Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming FLEX i FUP


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

Roaming FLEX i FUP

Witam. Nie znalazłem żadnych nowszych informacji od powyższej odpowiedzi z 04.2020.

 

Niedawno przeszedłem do Flex, ale przebywam głównie za granicą (w UE) i chciałbym zapytać w jaki sposób będziecie pobierać dodatkowe dopłaty "FUP" gdy się już na nie załapię. Na potrzeby Premium widziałem specjalne drugie saldo, ale na "FUP" nie.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

 

___________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - moderator Bartłomiej

21 ODPOW. 21

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Roaming FLEX i FUP

@bawool raczej podejrzewam, że usługi zostaną zablokowane do czasu aż zostanie uzupełnione konto premium lub numer zostanie zalogowany do sieci krajowej.

Obecnie sam nie doświadczyłem ograniczenia z tego tytułu.

 

Zadałem pytanie na czacie FLEX. Nikt jeszcze z tego tytułu nie miał naliczonej opłaty w ofercie FLEX. Być może trzeba by było dokupić pakiet, ale to trudno powiedzieć, bo jeszcze nikt we FLEX nie był ograniczony FUP.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

Roaming FLEX i FUP

Dobrze widzieć dziękuję. Ja kieruję się cennikiem w nim jest podana stawka więc samego zablokowania się nie spodziewam jeśli nie będzie jednocześnie umożliwiona jakakolwiek forma zapłacenia tej stawki. Tak na chłopski rozum to jest kilka możliwości jak by to mogło wyglądać: np. osobne saldo na potrzeby "FUP", albo pobranie z salda zasilanego przez Blik-iem, czy nawet pobieranie tych stawek z dołu wraz z następną kwotą odnowienia pakietu. Warto odpukać w niemalowane i liczyć, że dopłat szybko nie będzie 😄


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Roaming FLEX i FUP

@bawool wygląda, że FUP jest, ale nie jest egzekwowany. Czyli w UE korzystasz tak jak potrzeba, obecnie bez konsekwencji. Jeżeli zostanie coś zmienione w tej sprawie, na pewno będzie informacją.

Anonim

Nie dotyczy

Roaming FLEX i FUP

@bawool we Flex też jest FUP. Więc trzeba się liczyć z dodatkowymi opłatami. Wiadomo weryfikuje to jakiś automat a te bywają czasem omylne. Wklejam aktualny regulamin oraz link że spisem wszystkich dostępnych. 

 

https://flex.orange.pl/regulaminy_cenniki


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

Roaming FLEX i FUP

Jak już pisałem czytam regulaminy, więc sam fakt to dla mnie nie niespodzianka. Czy możesz jednak wyjaśnić jak dodatkowe opłaty za "FUP" są (lub powinny być) pobierane?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Roaming FLEX i FUP

Rozmowy z czatu nie można umieszczać na NO, dlatego poprzednie posty zostały usunięte.

Jak wcześniej wspomniałem, obecnie nikt z oferty FLEX nie był obciążony dodatkowymi opłatami z tytułu FUP, mimo, że w regulaminie jest zapis.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Roaming FLEX i FUP

Ale FUP wpada się dopiero po czasie, Roaming korzystasz jak w kraju w przypadku Rozmów i SMS, a jedynie GB masz ograniczone. Co do FUP we FLEX trzeba to sprawdzić, bo temat mnie zaciekawił. 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Roaming FLEX i FUP

@Ron na czacie podają informacje, że nikt jeszcze nie maił z FLEX-owiczów naliczonej opłaty z tytułu FUP. Czyli zaznaczone jest w regulaminie, ale zapis jest martwy, skoro nikomu jeszcze nie naliczyli opłaty. Albo nie wiedzą jak to zrobić, albo faktycznie nikt jeszcze nie maił przekroczenia czasu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Roaming FLEX i FUP

@ketrasaArtur , nikt Ci nie powie takiego czegoś czy ktoś złapał się na FUP. Nie ma opcji, żeby podczas rozmowy konsultant sprawdził wszystkich. Obsługa czatu FLEX pozostawia wiele do życzenia TAK nawiasem... 🙂