad tym. Wiec potestuj i zobaczysz👍😁

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 1

Słaby zasięg LTE

@byczyn_86 Testowałem e-sim na AW i połączenia przychodzące są gorszej jakości. Pomimo informacji, że wdrożyli jakieś poprawki. Czekam na rozwój wypadków.

 

Co do zasięgu sprawdziłem mapkę, którą podlinkował @ketrasaArtur . Nadajnik jest po drugiej stronie ulicy. W linii prostej nie więcej niż 200 m. Chyba muszę zwołać kumpli, którzy mają numery w Orange i sprawdzę jak to wygląda. Przy okazji 🍻. 😁


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Słaby zasięg LTE

@Vulg pewnie nadajnik jest obrocony w druga strone😁😁😁


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Słaby zasięg LTE

Może nie tyle nadajnik obrócony w drugą stronę, co anteny sektorowe, omijają daną lokalizację. Ale jeśli nawet antena sektorowa nie jest bezpośrednio skierowana, to przecież odległość 200 m od nadajnika [powinna mieć dużo większy zasię. Gdzieś po drodze występuje spore tłumienie lub nadajnik ma ograniczoną moc.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 1

Słaby zasięg LTE

Taki mam widok z okna. 

AB4073F0-9F6E-4D1C-960B-0DB2D6ACBD9F.jpeg

maszty Orange/Magenta i po lewej zlany z budynkami fioletowych. Nie ma co tłumić. No nic. Będę drążył temat u źródła i zgłoszę problem ponownie.