Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poczta głosowa w roamingu - FLEX


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Poczta głosowa w roamingu - FLEX

Będąc na urlopie za granicą zszokowała mnie informacja, że nie mogę odsłuchać nagrań na poczcie głosowej. Mało tego, pomino pozostawionego nagrania osoby dzwoniące do mnie dowiadywały się że jestem niedostępny/przebywam poza zasięgiem.
Będąc w PL ten problem nie występuje.
Czy jest to standard w FLEX? Może jest jakiś sposób aby w roamingi połączyć się z pocztą głosową?

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Poczta głosowa w roamingu - FLEX

@jarek_g połączenie z pocztą głosową w roamingu numer +48 501 501 501.

Masz uruchomioną kartę SIM dodatkową?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Poczta głosowa w roamingu - FLEX

@jarek_g  Jak działa poczta głosowa w roamingu? https://www.orange.pl/omnibook/poczta-glosowa
Poczta głosowa w roamingu to usługa, dzięki której możesz zachować informacje o połączeniach, kiedy nie możesz odebrać telefonu w roamingu.
Zostaniesz powiadomiony SMS-em, jeżeli ktoś próbował dzwonić w czasie podróży zagranicznej.
Żeby korzystać z usługi, na numerze musi być aktywna usługa roamingu.
Odsłuchiwanie wiadomości na poczcie głosowej w czasie podróży, w roamingu, jest płatne (zgodnie z cennikiem).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Poczta głosowa w roamingu - FLEX

@bronzub tylko, że przytoczone informacje w linku bardziej odnoszą się do oferty abonamentowej i na kartę. We FLEX zarządzanie pocztą jest z poziomu aplikacji, zresztą FLEX to jest całkiem nowa niezależna platforma od pozostałych ofert Orange.

 

@jarek_g proponowałbym jeszcze zgłosić tą sprawę na czacie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Poczta głosowa w roamingu - FLEX

@ketrasaArtur , a czym się różni roaming Flexa od roamingu wogóle  https://www.orange.pl/view/roaming ? Jedynie można pokusić się o stwierdzenie zawarte w regulaminie, że, cytuję:
"6. Jakość usług telekomunikacyjnych świadczonych w roamingu może być inna niż w sieci Orange. Nie zależy od nas, a od Operatora, z którego usług w danym momencie korzystasz.
7. Stosujemy kodeksy dobrych praktyk, które są dostępne na naszej stronie internetowej. "

Są stawki i stosowne umowy, a może to problem ustawień w telefonie? Czy telefon jest zgodny ze standardami obowiązującymi w związku z powyższym i na jakim terenie się znajdujemy? Możesz mieć pakiet, a nie włączysz roamingu i poczty, albo jak przekraczasz granicę, to wyłącz i włącz telefon ponownie? Owszem, za niewłaściwe działanie usług, określanych zawsze w regulaminach, operatorowi można złożyć reklamację. Zacznijmy najpierw od siebie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poczta głosowa w roamingu - FLEX

Czy masz środki premium większe niż zero?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Poczta głosowa w roamingu - FLEX

Tak

 

Połączenie z +48 501 501 501 nie może być zrealizowane za granicą, w PL działa. Tylko jedna karta główna w formie e-sim.

 

 

_______________

*Połączenie treści z postów - moderator Wojciech.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Poczta głosowa w roamingu - FLEX

Pewna miła Pani używająca ogromnej  ilości emotikon odpowiedziała na chacie, że usługa poczty głosowej w roamingu jest nieaktywna. Nie można też skorzystać z numeru 501501501 gdyż sieć traktuje to połączenie jako próbę kontaktu z numerem premium a usługi premium są również niedostępne w roamingu.
Dodatkowo zero powiadomień sms o nieodebranych połączeniach czy próbach kontaktu gdy telefon jest wyłączony.  Próbowałem się połączyć ze swoim numerem z innego, pomimo pozostawionego nagrania usłyszałem, że numer jest niedostępny
Więc poczta głosowa i związane z nią usługi w roamingu nie działają, porostu, nie bo nie. 
Nigdzie na stronie flex nie ma takich informacji. Szkoda, bo mam wersję flex dla firmy, w moim przypadku sprawnie działająca usługa poczty głosowej to podstawa, a w miesiącu średnio 10 dni spędzam za granicą.
Chyba przeproszę się z Play...