Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie numeru FLEX do oferty Orange na kartę

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Przeniesienie numeru FLEX do oferty Orange na kartę

W dniu uruchomienia usługi przeniesienia numeru z oferty FLEX do Orange na kartę, sprawdziłem ta możliwość.

We FLEX budowy numer aktywowałem 3 dni temu. Zachowany jest więc termin w przypadku rezygnacji z FLEX przed upływem 14 dni.

Tak więc minutę po północy, 9 stycznia zgłosiłem konsultantowi chęć przeniesienia numeru do oferty Orange na kartę. Konsultant chciał mnie zatrzymać we FLEX. Były pytania o powód przeniesienia oraz o braku zwrotu płatności za plan. Trzeba było też potwierdzić, czy jestem pewny swojej decyzji. Dopiero po tych pytaniach konsultant zlecił przeniesienie.

Czas przeniesienia wyniósł kilka minut. 

Dostałem jeszcze informację, że po przeniesieniu numer jest ważny 31 dni na połączenia wychodzące oraz 93 dni na połączenia odbierane. Stan konta jest zerowy, ale jest 1 GB transmisji danych.

Zgodnie z informacją od konsultanta, jak i informacji w regulaminie, mimo zachowania 14 dni od rezygnacji, zwrot za plan nie nastąpił.

Numer po przeniesieniu działa na karcie SIM FLEX. Dodatkowe karty SIM przestały działać po przeniesieniu.

 

P.S.

Po przeniesieniu nie da się dzwonić na koszt odbiorcy. Może trochę za wcześnie, więc sprawdzę rano. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przeniesienie numeru FLEX do oferty Orange na kartę


@ketrasaArturnapisał(-a)

 

@Misiek62 przeniesienie do NJU to raczej błąd techniczny. Powinno być tylko do oferty Orange Free na kartę.

 

 


Pozostanę przy swoim zdaniu, że nie błąd techniczny, tylko możliwość z jednej strony, i kwestia woli - decyzji biznesowych z drugiej... Ewentualnie błąd człowieka, co nie zmienia mojej opinii, że technicznie ograniczeń nie ma.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

82 ODPOW. 82

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przeniesienie numeru FLEX do oferty Orange na kartę

Fajny opis. Co do zwrotu opłaty za Plan, działanie Operatora zastanawia, jeśli nie ma takiego wyjątku w regulaminie. Nie pamiętam jak szybko zwrot następuje przy zwykłej rezygnacji. Ale może jest tak, że zwrot jest dokonywany gdy numer staje się nieaktywny, a na potrzeby przeniesienia musi być.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Przeniesienie numeru FLEX do oferty Orange na kartę

@Misiek62 przy rezygnacji we FLEX przed upływem 14 dni zwrot następuje w kilka minut. Przy przeniesieniu jest zaznaczone w regulaminie, że opłata za plan nie będzie zwracana. Więc w tym przypadku nie jest spełniony warunek rezygnacji z numeru, natomiast przeniesienie nie jest rezygnacją. Sprawdziłem więc za jednym przeniesieniem dwa punkty 👍

Tylko ten przeniesiony numer działa jakoś dziwnie. Ciekawe, czy to jest wina karty SIM, czy jeszcze przetwarzających danych. Nie można sprawdzić stanu internetu kodem USSD oraz wykonać połączenia na koszt odbiorcy. Tak się zastanawiam, czy poprawi się sytuacja z przeniesionym numerem jak wymienię kartę SIM?


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 432
  • 3699
  • 19

Przeniesienie numeru FLEX do oferty Orange na kartę

Ja bym poczekała z tą wymianą czy ewentualnym zgłoszeniem tego chociaż do jutra. Samo przejście jak widzę błyskawicznie ale może coś jeszcze się musi tam przetworzyć. Chodź skoro to taka nowość to różnie może być.. Swoją drogą, że tak się Tobie po nocy chciało już zlecać przeniesie. Chyba kogoś bezsenność męczy 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Przeniesienie numeru FLEX do oferty Orange na kartę

@Kimiriko tak jakoś się przebudziłem, więc postanowiłem zrealizować swój plan. Co do przeniesienia, to też podejrzewam, że jeszcze dane sienie zaktualizowały, więc trzeba poczekać. Najciekawsza sprawa, jak na czacie napisałem o przeniesieniu, to konsultant mi odpisał, że jeszcze pracują nad wdrożeniem przeniesienia. Jak podałem, że przeniesienie miało wejść od 9 stycznia, zgodnie  regulaminem, to dopiero zostało przyjęte zlecenie na przeniesienie. Z wyjaśnieniami całość trwało ze 25 minut. Uważam, że da się szybciej, tylko nie są potrzebne te wyjaśnienia, przynajmniej dla mnie. Mógłby takie zlecenie przyjmować boot, a nie kierować do konsultanta. Przy takiej nowoczesnej platformie do zarządzania FLEX-em powinna być opcja złożenia wniosku o przeniesienie w aplikacji, a nie przez konsultanta. Zakładam, że to dopiero początek, więc jeszcze zmiany będą.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 100
  • 344
  • 1

Przeniesienie numeru FLEX do oferty Orange na kartę

W końcu to wdrożyli bez wykonywania żadnych zbędnych fikołków? 😉

 

Rozumiem, że przenosiny do oferty abonamentowej również są bezproblemowe?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Przeniesienie numeru FLEX do oferty Orange na kartę

@shevchenko_1987 przeniesienie jest tylko do oferty Orange na kartę. Nawet nie da się przenieść do NJU. Po przeniesieniu do Orange na kartę, możesz podpisać umowę na abonament. Przy podpisywaniu umowy proponuję zgłosić wymianę karty SIM. Jest w cenie abonamentu, ale tylko przy podpisywaniu umowy.

Zlecenie przeniesienia składa się konsultantowi na czacie FLEX. Samo przeniesienie to kilka minut. Numer jest dalej aktywny na głównej karcie SIM FLEX. Dodatkowe karty SIM są wyłączane z chwilą przeniesienia.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 432
  • 3699
  • 19

Przeniesienie numeru FLEX do oferty Orange na kartę

@ketrasaArtur ciekawe czy uda się im takie zlecenie ogarnąć przez bota a może z poziomu aplikacji? Nawet teraz to i tak dużo mniej kombinacji niż wcześniej przez przemienia do innej sieci  Coś mi się wydaje, że jak już ogarnęli przejście na kartę z czego już krok do wejścia numeru w abonament to nie wiem czy pracować na bezpośrednim przejściu do abonamentu. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 100
  • 344
  • 1

Przeniesienie numeru FLEX do oferty Orange na kartę

Nie byliby sobą gdyby tego tak nie utrudnili. 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przeniesienie numeru FLEX do oferty Orange na kartę


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Misiek62 przy rezygnacji we FLEX przed upływem 14 dni zwrot następuje w kilka minut. Przy przeniesieniu jest zaznaczone w regulaminie, że opłata za plan nie będzie zwracana. Więc w tym przypadku nie jest spełniony warunek rezygnacji z numeru, natomiast przeniesienie nie jest rezygnacją. Sprawdziłem więc za jednym przeniesieniem dwa punkty 👍

 


Czyli za szybko czytałem i nie zrozumiałem iż wiedziałeś o tym, że w regulaminie jest wzmianka dotycząca braku zwrotu środków przy przeniesieniu numeru do "innego" operatora.