Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

RCS w iOS 18 Public Beta

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 290
  • 2

RCS w iOS 18 Public Beta

Jak w temacie - w innych sieciach osoby testujące iOS 18 mogą już używać RCS. 

Czy jest jakiś myk na uruchomienie RCS dla iOS we Flex? Opcja, która użwając innego operatora, pojawia się w ustawieniach telefonu, po wybraniu Flex, znika.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1738
  • 7528
  • 60

RCS w iOS 18 Public Beta

Na jakich urządzeniach dostępny jest RCS?
RCS dostępny jest obecnie na urządzenia z systemem Android, a wkrótce również z systemem iOS.


RCS w Orange | Orange Polska


@xethnapisał(-a)

We francuskim Orange działa już od lipca tak samo jak w większości europejskich i amerykańskich sieci. Jak zwykle tylko u nas trzeba czekać . 


Gdzieś czytałem, że iOS udostępnia RCSa ale nie bezpośrednio przez serwery Google ale przez maszyny uruchomione w sieci operatorów. I tak na przykład francuski Orange ma coś takiego u siebie Success Story - Orange (google.com)

Polski Orange nie wiem czy ma podobne rozwiązanie, ale współpracują z innymi firmami w tym zakresie Usługi RCS – Orange dla operatorów (hurt-orange.pl)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1738
  • 7528
  • 60

RCS w iOS 18 Public Beta

Nie ma obejścia, operator musi udostępnić RCS w iOS. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 263
  • 610
  • 2

RCS w iOS 18 Public Beta

We francuskim Orange działa już od lipca tak samo jak w większości europejskich i amerykańskich sieci. Jak zwykle tylko u nas trzeba czekać . 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1738
  • 7528
  • 60

RCS w iOS 18 Public Beta

Na jakich urządzeniach dostępny jest RCS?
RCS dostępny jest obecnie na urządzenia z systemem Android, a wkrótce również z systemem iOS.


RCS w Orange | Orange Polska


@xethnapisał(-a)

We francuskim Orange działa już od lipca tak samo jak w większości europejskich i amerykańskich sieci. Jak zwykle tylko u nas trzeba czekać . 


Gdzieś czytałem, że iOS udostępnia RCSa ale nie bezpośrednio przez serwery Google ale przez maszyny uruchomione w sieci operatorów. I tak na przykład francuski Orange ma coś takiego u siebie Success Story - Orange (google.com)

Polski Orange nie wiem czy ma podobne rozwiązanie, ale współpracują z innymi firmami w tym zakresie Usługi RCS – Orange dla operatorów (hurt-orange.pl)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 263
  • 610
  • 2

RCS w iOS 18 Public Beta

Jako że głównym promotorem tego pseudo standardu jest Google to mamy syf, poszukałem w necie i dostępnych jest kilka rozwiązań RCS.

Najpopularniejszy jest komunikator Google RCS wbudowany w aplikację wiadomości na androidzie.,

jest to całkowicie niezależne od operatora i w Polsce z tego właśnie korzystamy.

Kolejne rozwiązanie to profil uniwersalny GSMA działający na infrastrukturze operatora w iOS prawdopodobnie będzie zaimplementowana wersja 2.4 tego „standardu”.

Dla operatora to dodatkowe koszta i raczej nie będą spieszyć się z wdrożeniem skoro jest już coś co działa.

 

Oczywiście wersja od Google nie jest w pełni kompatybilna z wersją GSMA . Tak ze to coś od samego początku powinno być traktowane jak zwykły komunikator internetowy a nie jak SMS nowej generacji bo nim nie jest.

 

 

 

 

____________________

*Edytowałem, treść - moderator Wojciech.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1738
  • 7528
  • 60

RCS w iOS 18 Public Beta

RzecznikOrange napisał(-a)

Wczoraj pytaliście i temat wygląda tak, że po udostępnieniu #iOS18 na polskim rynku będziemy analizować możliwości wprowadzenia #RCS@Orange_Polska. Nic konkretniejszego na dziś nie mogę dodać.


źródło: Wojtek Jabczyński w serwisie X: „Wczoraj pytaliście i temat wygląda tak, że po udostępnieniu #iOS18 ...

 

W jednym komentarzu pod wpisem można przeczytałem, że Orange Spain i Orange UK już od trzeciej Dev bety iOS obsługują RCS, więc raczej jest wszystko na dobrej drodze i u nas. Niemniej idealny to był moment aby dać pstryczka pozostałym operatorom w Polsce (i mieć argument dlaczego kupić iPhone w Orange) u których (chyba) też RCS jeszcze nie działa w iOS, w każdym razie na pewno u fioletowych nie działa. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 354
  • 1041
  • 9

RCS w iOS 18 Public Beta

Eh, polscy operatorzy jak zwykle wszystko na końcu...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 107
  • 363
  • 1

RCS w iOS 18 Public Beta

No jestem zawiedziony brakiem RCS w iOS 18 w Orange. Jak zwykle Polscy operatorzy są w lesie. Mieli trzy miesiące na "analizę" wprowadzenia RCS. W niektórych krajach na sieci Orange RCS działało już w becie.... Ogólnie to największe nowości zawsze nas omijają, czy to Apple Inteligence, czy to pasmo 700MHz dla 5G, VoNR i 5G SA. W większości krajów UE już to jest, a my zacofani niestety jesteśmy 😕


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 382
  • 1542
  • 10

RCS w iOS 18 Public Beta

@Liked2021Kiedyś gadałem z pewnym Tajwanczykiem, inżynierem z pewnej ( wtedy) znanej marki telefonów. Zapytałem, dlaczego zwykle softy dla Orange PL są wydawane na końcu. On mówi: są kraje i operatorzy dla których wydajemy wcześniej bo o u nich możemy pozwolić sobie na błędy. Na polski rynek trafiają rozwiązania przetasowane... Szczególnie Orange PL jest bardzo restrykcyjne wobec producentów. Tak naprawdę to dla dobra nas, Klientów Orange.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1738
  • 7528
  • 60

RCS w iOS 18 Public Beta


@atlas_cudownapisał(-a)

@Liked2021Kiedyś gadałem z pewnym Tajwanczykiem, inżynierem z pewnej ( wtedy) znanej marki telefonów. Zapytałem, dlaczego zwykle softy dla Orange PL są wydawane na końcu. On mówi: są kraje i operatorzy dla których wydajemy wcześniej bo o u nich możemy pozwolić sobie na błędy. Na polski rynek trafiają rozwiązania przetasowane... Szczególnie Orange PL jest bardzo restrykcyjne wobec producentów. Tak naprawdę to dla dobra nas, Klientów Orange.


Ale w zasadzie po to jest beta softu aby sieci mogły mieć czas na wdrożenie. Dwa że iOS jest aktualizowany z tego co wiem bez decyzyjności operatorów (nie ma brandu) a przecież to duże ryzyko że coś się "nie zepnie". W każdym razie nie wiemy czy to jest powodem braku RCS u nas, nie wiemy też czy prace były już prowadzone czy będą dopiero zaczynane, to wydłuża wdrożenie rozwiązania, szczególnie sądze że testy. Jeszcze z innej strony iOS to jednolity system więc to ułatwia prace.