Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 68
  • 0

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

Z racji tego, że nie mogę założyć nowego tematu publikuję tu:

 

Dziś zdarzyła się bardzo nieprzyjemna sytuacja. Mianowicie ktoś wszedł na moje konto i próbował kupić najpierw iPhone 14 pro za 7399zł, z racji braku środków na koncie nie udało się i anulowało zamówienie. Następnie próbował kupić Apple watch SE GPS ale również z powodu braku środków anulowało zamówienie. Niestety już wystarczyło na Airpods 3 za 1083zł

Pomimo zgłoszenia incydentu na chacie zamówienie dalej wisi jaklo przygotowywanie do realizacji.

Mój numer zamówienia: 5XXXXXX

Czy jest możliwość anulowania zmówienia przed wysyłką?

Bank oczywiście zablokował kartę i aplikację mobilną

Jutro zgłaszam sprawę na policję.

Oczywiście nie da się na stałe zablokować sklepu flex.

Już nigdy nie podepnę karty płatniczej do tej aplikacji.

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Dziel się GB ze znajomymi w Orange Flex – moderator Michał

21 ODPOW. 21

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18424
  • 52672
  • 710

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

@xpx11 zawsze jest możliwość anulowania zamówienia. Czasami po zgłoszeniu anulowania zamówienia trzeba jakiś czas odczekać, aż zaktualizują się dane. Najszybciej zrealizujesz na czacie anulowanie zamówienia, oraz zweryfikujesz aktualny status zamówienia..

Skoro spotkała Ciebie taka sytuacja, to zmień jak najszybciej hasło do logowania w aplikacji, odepnij kartę od konta FLEX. Osobiście preferuję płatność BLIK-iem i zasilamy portfel na jakieś dwie, trzy opłaty na odnowienie planu.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 68
  • 0

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

W aplikacji nie da się anulować

Na czacie od drugiego konsultanta dostałem tylko informację, że przekazał informację dalej. czy przekazał to nie wiem dlatego pisze na forum szukając ratunku puki nie jest zapóźno. Pierwszy konsultant mnie olał, dowiedziałem się tylko, że nie ma takiej możliwości.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

Wyslij jako załącznik pismo z własnoręcznym podpisem o nieautoryzowanym działaniu. Nie tytułuj tego jako odstąpienie bo nie Ty składałeś zamówienie. Poproś też o formularz co do zgłoszenia oszustwa lub napisz to własnymi słowami.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

@xpx11 

Ktoś ukradł ci tysiąc złotych, powinieneś niezwłocznie zgłosić to na policję.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 68
  • 0

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

Nawet nie wiem gdzie to wysłać


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

Na czacie flexa jest możliwość przesyłania załączników.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 68
  • 0

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

Wysłałem, dostałem ponowne potwierdzenie, że zgłoszenie do sklepu flex zostało wysłane. Pozostaje mi iść na policję


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

A sprawdzałeś w banku czy było 3D-Secure? bo nie wiem czy to był włam tylko na aplikację czy również ktoś przejął dane karty?

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 68
  • 0

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

Przychodziły tylko smsy o transakcjach ale 3dsec nie przychodziło. Minutę później zadzwonił bank i zablokował kartę. Wg mnie to był włam na aplikację a nie zdobycie danych karty.