Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 25, Specjalista
  • 293
  • 554
  • 34

Orange Flex w roamingu I Strefa (Unia Europejska i kraje EOG)

[ Edytowane ]

Co prawda sezon wyjazdów wakacyjnych się zakończył, ale jako, że w ramach testów Orange Flex miałem okazję wypróbować nową ofertę za granicą, oto kilka ważnych informacji dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad zabraniem Flexa na zagraniczne wojaże nie tylko po Europie. Roaming jest aktywowany domyślnie, więc nie musimy nic przed wyjazdem uruchamiać czy też konfigurować. Wystarczy zabrać telefon i korzystać Emotikon: Szczęśliwy

 

Screenshot_20191001-143245.jpgPo przekroczeniu granicy dostajemy jeden SMS powitalny, z którego możemy się dowiedzieć, że w ramach naszego planu możemy w I Strefie korzystać z numeru jak w Polsce z zastrzeżeniem, że nasz pakiet GB jest trochę mniejszy. Ja osobiście korzystam z opcji 30GB gdzie w UE mam 2,45 GB. Tu widzimy pierwszą zaletę Flexa, który mimo, że jest wariacją na temat prepaida, nie posiada dopłat do korzystania z usług w roamingu jak klasyczna oferta na kartę.

 

Screenshot_20191006-113625.jpg

Zużycie pakietu możemy bez problemu sprawdzać w aplikacji w zakładce Roaming.

Niestety aby nie było tak różowo, pakiety Social Media, Video i Music Pass nie działają w roamingu, tak więc wrzucając relację z podróży na Instagrama, czy też oglądając najnowszy odcinek ulubionego serialu na Netflixie musimy pamiętać, że zużyje nam to nasz pakiet GB.

 

Dane są prezentowane w miarę aktualne, dzięki czemu mamy podgląd prawie na żywo.
Druga sprawa (mam nadzieję, że to tylko drobny błąd, który wkrótce zostanie usunięty), to to że zużyte dane w roamingu nie pomniejszają nam wyświetlanej sumy dostępnych GB w kraju (mimo iż tak naprawdę schodzą właśnie z tej puli).

 

Screenshot_20191006-160754.jpg

Kiedy w końcu zużyjemy dostępny pakiet GB, nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat, po prostu przestaje nam chodzić Internet. Ja niestety nie dostałem SMSów informujących o końcu pakietu, w pewnym momencie po prostu zniknęła mi ikona Transmisji Danych.

W każdej chwili możemy dokupić dodatkowy pakiet, w I Strefie jest dostępne 0,5 GB za 8zł oraz 1 GB za 15zł ważne przez 30 dni. Pakiet jest uruchamiany praktycznie od razu i możemy dalej bez przeszkód surfować po sieci (sposób uruchomienia dodatkowych pakietów opisałem tutaj).

 

Ogólnie rzecz biorąc korzystanie z Flexa w Unii jest bardzo proste i przejrzyste, a dzięki niskim cenom dodatkowych pakietów bardzo korzystne cenowo. Co prawda pozostaje pytanie jak sprawa będzie wyglądać po dłuższym pobycie i włączeniu dopłat z wynikających z FUP (Fair Usage Policy), ale zapewne będzie to rozwiązane na podobnej zasadzie jak usługi premium.

101010

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

Poziom 12, Recenzent
  • 38
  • 13
  • 0

Orange Flex w roamingu I Strefa (Unia Europejska i kraje EOG)

Szkoda, że dodatkowa karta którą można dobrać, nie działa w roamingu. 

 

0 Lubię to
Odpowiedz