Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście z abonamentu na Orange Flex - formalności i funkcje

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 30
  • 0

Przejście z abonamentu na Orange Flex - formalności i funkcje

Chciałbym przejść z Orange abonament 60 (stary plan) na Orange Flex mam 153 dni do końca umowy (22.10.24).

 

Chciałem podpytać w salonie, ale zostałem poinformowany, że nie są mi w stanie udzielić informacji, ponieważ Flex jest usługą niezależną od reszty Orange.

 

Jak wygląda, więc formalne i bezproblemowe pod względem umowy przejście? Mam na myśli kary jeśli zrobiłbym to teraz.

Czy Flex obowiązywałby przy przejściu teraz czy dopiero z dniem wygaśnięcia poprzedniej umowy?

Co z istniejącą umową, jeżeli doszło by do przeniesienia muszę to jakoś zgłosić by bieżąca umowa nie stała się tą na czas nieokreślony?

 

Z funkcjonalnej części Flexa:

Próbowałem w obecnym Orange zrobić e-SIM w telefonie, a kartę SIM przełożyć do modemu i tak niby działało, ale bardzo słabo. Zasięg typu LTE zamiast 5G, słabe prędkości internetu i inne podobne problemy. Czy tu to jest możliwe?

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3236
  • 7574
  • 140

Przejście z abonamentu na Orange Flex - formalności i funkcje


@Krzyszkonapisał(-a)

Co się dzieje z płatnościami za stary abonament? Dajmy na to zapłaciłem dopiero co obecny i kilka dni później wyklikałem sobie Flex'a z niższym planem.

Czy poza informacją w samej aplikacji, że numer został przeniesiony dostanę jakieś potwierdzenie o rozwiązaniu starej umowy od Orange?


Nic, się nie stanie. Będzie nadpłata na koncie abonenckim. Wszystko będzie widoczne na koncie w Mój Orange, lub w mailu przyjdzie FV rozliczona proporcjonalnie.

 

Nie ma potwierdzeń. Potwierdzenie jest przejście do FLEX. Nie musisz się niczego obawiać 😉 Ostatnio przenosiłem jeden z numerów w rodzinie. Umowa abonamentowa ulega automatycznemu rozwiazaniu.

 


@Krzyszkonapisał(-a)

Mam zwykłą kartę w tym momencie czy przy rejestracji oferty mogę ją nadal używać, a później przemianować telefon na e-sim (wszystkie usługi), a kartę zrobić (tylko dane/internet)?


Tak możesz dobrac dodatkowe karty SIM lub eSIM. Wszystko zależy od Planu. Z Flexem możesz mieć do 3 dodatkowych kart SIM lub eSIM.

 

Info Dodatkowe:

Skorzystaj z I miesiąca za 1zł. https://flex.orange.pl/przenies-numer

 

Flex121.jpg

 

 

 

REGULAMIN przenoszenia i migracji przydzielonego numeru :

 

Pokaż szczegóły

 

3. Migracja numeru do Orange Flex i zawarcie Umowy w Orange Flex nastąpi w chwili potwierdzenia
przez Ciebie złożenia zamówienia na wybrany Plan i aktywacji Planu w Aplikacji, w tym samym
momencie rozwiązaniu ulegnie Twoja dotychczasowa Umowa.
4. Z chwilą zawarcia nowej Umowy w Orange Flex nie będą już dostępne rabaty, usługi i promocje, z
których korzystałeś/ korzystałaś w ramach dotychczasowej umowy oraz dodatkowe środki w
ramach oferty Orange na kartę.
5. Przy przeniesieniu do Orange Flex nie jest wymagana wymiana karty SIM.
6. W przypadku, w którym w ramach dotychczasowej umowy kupiłeś/ kupiłaś telefon na raty, po
przeniesieniu numeru do Orange Flex będziesz nadal zobowiązany/ zobowiązana do spłaty
pozostałych rat zgodnie z Twoim harmonogramem.
7. W przypadku, w którym korzystasz z Oferty Orange Love lub na Twoim numerze komórkowym
otrzymujesz rabaty za korzystanie z usług stacjonarnych, możesz skorzystać z Oferty Orange Flex
tylko z nowym numerem.

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3236
  • 7574
  • 140

Przejście z abonamentu na Orange Flex - formalności i funkcje


@Krzyszkonapisał(-a)

Jak wygląda, więc formalne i bezproblemowe pod względem umowy przejście? Mam na myśli kary jeśli zrobiłbym to teraz.

Czy Flex obowiązywałby przy przejściu teraz czy dopiero z dniem wygaśnięcia poprzedniej umowy?

Co z istniejącą umową, jeżeli doszło by do przeniesienia muszę to jakoś zgłosić by bieżąca umowa nie stała się tą na czas nieokreślony?


Możesz przejść do FLEX 180 dni przed końcem swojej umowy. Bez żadnych dodatkowych opłat. Przeniesienie odbywa się w tej samej chwili (ok 15min) z pozycji aplikacji FLEX. Nic więcej. Pełna funkcjonalność jest do max 24h. Poprzednia umowa ulega rozwiązaniu bez kary 🙂😉

 


@Krzyszkonapisał(-a)

Z funkcjonalnej części Flexa:

Próbowałem w obecnym Orange zrobić e-SIM w telefonie, a kartę SIM przełożyć do modemu i tak niby działało, ale bardzo słabo. Zasięg typu LTE zamiast 5G, słabe prędkości internetu i inne podobne problemy. Czy tu to jest możliwe?


https://flex.orange.pl/uslugi/esim


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 30
  • 0

Przejście z abonamentu na Orange Flex - formalności i funkcje

Co się dzieje z płatnościami za stary abonament? Dajmy na to zapłaciłem dopiero co obecny i kilka dni później wyklikałem sobie Flex'a z niższym planem.

Czy poza informacją w samej aplikacji, że numer został przeniesiony dostanę jakieś potwierdzenie o rozwiązaniu starej umowy od Orange?

 

Mam zwykłą kartę w tym momencie czy przy rejestracji oferty mogę ją nadal używać, a później przemianować telefon na e-sim (wszystkie usługi), a kartę zrobić (tylko dane/internet)?

 

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18666
  • 53448
  • 726

Przejście z abonamentu na Orange Flex - formalności i funkcje

@Krzyszko poł roku przed końcem umowy możesz bez żadnych wypowiedzeń przenieść numer z abonamentu Orange na Orange FLEX. Taja opcja nie dotyczy, jeśli numer jest d Orange Love. Ponieważ umowa kończy się w październiku, to przeniesienie numeru możesz już wykonać. Wszystko wykonujesz łatwo i przyjemnie w aplikacji w kilka chwil.

Przenosisz numer do FLEX na tej samej karcie SIM. Nie trzeba jej zmieniać w trakcie przenoszenia. Można zmienić później na SIM/eSIM.

Ponieważ płatności wykonujesz za abonament na miesiąc z wyprzedzeniem, to po przeniesieniu zostanie wystawiona faktura korygująca z okresem proporcjonalnym. Będzie nadpłata, którą najprościej poprosić konsultanta na infolinii o zwrot.

Tylko w aplikacji informacja o przeniesieniu, nie ma potrzeby wypowiadania umowy. Potwierdzenie zakończenia umowy może być dostępne na koncie Mój Orange.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3236
  • 7574
  • 140

Przejście z abonamentu na Orange Flex - formalności i funkcje


@Krzyszkonapisał(-a)

Co się dzieje z płatnościami za stary abonament? Dajmy na to zapłaciłem dopiero co obecny i kilka dni później wyklikałem sobie Flex'a z niższym planem.

Czy poza informacją w samej aplikacji, że numer został przeniesiony dostanę jakieś potwierdzenie o rozwiązaniu starej umowy od Orange?


Nic, się nie stanie. Będzie nadpłata na koncie abonenckim. Wszystko będzie widoczne na koncie w Mój Orange, lub w mailu przyjdzie FV rozliczona proporcjonalnie.

 

Nie ma potwierdzeń. Potwierdzenie jest przejście do FLEX. Nie musisz się niczego obawiać 😉 Ostatnio przenosiłem jeden z numerów w rodzinie. Umowa abonamentowa ulega automatycznemu rozwiazaniu.

 


@Krzyszkonapisał(-a)

Mam zwykłą kartę w tym momencie czy przy rejestracji oferty mogę ją nadal używać, a później przemianować telefon na e-sim (wszystkie usługi), a kartę zrobić (tylko dane/internet)?


Tak możesz dobrac dodatkowe karty SIM lub eSIM. Wszystko zależy od Planu. Z Flexem możesz mieć do 3 dodatkowych kart SIM lub eSIM.

 

Info Dodatkowe:

Skorzystaj z I miesiąca za 1zł. https://flex.orange.pl/przenies-numer

 

Flex121.jpg

 

 

 

REGULAMIN przenoszenia i migracji przydzielonego numeru :

 

Pokaż szczegóły

 

3. Migracja numeru do Orange Flex i zawarcie Umowy w Orange Flex nastąpi w chwili potwierdzenia
przez Ciebie złożenia zamówienia na wybrany Plan i aktywacji Planu w Aplikacji, w tym samym
momencie rozwiązaniu ulegnie Twoja dotychczasowa Umowa.
4. Z chwilą zawarcia nowej Umowy w Orange Flex nie będą już dostępne rabaty, usługi i promocje, z
których korzystałeś/ korzystałaś w ramach dotychczasowej umowy oraz dodatkowe środki w
ramach oferty Orange na kartę.
5. Przy przeniesieniu do Orange Flex nie jest wymagana wymiana karty SIM.
6. W przypadku, w którym w ramach dotychczasowej umowy kupiłeś/ kupiłaś telefon na raty, po
przeniesieniu numeru do Orange Flex będziesz nadal zobowiązany/ zobowiązana do spłaty
pozostałych rat zgodnie z Twoim harmonogramem.
7. W przypadku, w którym korzystasz z Oferty Orange Love lub na Twoim numerze komórkowym
otrzymujesz rabaty za korzystanie z usług stacjonarnych, możesz skorzystać z Oferty Orange Flex
tylko z nowym numerem.

 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 30
  • 0

Przejście z abonamentu na Orange Flex - formalności i funkcje

Faktycznie przejście było bajecznie proste 😊. Mam już aktywne. Jak mogę teraz przemianować aktywną fizyczną sim na dodatkową tylko internet, a w telefon wgrać profil e-sim? Czy muszę zamówić nową kartę?

 

Mam na myśli problem opisany tutaj: https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Fatalna-jako%C5%9B%C4%87-rozm%C3%B3w-problemy-z-HD-Voice-w-Ora...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3236
  • 7574
  • 140

Przejście z abonamentu na Orange Flex - formalności i funkcje

Zawsze jest ryzyko z jakością połączeń. 

 

W aplikacji - karty SIM - Twój Numer - Dodaj kartę SIM


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 30
  • 0

Przejście z abonamentu na Orange Flex - formalności i funkcje

W porządku tam tworzę esim do telefonu pozwala wybrać czy tylko do internetu czy wszystkich usług. Co też rozumiem i tak zmienię. Takiego wyboru chciałbym dokonać też dla aktywnej fizycznej karty. Jak?

 

Scenariusz działań:

Telefon: Karta sim A -> demontaż, instalacja profilu esim zastosowanie wszystkie usługi.

Modem: Karta sim A -> montaż -> zmiana z wszystkie usługi na tylko internet.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3236
  • 7574
  • 140

Przejście z abonamentu na Orange Flex - formalności i funkcje

Wyciąg kartę SIM z telefonu wejdź w aplikację Karty SiM - Twój Numer - Główna karta - Wymień. 

 

Po zmianie z fizycznej na Esim, karta fizyczna będzie bezużyteczna. 

 

Do internetu zamów dodatkową z przeznaczeniem tylko internet.

 

@Krzyszko 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 30
  • 0

Przejście z abonamentu na Orange Flex - formalności i funkcje


@Ronnapisał(-a)

Wyciąg kartę SIM z telefonu wejdź w aplikację Karty SiM - Twój Numer - Główna karta - Wymień. 

 

Po zmianie z fizycznej na Esim, karta fizyczna będzie bezużyteczna. 

 

Do internetu zamów dodatkową z przeznaczeniem tylko internet.

 

@Krzyszko 


Właśnie tej informacji mi brakowało czyli nie mogę tej zmiany wykonać w oparciu o istniejący plastik tylko muszę zamówić nowy, który będzie tylko pod takie przeznaczenie. Tyle chciałem wiedzieć. Dziękuję to wszystko.