Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dzwonieniem w Orange Flex


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 43
  • 0

Problem z dzwonieniem w Orange Flex

Korzystam z dwóch simów we Flex, ale głównie dzwonię z karty dodatkowej. Problem objawia się tak, że często dzwoniąc do kogoś nie mam żadnego sygnału w słuchawce tylko od razu włącza się poczta, tak jakby ktoś natychmiast odrzucił rozmowę. Osoby do których dzwonię pytają się mnie dlaczego puszczam im krótkie sygnały bo faktycznie ich telefony dzwonią przez krótką chwilę (1sek) po czym przestają, a u mnie w słuchawce od razu jest poczta.

Tymczasowym rozwiązaniem jest wejście i wyjście z trybu samolotowego. Po tym mogę się normalnie dodzwonić lecz po czasie problem znów wraca. O co tutaj chodzi?

5 ODPOW. 5

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Problem z dzwonieniem w Orange Flex

Zacząłbym od wymiany tej dodatkowej karty sim.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Problem z dzwonieniem w Orange Flex

@Jaszczur  próbowałeś jak to działa na innym telefonie?  Przy wymianie wyczyścić kartę. Jeśli nie pomoże, wymień SIM


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z dzwonieniem w Orange Flex

@Jaszczur  jeżeli na drugiej karcie działa dobrze, to tak jak sugerują koledzy @spiro  i @agat13  wymień kartę dodatkową, prawdopodobnie jest uszkodzona.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z dzwonieniem w Orange Flex

@Jaszczur nie podane jest do czego używana jest główna karta SIM. Jeżeli do internetu, to proponowałbym wymienić obie karty SIM, w aplikacji samemu można taką wymianę dokonać, ale wcześniej warto wziąć kilka starterów FLEX z salonu Orange, bezpłatne. Do dzwonienia zmień i używaj głównej karty SIM, dodatkową, jak korzystasz z internetu, to w trakcie wymiany ustaw tylko internet. Problem powinien ustąpić.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 43
  • 0

Problem z dzwonieniem w Orange Flex

Dzięki za rady. Spróbuję wymienić te dodatkową kartę na nową, a tymczasem zamienię simki w telefonach. Do tej pory myślałem, że to taka wada po prostu dwóch kart z jednym numerem, ale teraz zasialiście ziarno niepewności. Obie karty używam do rozmów, ale z racji że sporo czasu spędzam w samochodzie, a akurat z zestawem głośnomówiącym mam sparowany telefon z kartą dodatkową to dlatego z niej głównie prowadzę rozmowy.